Codzienne rozważania_04.02.2014 – Latarnia

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Nie bój się, bom Ja z tobą, nie lękaj się, bom Ja Bogiem twoim! Wzmocnię cię, a dam ci pomoc, podeprę cię prawicą sprawiedliwości swojej” (Iz 41:10).

Czytałem ostatnio książkę Chucka Swindolla „Zachęta do życia” (Encouragement For Life). Zrobił na mnie wrażenie jeden fragment, którym chciałbym się z wami podzielić. Czasami bywa tak w życiu, że zostajemy doprowadzeni do bezpośredniego spotkania z duchową rzeczywistością i to właśnie odczuwam, gdy czytam takie stwierdzenia:

Kiedy myślisz biblijnie, skupiasz się na Bogu. Bez względu na to, czego chcesz, co dzieje się w twoim życiu, co inni mówią bądź myślą, jak się czujesz. Bóg i jedynie Bóg wykonuje Swój wspaniały plan i ostatecznie rachunek będzie fantastyczny”.

Jednym z pierwszych wersów, które zapamiętałem jako mały chłopiec był Iz 41:10. Nie jestem pewien czy było to zadanie ze szkółki niedzielnej, lecz chwała za to nauczycielce. Był dla mnie latarnią morską w najciemniejszych dnia mojego życia, wiem również, że tak będzie do końca moich dni.

Jaka latarnia świeci w twoim życiu? Czy jesteś zainteresowany tylko tym, co lubisz? Czy oczekujesz na dobre okoliczności? Czy ulegasz wpływom innych ludzi? Zachęcam cię do tego, abyś uczynił z Iz 41:10 latarnię twoją życiową latarnią!

Niech was Bóg błogosławi obficie, gdy błogosławicie innych słowem i czynem!

– – – Pastor Cecil

продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.