Po co korzystać z internetu?

 

Tłum. Eliza Tarka

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011r,

Rozmowa Pastora kościoła New Generation Mega-Church w byłej ZSRR z Victorią Uznanovą (redaktorką Christian Telegraph) na temat czemu korzystać z Internetu.

Ryga, Łotwa, – Alexey Ledyaev, przywódca międzynarodowego ruchu chrześcijańskiego  New Generation ujawnił powody dla których korzysta z Internetu, co nigdy nie było dozwolone w byłym Związku Radzieckim.

Pastor, który jest uznawany przez wielu za założyciela ruchu charyzmatycznego w byłym ZSRR powiedział w wywiadzie dla międzynarodowej gazety New Generation, że możliwość komunikowania się z ludźmi i prezentowania na całym świecie swego punktu widzenia oraz dzielenia się swymi odczuciami i odkryciami jest błogosławieństwem.

„Niektórzy oglądają kazania, inni  nie. – powiedział Ledyaev, który stoi na czele pięciotysięcznego kościoła w Rydze założonego w 1989 roku. – Niektórzy czytaja książki, inni nie. Myślę, że każdy rozumie, że przyszłość jest w Internecie. Wielu ludzi żyje w sieciach społecznościowych. Blog jest wspaniałą okazją do głoszenia Ewangelii w sposób nowoczesny i optymalny. Jest to osobiste, ustronne miejsce gdzie autor pozwala czytelnikowi zajrzeć w głąb swojej duszy”.

Przywódca, który wyemigrował z rodzinnego Kazachstanu w 1985 roku zauważa, że głównym celem dla mediów i dziennikarzy jest dotarcie do prawdy, która, jak mówi, „pomoże komuś żyć”.

„Nie chcę brać udziału w czymkolwiek  co posiada nieustanną krytykę i ma negatywny wpływ na chrześcijan. – mówi Ledyaev. – Chcę brać udział w projektach, które pomogą ludziom znaleźć rozwiązania dla ich konkretnych sytuacji. Tak więc nie zamierzam polemizować z nikim. Tylko przedstawiam swój sposób widzenia. Niezależnie czy się zgadzacie z tym, czy to akceptujecie czy nie taki jest Alexey Ledyaev.  To jest jego filozofia życia, to jest jego sposób na życie”.

Wedługo nowoczesnej młodzieży powinniśmy brać życie takim jakim ono jest.

„Powinniśmy zrozumieć, że ludzie są teraz inni. – powiedział. – Wczoraj największym grzechem było palenie w szkolnych toaletach, a teraz ludzie w tym wieku angażują się w narkotyki i seks. Standardy wolności i niemoralności nie są już takie same.  Rozwód kiedyś był traktowany jako wielki grzech a teraz to nic wielkiego dla niektórych”.

„Wczoraj opisywaliśmy aborcję jako straszne bluźnierstwo ale niestety jest to normalna rzecz teraz. Kościół musi byc bardziej skuteczny i nowoczesny dzisiaj”.

Ledyaev mowi dalej: „Na początku musimy dostrzec rzeczywiste problemy i oferować rzeczywiste rozwiązania z punktu widzenia teraźniejszego świata. Jeśli młodzież surfuje po necie, musimy robić to samo. Podobnie kościół zajmował liczne, kluczowe stanowiska wczoraj ale dziś musi działać także poprzez Internet. Nic na to nie poradzimy”.

Alexey Ledyaev nie widzi różnicy między miłościa i nienawiścią, współczuciem i okrucieństwem w dzisiejszym świecie rzeczywistym i wirtualnym. Zaznaczył, że ze względu na Internet i sieci społeczne osoby niepełnosprawne mogą komunikować się z innymi. Lider oświadczył, że jego zdaniem komunikacja online ma zarówno plusy jak i minusy.

„Musimy uświadomić sobie, że miejscem pracy misyjnej lub ewangelizacji powinna stać internetowa  sieć społecznościowa. Tam ponad pół miliona ludzi kontaktuje się ze sobą. Można wykonać pracę misyjną, która jest trudna do zrobienia w świecie rzeczywistym”.

————————–

Victoria Uzanova jest korespondentem Christian Telegraph (www.christiantelegraph.com). Unikalny chrześcijański serwis informacyjny współpracuje z największą agencją chrześcijańską w języku rosyjskim -Wiadomości inVictory (www.invictory.org/news/), która jest jednym z nielicznych informatorów na temat tego co się dzieje w chrześcijaństwie w takich krajach byłego ZSRR jak  Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan, Kirgistan, Armenia, Gruzja i inne.

Źródło- www.assistnews.net

aracer

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.