Choroby wsród slug Nowego Testamentu

 

Durai Joe

Wielu odrzuca boskie uzdrowienie jako czesc Odkupienia, wskazujac na choroby miedzy slugami Nowego Testamentu jako przyczyne swego sceptycyzmu. Gdy przyjrzyjmy sie blizej tym przypadkom chorób pierwszych swietych NT, moze Bóg da nam zdecydowany poglad i pozbedziemy sie wszelkich watpliwosci i niewiary. Wielu odrzuca boskie uzdrowienie jako część Odkupienia, wskazując na choroby między sługami Nowego Testamentu jako przyczynę swego sceptycyzmu. Gdy przyjrzyjmy się bliżej tym przypadkom chorób pierwszych świętych NT, może Bóg da nam zdecydowany pogląd i pozbędziemy się wszelkich wątpliwości i niewiary.

    • Epafrodyt

Flp. 2: 25-27 Uznałem jednak za rzecz konieczną posłać do was Epafrodyta, brata, współpracownika i współbojownika mego, a waszego wysłannika i sługę w potrzebie mojej, bo zaiste tęsknił do was wszystkich i bardzo się smucił, dlatego że słyszeliście, iż zachorował. Bo rzeczywiście chorował tak, że był bliski śmierci; ale Bóg zmiłował się nad nim, a nie tylko nad nim, lecz i nade mną, abym nie miał smutku za smutkiem.

  • Choroba Epafrodyta była spowodowana przepracowaniem, wers 30 mówi: bo dla sprawy Chrystusa bliski był śmierci, naraziwszy życie swoje po to, by was zastąpić przy posłudze, której wy [osobiście] nie mogliście mi oddać.
  • Pomagając Pawłowi w służbie, Epafrodyt wykonywał pracę wielu ludzi sam, nie dbając o swoje własne zdrowie i wyniku tego zachorował, jednak i tak na krótko. Bóg w swym miłosierdzi, uzdrowił go.
  • Tymoteusz I Tym. 5 : 23
    Samej wody już nie pij, ale używaj po trosze wina ze względu na twój żołądek i częste twoje niedomagania.

Paweł był dla Tymoteusza jak ojciec. Jego list jest pełen osobistych zaleceń i ten wers jest radą Pawła w trosce o zdrowie Tymoteusza. Czyż nie polecilibyśmy dziś pić mniej kawy lub drinków? Czy nadmiar tych napojów nie spowoduje zakłóceń zdrowotnych?

  • Trofim II Tym 4: 20 Erazm pozostał w Koryncie, chorego Trofima zostawiłem w Malcie.

Trofim mógł być chory lub niezdolny do podróży, gdy Paweł wyjeżdżał, co nie znaczy, że pozostał chory. Choroba może przyjąć, ale nie musi pokonać. Czy jest możliwe, aby Paweł nie wykorzystał swej wiedzy o boskim uzdrowieniu, aby pomóc Trofimowi? Czy nie jest możliwe, że Trofim został uzdrowiony. Dlaczego wolimy myśleć, ze Trofim pozostał chory?

W tym wszystkim, musimy pamiętać, że pierwsi święci nie mieli w pełni spisanego Nowego Testamentu, jak mamy to dziś. Boże uzdrowienie i zdrowie płynące z Kalwarii jest w pełni objawione w Nowym Testamencie, czy Nowym Przymierzu. święci czasów NT nie mieli spisanego Słowa Bożego, którym my jesteśmy błogosławieni.

Choroby wśród herosów Starego Testamentu 

продвижение сайтов сео

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.