Codzienne rozważania_04.12.2012


Wy jesteście światłością świata – jak miasto na wzgórzu, którego nie można ukryć” (Mt 5:14NLT).

Mówiąc o świetle niebiańskich ludzi Pańskich dotykamy bardzo poważnej i ważnej cechy, czegoś, co ma za sobą wspaniałą historię. Cała historia ludu Pańskiego i duchowego życia jest historią światłości i ciemności, prawdy i fałszerstwa, czystości i cudzołóstwa lub mieszaniny, jasności i zamglenia, otwartości i wybiórczości… Prawda może być w słowie, w doktrynie, lecz musi odnosić się do prawdy w sercu, prawdy w życiu. Światło może być sprawą doktryny, lecz musi istnieć odpowiedni stan światła w sercu. Przeciwnik nie sprzeciwia się temu, abyśmy mieli mnóstwo światła i prawdy pierwszego rodzaju, lecz jeśli tylko może, będzie starał się zniszczyć jego rzeczywistą wartość, wprowadzając kłamstwa przeciwko niemu, sprzeczności…

Pamiętaj o tym, że Bóg nigdy nie buduje w ciemności; to jest, nie może być żadnych pozytywnych umiejętności budowania tam, gdzie nie ma światła. Zanim Bóg doprowadził ten świat z powrotem do porządku i owocowania powiedział: „Niech stanie się światłość”. Bóg chce, aby prawda była widoczna. Boża praca nigdy nie odbywa się w ciemności, a my nigdy nie poznamy umiejętności budowania i postępu, dopóki nie będzie pełnego światła. Wiemy dobrze, że nie możemy długo wytrzymać z ludźmi, którzy nie są szczerzy, którzy są przewrotni, nieustannie są skryci, nie są otwarci, nie są szczerzy, i którzy mają jakieś tajemnice. „Jeśli nie będziesz ze mną całkowicie szczery i otwarty, nie mogę z tobą być”.

Przy każdej pracy, którą Pan wykonuje, Bożym wymaganiem jest prawdziwość. Może być wiele słabości, liczne niedoskonałości, lecz jeśli jest szczerość, prawdziwość i otwartość przed Bogiem, gdzie duch jest jasny i czysty, Bóg może posuwać się z pracą do przodu. Jednak, jeśli tylko zaczniemy coś zamykać wewnątrz, chować za plecami, unikać całkowitej otwartości przed Bogiem, praca zatrzymuje się. Światłość w znaczeniu przejrzystości ma zasadnicze znaczenie dla budowania miasta Bożego, ponieważ ostatecznym celem dla tego miasta jest, aby jego charakter świecił chwałą Bożą. „U Niego nie ma żadnej odmiany, ani nawet chwilowego zaćmienia” – znaczy to, że na Bogu można polegać. Pan sprawia, że tacy stajemy się.

By T. Austin-Sparks from: The City Which Hath Foundations – Chapter 8

_________________________________________________________________________

3 grudnia | 5 grudnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.