Lampy Jego Miłości

Daniel Pontious
13.07.2023
Jakiś czas temu, rozmawiałem z przyjacielem, który miał kilka pytań dotyczących Słowa Bożego. W czasie dyskusji nad niektórymi rzeczami, Słowo Pana zaczęło objawiać się nam we wspaniały sposób. Poniżej nieco z tego objawienia:
Światłem ciała jest oko. Jeśli tedy oko twoje jest zdrowe, całe ciało twoje jasne będzie. (23) A jeśliby oko twoje było chore, całe ciało twoje będzie ciemne. Jeśli tedy światło, które jest w tobie, jest ciemnością, sama ciemność jakaż będzie!” (Mt 6:22-23).
Te wersy irytowały mnie, ponieważ nie wydawały się mieć sensu, dopóki Duch Święty nie zaczął do mnie o nich mówić. Wtedy zdałem sobie sprawę z tego, że (w tym wersie) Pan mówi o sile osobistej relacji z Nim.

A zwiastowanie to, które słyszeliśmy od niego i które wam ogłaszamy, jest takie, że Bóg jest światłością, a nie ma w nim żadnej ciemności. Jeśli mówimy, że z nim społeczność mamy, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie trzymamy się prawdy. Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu” (1J 1:5-7).

Gdy w życie wkracza grzech, powoduje wycofanie się z Obecności Bożej, tak jak Adam i Ewa UKRYLI się, gdy spożyli owoc z Drzewa Poznania Dobra i Zła. W świetle wszystko jest przezroczyste i widoczne, i nic ma niczego ukrytego przed Jego wzrokiem. Widzimy, że gdy Adam i Ewa zgrzeszyli, Pan mówi do nich coś, czego nigdy wcześniej nie słyszeli: „GDZIE JESTEŚCIE?” (Rdz 3:9).
Grzech sprawia, że wycofujesz się z Obecności Bożej (w mniejszym lub większym stopniu) i dajesz miejsce na to, aby ciemność wkradała się do twojego życia, tak więc mówi: „Jeśli tedy światło, które jest w tobie, jest ciemnością, sama ciemność jakaż będzie!” Jest tu mowa o poziomie oddzielenia, który został stworzony między tobą, a Obecnością Bożą przez ukrywanie się w ciemności.
Musimy pozwolić Duchowi Świętemu na to, aby przemieniał nas w żywe CHODZĄCE ŻARÓWKI JEGO MIŁOŚCI! Jeśli to Światło w nas stanie się ciemniejsze to w jakimś stopniu nasza relacja z Nim wymaga poprawy. Większe części naszego życia wymagają przemiany przez Jego Naświetlenie i poddanie Jego Woli.
Pomyśl o tym w taki sposób: jeśli w twoim życiu są takie dziedziny, które Jemu nie podlegają, to są one nadal w ciemności, lecz z chwilą zaproszenia Go tam, wchodzi do nich On oraz Światło Jego Obecności. Wtedy wszystko zostaje naświetlone i widoczne. W takiej chwili Duch Święty przychodzi i oczyszcza wszystko, co tam zajęło miejsce.
Jeśli w jakikolwiek sposób ukrywasz się przed Obecnością Bożą (tego ranka) to musisz wyjść z cienia i pozwolić Duchowi Świętemu na dostęp do większego obszaru twego życia! Dzięki temu te obszary twego życia będą w lepszej relacji z Nim, lecz zostaniesz również przeniesiony do następnego poziomu w Nim.
Przyjdź, Panie Jezu, naświetl wszystko i spraw, abyśmy chodzili w Światłości Twojej Obecności, w totalnej przezroczystości jak nigdy dotąd!!!

Czy wiesz, kim jesteś???❤️❤️❤️

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

One comment

  1. Problem ze zrozumieniem wersów „Światłem ciała jest twoje oko” jest to, że całkowicie odwrócony został kierunek światła i odpowiednio do tego, prawdopodobnie, robi się tłumaczenia. Tzn. patrzymy na „oko” w tym wersie jak na okno, przez które wpada światło. Starożytni widzieli to odwrotnie – to z oka wychodzi to, co jest wewnątrz i wtedy ten tekst jest prosty. Odwrócenie tego kierunku w tych wersach zajęło mi sporo czasu, ale…
    Jest to również oczywiste wśród ludzi pracujących z osobami ciężko chorymi i głęboko upośledzonymi – najpierw zagląda się w oczy, aby zobaczyć – DOSŁOWNIE – co się tam na dni tli, czy ta osoba rozumie, co się do niej mówi, czy nie, czy jest tam „życie” w tym głębszym sensie.
    Myślę, że poniższy tekst dobrze oddaje również duchową rzeczywistość, którą dosłownie „widać w oczach”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.