Modlitwa na otwarcie sesji senatu w Kansas

Kochani

Poruszeni do głębi serca tym listem, postanowiliśmy go przetłumaczyć i rozesłać wśród przyjaciół. Jesteśmy zbudowani odwagą Pastora Joe Wright’a i prosimy Was o podanie tej modlitwy dalej. Z życzeniami Bożego pokoju i radości.
Tula i Douglas

Kiedy Pastor Joe Wright poproszony został aby otworzyć nową sesję Senatu w Kansas (USA), każdy spodziewał się zwykłych sloganów i „uogólnień” – lecz oto co usłyszeli…

„Ojcze Niebieski, Stoimy tutaj dziś przed Tobą, aby prosić o Twoje przebaczenie oraz szukając kierunku i Twojego prowadzenia. Wiemy, że Twoje Słowo mówi: „Biada tym, którzy zło nazywają dobrem… (Iz 5:20) lecz jest to właśnie to co zrobiliśmy.

 • Zatraciliśmy naszą duchową równowagę i odwróciliśmy nasze wartości.
 • Wykorzystujemy biednych i nazywamy to loterią.
 • Wynagradzamy lenistwo i nazywamy to opieką społeczną.
 • Zabijamy nasze nienarodzone dzieci i nazywamy to wyborem.
 • Strzelamy do antyaborcjonistów i nazywamy to słusznym.
 • Zaniedbaliśmy wychowanie i dyscyplinę naszych dzieci i nazywamy to budowaniem poczucia wartości własnej.
 • Nadużywamy władzy i nazywamy to polityką.
 • Pożądamy własności naszych bliźnich i nazywamy to ambicją.
 • Zanieczyszczamy powietrze bluźnierstwami i pornografią i nazywamy to wolnością słowa.
 • Wyśmiewamy odwieczne i szczytne wartości naszych przodków i nazywamy to oświeceniem.

Zbadaj nas, O Boże, i poznaj dzisiaj nasze serca, oczyść nas z każdego grzechu i wyzwól nas. Amen!”

* Izajasz 5:20-23 mówi:

Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zmieniają ciemność w światłość, a światłość w ciemność, zamieniają gorycz w słodycz, a słodycz w gorycz. Biada tym, którzy we własnych oczach uchodzą za mądrych i we własnym mniemaniu za rozumnych!. Biada tym, którzy są bohaterami w piciu wina i mocarzami w mieszaniu mocnego napoju, Którzy uniewinniają winowajcę za łapówkę, a niewinnym odmawiają sprawiedliwości.

Reakcja na to była natychmiastowa.

Kilku członków senatu wyszło w czasie modlitwy na znak protestu. W ciągu tylko 6 tygodni Central Christian Church (Chrześcijański Centralny Kościół), którego Joe Wright jest pastorem, otrzymał ponad 5000 telefonów i w nich tylko 47 negatywnych wypowiedzi. Nadchodzą do Kościoła listy z wielu krajów, jak: Indie, Korea, Afryka, z prośbą o kopie tej modlitwy.

Komentator radiowy Paul Harvey odczytał tą modlitwę w swoim programie
zatytułowanym „The Rest of the Story” i otrzymał większy oddźwięk słuchaczy na ten program niż na jakikolwiek dotychczas.

Z Bożą pomocą niech modlitwa ta obejmie nasz naród oraz cały świat i będzie pragnieniem głębi naszego serca, abyśmy znowu mogli się nazwać „Jednym Narodem pod Rządami Boga.”

Beata Racki

deeo

Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 5]

4 comments

 1. Pompei Erculanum Sodoma miasto zgladzona przez grzech w nich uprawiany. Widoczny.botambylmordowany jest gniew Boga w tym okresie. Abraham otrzymali odpowiedz od Boga jak znajde 10 osob sprawiedliwych to nie zniszcze Sodommy. W/g mnie Bog szuka 10.jest napisane w Bibli Bog jest powolny do gniewu. ..wystarczy 10 osob Za kazde miasto!

 2. Ja również stanowczo sprzeciwia się twierdzeniu, że rózga i miłość są ze sobą sprzeczne i zdecydowanie jestem za cielesnym karaniem (nie biciem – to nie to samo). Karcenie cielesne (nie bicie! w powszechnie rozumianym sensie) może być i jest wyrazem miłości. Nie można do wszystkich dzieci przykładać jednakową miarę, jedne nie potrzebują takich środków i inne zdecydowanie potrzebują. Problem jest bardziej w sposobie wykonania 'kary cielesnej’, niż w samej karze.
  Dokładnie tą samą miarę, którą tu podajesz, stosuje się do ewangelii, wypaczając ją całkowicie, czyli: jak o Bogu to wyłącznie miłość, łagodność, cierpliwość, może być stanowczość, a ostatecznie wszyscy cuzamen do kupy będą zbawieni.

 3. Modlitwa sluszna i popieram kazdy z punktow tej modlitwy,z tym,ze pragne skorygowac jeden – odnosnie dzieci.Co do wychowania – tak,jak najbardziej,co do dyscypliny – stanowcze – n i e – dzieci nalezy wychowywac miloscia i wlasnym przykladem – a n i e rozga,jak wielu niestety chrzescjan to pojmuje. i niestety wielu konserwatystow chezescjanskich – propaguje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.