Codzienne rozważania_16.03.10 Rzeka życia

James Ryle

Dawajcie a będzie wam dane” (Łk. 6:38).

Pomyślmy nad tym, że całe życie na Ziemi, od najmniejszego do największego jest jedną ciągłą demonstracją cykliczności.  Nasz świat jest na orbicie wokół słońca, równocześnie powoli wirując wokół jego osi. Oba obroty są cykliczne. Strumień powietrza krąży niezmordowanie w górę ku wysokim warstwom atmosfery, wprowadzając krążenie całego powietrza naszej planety, oceaniczny prąd (potężna i stale płynące rzeka w oceanie) krąży po naszej planecie. Możemy to nazwać Rzeką Życia, ponieważ bez tego, wody stałyby się nieruchome i martwe.

Dodajmy do tego cykle parowania i kondensacji, które przenoszą wodę z oceanów nad ląd w postaci deszczu, śniegu, napełnianie rzek, które ostatecznie i tak wpadają do oceanów, a zobaczysz zdumiewający obraz krążenia.  A to przecież nie wszystko. Rośliny produkują tlen, którego potrzebujemy do życia. Wydychamy dwutlenek węgla, którego do życia potrzebują rośliny. Krążenie. Gdy nabieramy oddech w płuca, które są naszym systemem oddechowym pomaga to w krążeniu krwi. Nasze ciała mają system nerwowy oraz dietetyczny, które wymagają regulacji, aby poprawnie funkcjonowały.  Od tego najbardziej monumentalnego ruchu do mikroskopijnego, widoczny jest jeden, nadrzędny fakt: że Życie jest w ruchu, a ten ruch to krążenie. Jeśli krążenie ustanie w jakimkolwiek miejscu, ŚMIERĆ będzie nieodwołalna.

A teraz, o co chodzi: jest jedno takie miejsce w prawie krążenia, które jest nieustannie łamane, co wywołuje niszczące skutki, a dzieje się to w ekonomii. Chciwość występująca w naszym świecie głęboko hamuje równowagę życia w dziedzinie ekonomii. Jest na tyle, aby wystarczało dla wszystkich, lecz niektórzy zamknęli zawory i odcięli strumień, a inni cierpią z tego powodu. Jedni mają dużo więcej niż potrzeba, a drudzy nie mają nawet tyle ile potrzebują.

Ewangelia zaszczepia uczniom Jezusa ducha hojności i stawia nas w samym środku złego i przewrotnego pokolenia, wśród których świecimy jak światła w ciemności. Bóg chce nas błogosławić i wykorzystać nas do tego, aby sprzeciwić się chciwości, rządzącej światowym systemem. Pan chce, abyśmy żyli błogosławionym i hojnym życiem, aby każdy z nas wykonywał swoją część pracy w odbudowywaniu ekonomicznego krążenia w tym niezrównoważonym świecie. Inaczej można wyrazić to tak: Bóg chce, abyśmy byli Rzeką Żywota, która porusza ogromne światowe oceany do ruchu, dzięki któremu utrzymywane jest życie na całej naszej planecie.

Jeśli będziemy Mu posłuszni, będziemy oglądać Zasoby Rewolucji.качественное продвижение москва

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.