Codzienne rozważania_30.03.2013

Syn nie może nic czynić sam z Siebie” (Jn. 5:19).

To jest zasada Krzyża. Pan Sam przyjął na siebie stan, w którym nie mógł uczynić niczego z Siebie. Wszystko musi wychodzić od Boga. Nie ma innego sposobu… Gdy ta zasada Krzyża położyła się cieniem na mojej służbie 30 lat temu, w moim życiu wybuchła rewolucja, w służbie, którą ja przez lata produkowałem, polegająca na moich studiach, czytaniu, długich nocach, pozyskiwaniu dla służby, aż do chwili, gdy to wszystko stało się dla mnie ciężarem nie do zniesienia. Być może innym wydawało się, że wszystko jest całkiem w porządku, lecz gdy pojawiał się kryzys – posłuchajcie mnie mężczyźni i kobiety, którzy jesteście na służbie, bądź zastanawiacie się nad tym – zwrot nastąpił po tym, gdy za zamkniętymi drzwiami uznałem zasadę – zasadę Krzyża. Powiedziałem Panu: „Cała moja służba jest skończona (jestem skończony), nie zamierzam już nigdy więcej głosić, dopóki Ty czegoś nie zrobisz. Robiłem to przez te wszystkie lata; produkowałem to, teraz jestem skończony. Ty musisz to robić„. Zobaczyłem tą zasadę, rozumiecie, zasadę Krzyża i dokładnie o to mi chodziło.

Wybaczcie, że mówię o sobie, lecz muszę to w jakiś sposób przedstawić z bliska. Gdyby Pan tego nie zrobił to w tygodniu następującym po tym kiedy wyznałem, że nastąpi moja rezygnacja z urzędów kościelnych, miałem odejść ze służby. Lecz Pan jest wierny Swojej własnej zasadzie. Był to ostateczny koniec wszystkiego, co mogłem wyprodukować dla służby, i tak rzeczywiście było, ponieważ rozpoznałem, że właśnie o to Bogu chodziło. To była zasada Krzyża – całkowicie nic z siebie. W służbie i w pracy Bożej nie ma miejsca a żaden owoc, który może wydać praca oraz badania umysłu i serca. Bóg był wierny wobec Swojej własnej zasady – zawsze jest. Od tego dnia przestałem martwić się o służbę. Łatwo jest wtedy pozwolić służbie płynąć i znacznie łatwiej zaakceptować to. Cała ta wrzawa o służbach pochodzi z  nieukrzyżowanego ciała. Tak, od tej pory niebiosa są otwarte. Powtórzę, błagam o przebaczenie za osobistą historię, lecz to jest prawda. Jest to zasada, która obejmuje wszystko.

T. Austin-Sparks from: The Cross and the Way of Life – Chapter 2

_______________________________________________________________________________________________

28 marca | 30 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.