Ile czasu zajmuje zbudowanie takiej wiary w uzdrowienie, która działa?

Young Steve

Nie ma bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie, to zależy od osoby. Ważne jest tutaj:
1) Buduj wiarę rozważając to, co Pismo mówi na temat uzdrowienia dopóki osiągniesz skuteczną wiarę, bez względu na to jak długo to zajmie.
2) Możesz to robić, podobnie jak zrobiło wielu innych! Nie rezygnuj tylko dlatego, że nie masz wiary giganta zaraz na następny dzień.

To jak wiele czasu będzie potrzeba zależy od tego, jak gorliwie pracujesz nad wprowadzeniem do swojego serca wersów dotyczących uzdrowienia. Musisz dojść do miejsca, w którym stają się one częścią ciebie i są całkiem rzeczywiste. Jeśli czytasz wersy o uzdrowieniu raz na tydzień to prawdopodobnie nigdy nie zbudujesz skutecznej wiary. Musisz to studiować i badać! Jeśli nie zainwestujesz odpowiedniej ilości czasu rozwijając swoją wiarę w uzdrowienie, to po prostu pozostań chory. Wiara jest za darmo, lecz przychodzi przez słuchanie Słowa Bożego. Jeśli nie chcesz słuchać Słowa Bożego regularnie to nie rozwiniesz wiary i nie otrzymasz od Boga uzdrowienia. To nie zdarzy się w ciągu jednej nocy. Nie ma szybkiej formuły, ani skrótów. Jeśli nie chcesz zapłacić ceny, po prostu zaakceptuj chorobę i żyj z nią. Nie jest to najlepszy Boży dar, lecz jest to najlepsze, co możesz osiągnąć bez wysiłku z twojej strony. Pomyśl o wysiłku jaki może cię kosztować chodzenie do specjalistów, przechodzenie badań itd. Czy nie warto część tego czasu poświęcić na Boże lekarstwo. Czy zainwestujesz nieco więcej wysiłku uzyskanie pomocy ludzkiej, niż Bożej? Lekarze są w porządku, lecz ty musisz ustanowić badanie Słowa na temat uzdrowienia najwyższym priorytetem, równocześnie przyjmując naturalną pomoc medyczną, albo ta naturalna pomoc będzie jedyną rzeczą, która ci będzie pomagać. Czytelnicy, którzy sądzą, że brzmi to jak ewangelia uczynków, niech wiedzą, nie jest – Jezus wykonał uczynki. Poprzez Niego masz już dostęp do wszystkiego, co jest potrzebne do życia i pobożności. Twoim dziełem jest wierzyć ewangelii, a to może wymagać pracy! Ten widoczny paradoks jest zapisany w Liście do Hebrajczyków, gdzie jesteśmy zachęcani, aby „ usilnie starać się wejść do odpocznienia Bożego”. Boże odpocznienie jest za darmo i nie zależy od naszych uczynków. Twoim dziełem jest uwierzyć tak, abyś mógł wejść w to „albowiem do odpocznienia wchodzimy my, którzy uwierzyliśmy”. Bóg dał ziemię Kaanan, która symbolizuje nasze błogosławieństwo, Izraelowi za darmo. Niemniej jednak, ci którzy nie uwierzyli, nie weszli do niej, podczas gdy ci, którzy uwierzyli mogli cieszyć się nią. Bóg wszystko przygotował, lecz do przyjęcia tego zaopatrzenia wymagana jest wiara.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.