Codzienne rozważania_29.06.2012

Słowa, które do was mówię, są Duchami Żywotem„(Jn. 6:63).

Ten Żywot jest bardzo potężnym Żywotem. Sięga do Bożego wielkiego celu, a my jesteśmy jego częścią: zostaliśmy „powołani zgodnie z  Jego celem/postanowieniem„. Chcemy znać ten cel; chcemy znać nasze miejsce w nim; chcemy znać nasze zdolności, czynności. Jak ma się to stać? Nie przez studiowanie, czym jesteśmy, lecz trwając w Życiu. Bardzo interesujące może być posiadanie wiedzy o działaniu ludzkiego ciała, lecz do życia nie jest konieczne. Żyj a to się dzieje. Nidy nie musisz się zastanawiać nad tym czy weźmiesz następny oddech, żebyś musiał usiąść i zrobić z tego intelektualny problem. Po prostu robisz to i wszystko inne co się z tym wiąże w dalszej kolejności. Właściwe oddychanie ma z tym bardzo wiele wspólnego. Żyj zatem, a wszystko inne pójdzie za tym. To tylko powiedzenie, innymi słowy: ruszaj, żyj w Duchu Świętym a wszystkie plany i zarządzenia Boże pójdą za tym. Musisz do tego dojść, nie na to nie poradzisz.

Tak więc celem jest doprowadzić lud Pański do miejsca, w którym będą chodzić z Panem i będą tak otwarci na Niego, że będą przygotowani na wszystko, co to chodzenie z Nim oznacza. Czasami będzie to znaczyło, że będą, aby chodzić z Panem, musieli zostawić sporą część tego drugorzędnego charakteru: być może wyrzec się wielu rzeczy, nawet religijnych, ogólnie przyjętych rzeczy. Może wiązać się z tym jakaś cena: niezrozumienie i samotność, oraz wiele oprócz tego; lecz jeśli będziesz tak otwarci na Pana, że nic innego się nie liczy i będziesz chciał chodzić z Panem bez względu na koszty, bez względu na to, co ludzie mówią, że powinieneś chodzić (ich zdaniem) jako część wielkiego chrześcijańskiego porządku czy religijnej machiny, ty będziesz wchodził do każdej Bożej tajemnej myśli tak naturalnie jak kwiat otwiera się na słońce, i będziesz odkrywał i znajdował to, że jest potężna rzeczywistość znaczenia i możliwości, i przestrzeni, i mocy, o których nigdy nawet nie marzyłeś. Pan nie zamierza tego rozciągać przed nami, czy pokazywać nam. My odkrywamy to,  chodząc w Duchu.

T. Austin-Sparks from: Life in the Spirit – Chapter 6

_________________________________________________________________

28 czerwca | 30 czerwca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

оптимизация сайта поисковик

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.