Codzienne rozważania_02.10.2015

Hurynowicz_rozwazania

Ps 1:1.
SZCZĘŚLIWY MĄŻ, KTÓRY NIE IDZIE ZA RADĄ BEZBOŻNYCH ANI NIE STOI NA DRODZE GRZESZNIKÓW, ANI NIE ZASIADA W GRONIE SZYDERCÓW.

Wierzący zawsze spotykali, spotykają i będą spotykać na swojej drodze szyderców. Tak było w czasach Dawida jak i Jeremiasza, który mówił: „Nigdy nie siadam dla zabawy w gronie wesołych„. Jeremiasz 15:17. Również Nehemiasz znał szyderców. Znajdujemy szyderce także na krzyżu wyśmiewającego Pana Jezusa, który ofiarował siebie w celu zbawienia człowieka. Apostoł Piotr pisze, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami. Teraz możemy spotkać ich na ulicy, w miejscu pracy, w szkole, wszędzie. Możemy im powiedzieć jak Izajasz:
Z kogo się naigrawacie? Przeciwko komu rozdziawiacie usta, wywieszacie język?” Izaj.57:4. Wyśmiewają się z wierzących, którzy ufają Bogu, a tym samym szydzą z Boga, który miłuje swoich. Pan Bóg z szyderców szydzi, lecz pokornym okazuje łaskę. Każdy z nich poniesie odpowiedzialność za swoje szyderstwa. W Przyp. Salomona 9:12 czytamy: „Jeżeli jesteś szydercą, to sam za to będziesz cierpiał„. Wy, którzy miłujecie Pana Jezusa nie pozwólcie, aby zachwiały wami szyderstwa tych, którzy nie wierzą Bogu. Prawda, którą znamy z Pisma Świętego nie potrzebuje potwierdzenia świata i nie boi się jego ataków. Ta prawda jest wzniosła, niewzruszona, nieprzemijająca, jest to Boża prawda.

Pozdrawiam i życzę błogosławionego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.