Jesteś prowadzony czy dyrygowany?

Daniel Pontious
Jedną z rzeczywiście kluczowych rzeczy, których musimy się nauczyć, aby być uczniami Jezusa Chrystusa to bycie prowadzonym, zamiast dyrygowanym przez Ducha Świętego. Jako młody wierzący byłem przekonany, że te dwie rzeczy są tym samym tylko pod inną nazwą, lecz zdałem sobie sprawę, że jest to coś zupełnie innego zarówno w naturalnej rzeczywistości, jak i duchowej.
Jeśli jesteś zarządzany, możesz tą podróż przebyć samotnie, lecz bezpośrednie prowadzenie wymaga Tego, Który cię Prowadzi! Aby być prowadzonym przez kogoś innego konieczne jest, aby ta druga osoba chwyciła cię za rękę i szła przed tobą niemal tak, jakbyś był niewidomy.
Bo ci, których DUCH BOŻY PROWADZI, SĄ DZIEĆMI BOŻYMI” (Rzm 8:14).
Jeśli prowadzi cię Duch Święty to zajmie się On nie tylko tym, cokolwiek stawia przeciwnik na twojej drodze, lecz powie ci, gdzie stawiać stopę, a gdzie nie. Są takie okresy, w których pędzisz w wyścigu, a są takie, gdy będziesz przemierzał pola minowe przeciwnika, lecz każde takie pole jest do przejścia, jeśli idziesz śladami Tego Który wie, gdzie wróg umieścił miny!
Ja pójdę przed tobą i wyrównam drogi, wysadzę spiżowe wrota i rozbiję żelazne zawory” (Iz 45:2).
Wielu z nas próbowało tej zarządzanej wersji chrześcijańskiego życia. O ile byliśmy na tej drodze do tego, cokolwiek usłyszeliśmy od Pana, aby zrobić, zatrzymywaliśmy się właśnie na pułapkach, które wróg rozmieszczał na drodze przed nami. Niemniej, jeśli to Duch Święty idzie przed nami (prowadząc nas), On ujawni wszystko, cokolwiek przeciwnik zamierzył przed nami na drodze, abyśmy się potknęli, zwolnili bądź zatrzymali całkowicie!
„…lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, WPROWADZI WAS WE WSZELKĄ PRAWDĘ, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi” (J 16:13).
„…lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy (Duch przekazujący Prawdę), WPROWADZI WAS WE WSZELKĄ PRAWDĘ, bo nie sam od siebie mówić będzie (w swoim własnym autorytecie), lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi (to, co zdarzy się w przyszłości)”.

Po czym bowiem można poznać, że znalazłem łaskę w oczach twoich, ja i lud twój, jak nie po tym, że Ty pójdziesz z nami, bo wtedy będziemy wyróżnieni, ja i lud twój, spośród wszystkich ludów, które są na powierzchni ziemi” (Wyj 33:16).
Różnica między nami, a wszystkimi innymi na tej Planecie, nie polega na tym, że to my jesteśmy bardziej wyjątkowi niż oni, lecz na tym Który zbawił nas i prowadzi! O ile bycie zarządzanym daje nam pewien poziom osobistej autonomii w Duchowej rzeczywistości, to pozostawia nas całkowicie narażonymi na plany wroga, lecz jeśli jesteśmy Prowadzeni przez Ducha Świętego na każdym kroku naszej drogi to jesteśmy otoczeni przez aniołów Pańskich w czasie całej podróży (Ps 34:7).
|Naucz się tego, jak być Prowadzonym przez Ducha Świętego! Czekaj na Pana, aż weźmie cię za rękę i przyłączy cię do tej podróżującej rodziny, a nie będziesz tego żałował!!!
Czy wiesz, kim jesteś ???❤️❤️❤️

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.