Izebel, okultyzm i wojna końca świata ze świętymi

Jennifer Le Claire

Tłum. BM

Na początku myślałam, że to był ruch New Age. Ale się myliłam. To był okultyzm.

Spacerując po ulicach Key West podczas 24-godzinnego wypadu z moją córką, zauważyłam coś, czego nigdy tam wcześniej nie doświadczyłam: okultyzm wpajany przez kulturę.

Przyjeżdżam do Key West od ponad 20 lat i spędzam tydzień na tropikalnej wyspie. Ale coś niepokojącego dzieje się tu od 10 lat, i to jest jedynie mikrokosmos tego, co dzieje się w dzisiejszym świecie.

Nie możesz przejść Duval Street, znanej z mnóstwa sklepów i restauracji, bez wbiegnięcia do Mahadeo Jerrybandhan, sławnego i mniemającego sobie równych chiromanty z Trynidadu z długą białą brodą, w jeszcze dłuższym szlafroku. Ale Jerrybandhan nie jest sam. Ma mnóstwo kolegów w Key West począwszy od medium po uzdrowicieli, tarocistów i astrologów. Jedyną grupą, jakiej tam nie znalazłam byli czytający z kryształowej kuli.

Potem jest Kukła Robert (Robert the Doll). Cwaniaki z Key West zorganizowali tzw. wycieczki duchów, podczas których odkrywa się historię nawiedzonego Key West, w tym starych drewnianych domów, w których rzekomo przebywają duchy. Przewodnicy powiedzą ci, że Key West jest jednym z najbardziej nawiedzonych miast na świecie o podwyższonej aktywności paranormalnej. Miejscowe bóstwo voodoo, Kukła Robert, przypuszczalnie przeklnie cię, jeśli zrobisz jej zdjęcie bez jej zgody lub zapomnisz podziękować za ten przywilej.

Obrzydliwość okultyzmu

Jak można sobie wyobrazić, widząc to wszystko mój duch był zasmucony. Ale nie powinnam być aż tak zaskoczona. Okultyzm powoli wkrada się do kultury amerykańskiej od dziesięcioleci, jak tylko twórcy filmowi zaczęli wychwalać czary i wampiry a przemysł muzyczny okultystyczny rock. Umiłowani, obecnie jesteśmy w środku wielkiego kryzysu duchowego. Nasza literatura, muzyka, gry wideo, komiksy, filmy i programy telewizyjne są pełne mistycyzmu i okultyzmu. Część z nich jest subtelna. Część jest krzykliwa. Ale wszystko jest złe.

To nic nowego. Okultyzm, który zawiera magię, seanse, channeling, hipnozę, nekromancję, astrologię, bardzo zmysłową percepcję, alchemię, spirytualizm i wróżenie, to wszystko zostało zdecydowanie potępione w Biblii.

„Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień [starożytna praktyka okultystyczna] swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest, bowiem dla Pana każdy, kto to czyni” (VMojż. 18:10-12, inf. w nawiasach dodana).

Pan upomniał Izrael za praktykowanie astrologii (Iz 47:10-14). Izebel praktykowała czary (2 Krl 9,22) i wiemy jak to się skończyło. Powszechnie było wiadome, że w Efezie uprawiano sztuki magiczne (Dz. Ap. 19:19). A Księga Objawienia wyraźnie mówi, że „ dla tchórzy, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga” (Obj. 21:8).

Kabała, Kundalini i Jezebel

Na dodatek widzimy, że praktyki okultystyczne, takie jak Kabała, nabierają tempa w kościele. Widzimy „prorocze słowa” wypowiadane w tym, co zwie się modą Kundalini, z gwałtownym wytrząsaniem i demonicznymi językami na tle plemiennym bongosów, wprawiających zgromadzenie w histerię. Widzimy ducha Jezebel, któremu często udaje się uwieść świętych, żeby dopuszczali się bałwochwalstwa i seksualnej niemoralności. Widzimy wszelkiego rodzaju oszustwa i dziwny ogień z okultystycznymi powiązaniami we współczesnym kościele.

Jednakże nie powinniśmy być zaskoczeni. Wzrost okultyzmu jest znakiem czasów ostatecznych. Planem szatana jest zafascynować nasze serca okultystyczną mocą i oszukać nas. Duch Święty, tymczasem chce zafascynować naszego ducha objawieniem Syna Bożego. Wierzę, że lud Boży daje się zwabić okultyzmowi, gdy zaczyna poszukiwać duchowych doświadczeń poza sferą Boga. To taka subtelna i zarazem niebezpieczna podmiana. Wielu chrześcijan pożera ogień dla Boga, ale ten ogień może nagle okazać się dziwny, jeśli nie jest zakorzeniony w Słowie. Jeśli szukamy niezwykłych doświadczeń, znajdziemy je, ale nie zawsze mogą pochodzić od Jezusa.

Umiłowani, nie możemy igrać z dziwnym ogniem. Ostatecznie, okultyzm prowadzi do morderstwa i zamętu, niemoralności wszelkiego rodzaju. Być może nie jest prawdopodobne, że kiedykolwiek odwiedzisz świadomie Mahadeo Jerrybandhan, niezrównanego wróża lub którykolwiek z jego kolegów. Ale możesz nieświadomie być zaangażowany w okultystyczne praktyki, które otwierają drzwi do niebezpieczeństwa. Czy to może pochodzić od tego, co wydaje się być religijnym wpływem kultury – nawet w kościele?

Rozeznanie czy oszukanie?

Nie ignoruj tego pytania, zanim się o to nie pomodlisz. Jeśli chcesz prawdy, Duch Święty doprowadzi cię do niej i wprowadzi w całą prawdę. Proszę wysłuchaj mnie! Nawet trochę okultyzmu jest śmiertelną trucizną – trochę kwasu zakwasza cały zaczyn. Biblia ostrzega przed oszukańczymi nauczycielami, fałszywymi apostołami i zwodniczymi pracownikami. Biblia ostrzega przed samooszukiwaniem się. I to jest twoja odpowiedzialność, żeby zachować czyste serce. Jeśli wdepnąłeś w demoniczne bagno, pokutuj teraz i ostrzegaj innych.

Przyjaciele, jesteśmy w stanie wojny końca czasów z wiecznymi konsekwencjami. Szatan używa okultyzmu, żeby odwieść ludzi od królestwa Bożego i tańczyć w królestwie ciemności. Modlę się, żeby Pan dawał rozeznanie i obudził ducha, gdyż nie wiemy, kiedy Pan nasz nadejdzie (Mt 24:42).

Pozwól, że cię zostawię z ostrzeżeniem apostoła Pawła: „Miejcie się też na baczności, żeby was nie pozbawiono wolności [ducha] przez oszukańcze mędrkowanie oparte nie na Chrystusie, ale jedynie na wymysłach ludzkich i na żywiołach tego świata” (Kol 2 : 8, BWP). Amen.

aracer

Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.