Jack Deere: Moje pragnienie mocy/władzy umożliwiło Paulowi Cain\owi manipulowanie mną

Tłum.: Google

Tajne nagrania, próby wymuszenia i sfabrykowane proroctwa — prawdziwe dziedzictwo najbardziej wpływowego „proroka” #IHOPKC

JACKA DEERAJACK DEERE
13 MARCA 2024

Nota wydawcy: Mój ojciec niedawno podzielił się tutaj swoimi spostrzeżeniami na temat skandalu w IHOPKC z udziałem Mike’a Bickle’a . Na swoim koncie odniósł się do e-maila od Bickle, który określił jako manipulacyjny. W e-mailu zasugerowano usunięcie rozdziału o Paulu Cainie z najnowszego wydania jego książki, pod zmienionym tytułem „ Dlaczego wciąż jestem zaskoczony głosem Boga ”. Pomimo zastrzeżeń Bickle’a rozdział pozostał w książce, aczkolwiek z poprawkami. Zmiany nie opierały się wyłącznie na zastrzeżeniach Bickle’a, ale także na opiniach innych osób. Na prośby czytelników mój tata udzielił mi pozwolenia na opublikowanie oryginalnej wersji roboczej z 2022 roku, co skłoniło Bickle’a do wyrażenia obaw dotyczących jego rozdziału poświęconego Paulowi Cainowi. Projekt rozdziału powstał co najmniej dwa lata przed najnowszymi ujawnieniami na temat skandalu związanego z wykorzystywaniem seksualnym duchownych Bickle’a. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, perspektywa mojego taty na to, co wydarzyło się ponad 20 lat temu z Paulem, wciąż ewoluuje. Z tego, co wiem, Bickle przedstawił mojego ojca Paulowi Cainowi, co doprowadziło do głębokiej szkody dla naszej rodziny. Niemniej jednak w tym szkicowym rozdziale wspomina się także o modlitwie, której mój tata nauczył się od Bickle’a, a która jego zdaniem pomogła mu wyzwolić się spod wpływu Paula. — Stephen Deere

Prawdziwi prorocy, cielesni prorocy i fałszywi prorocy, pierwotnie napisany dla: „Dlaczego wciąż jestem zaskoczony głosem Boga”

Niepublikowany szkic rozdziału

Istnieją duchowi prorocy, którzy mądrze wykorzystują swój dar proroczy, aby błogosławić Kościół i prowadzić niewierzących do Pana.1Istnieją cieleśni prorocy, prawdziwi wierzący, posiadający prawdziwy dar proroctwa, którzy wykorzystują swój dar, aby się wywyższyć i powodują podział w ciele Chrystusa.2 I są fałszywi prorocy. Istnieją dwa rodzaje fałszywych proroków: niewierzący, którzy korzystają z mocy diabła, i niewierzący, którzy nauczyli się handlować mocą Pana.

Pod koniec I wieku Jan napisał, że „wielu fałszywych proroków wyszło na świat” (1 Jana 4:1). Jezus ostrzegł apostołów, że fałszywi prorocy, fałszywi nauczyciele i fałszywi Chrystusowie zwiodą wielu ludzi, szczególnie w dniach ostatecznych, dokonując wielkich znaków i cudów (Mateusz 24:11, 24). Szatan dostarcza im mocy do czynienia wszelkiego rodzaju fałszywych cudów, znaków i cudów (2 Tesaloniczan 2:9). Fałszywi prorocy i fałszywi nauczyciele zaprzeczają, że Jezus jest Chrystusem (2 Piotra 2:1). Podstawowym celem ich misji jest odwodzenie ludzi od Jezusa Chrystusa poprzez prowadzenie ich do siebie samych.

Pod koniec Kazania na Górze Jezus opisał drugą klasę fałszywych proroków, czyli tych, którzy nauczyli się wykorzystywać moc Pana lub handlować nią, ale Go nie znają.

Ciąg dalszy:

Moje pragnienie władzy umożliwiło Paulowi Cainowi manipulowanie mną

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

2 comments

 1. Dobrze prawisz Catty!
  Ten cały NAR, jego wyznawcy i propagatorzy zrobili i dalej robią tak wiele złego, tyle krzywd, tyle trucizny wlali w umysły i serca ludzi, że chyba teraz tylko Pan Bóg w swym miłosierdziu da radę przynieść uzdrowienie i uwolnienie.
  Wielu niestety dalej tkwi w ich naukach, fałszywych doktrynach i poglądach wyssanych z palca.
  Najgorsze jest, że nasze dzieci też zostały zatrute tymi herezjami.
  Na szczęście z łaski Boga opadły łuski z naszych oczu i ON nas uwolnił od fałszywej ewangelii!
  Oby ci po wielokroć zapewne szczerze kochający Boga liderzy wspólnot, kościołów, zborów jak najszybciej oprzytomnieli i odrzucili tą truciznę i nie sprowadzali ludzi na manowce!

 2. no dobra …tamtych już nie popiera
  ale popiera różnych innych fałszywcow
  i jest tak samo NAR jak oni
  a to fałszywa pseudoewangelia
  ile lat straciłam zagłębiając się w ich fałszywe nauki i proroctwa ile z tego teraz jest zgniłego owocu w moim domu (!)

  pierwszy raz moje oczy zostały otwarte w 2008 r podczas trwania Lakeland

  a później niestety nie mogłam wszystkiego do siebie dopuścić z różnych powodów
  i dopiero w roku 2020 czyli 12 lat później
  zobaczyłam cały ten fałsz i tych zwidzicieli
  od 3 lat odkręcam to wszystko czym zostałam napełniona i sama się napełniałam.

  Rozeznanie – kluczowa sprawa

  rozeznawanie !!!
  Brak znajomości Słowa w kontekstach
  Ufanie namaszczonym mężom Bożym bezkrytycznie

  dużo by o tym pisać
  zniszczone zycie, zniszczone relacje
  na fałszu nic dobrego nie zbudujesz
  pewnego dnia wszystko się rypnie !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.