Muzułmańscy ekstremiści spalili kościół w Zanzibarze, Tanzania

ASSIST News Service (ANS) – PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA


Visit our web site at: www.assistnews.net — E-mail: assistnews@aol.com


2 sierpnia 2011

Dan Wooding – założyciel ASSIST Ministries

ZANZIBAR, TANZANIA (ANS) — Compass Direct News (CDN) przekazuje, że muzułmańscy ekstremiści spalili w sobotę (30 lipca) na tanzańskiej wyspie Zanzibar zabudowania kościelne zaledwie trzy dni po tym, jak inny kościół został sprowadzony do popiołów.

 
Resztki budynku Evangelical Pentecostal Church in Africa Kiang, w pobliżu miasa Zanzibar.
(Foto: Compass Direct)

Informacja CDN podaje dalej, że w Fuoni na południowym brzegu Zanzibaru (wyspie lokalnie znanej jako Unguja), islamscy ekstremiści spalili około godziny 14.00 zabudowania Evangelical Assemblies of God – Tanzania (EAGT), według relacji pastora Leonard Massasa, który nadzoruje kościoły EAGT w Zanzibarze.

Jak powiedział pastor, napastnicy wykrzykiwali: “Koniec z kościołem, nie chcemy, aby niewierni zanieczyszczali naszą społeczności a szczególnie dzieci”. Kościół EAGT znajduje się około 60km od miasta Zanzibar. W Kianga około 10km od miasta Zanzibar inny budynek kościoła został spalony 27 lipca około 2 w nocy, o czym informował pastor Geroge Frank Dunia z Free Evangelical Pentecostal Church in Africa.

„Na sąsiedniej wyspie, Pemba, podejrzani muzułmańscy ekstremiści podpalili 17 czerwca w Konde budynki Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, jak powiedział świadek. Pastor kościoła Tanzania Assemblies of God (TAG), Johana Ari Mfundo, powiedział, że był świadkiem poważnych ataków na chrześcijan na Pemba, przekazuje CDN. „Pastor kupił pół akra ziemi pod budynek kościoła około 3 kilometrów od miasta Chake-Chake, lecz gdy okoliczni muzułmanie dowiedzieli się o tym, doprowadzili do wybudowania drogi przez tą posesję. Mniejsza działka nadawaje się tylko na budynek mieszkalny”.

„Jesteśmy tutaj, na Pembie, ponieważ Bóg chce, abyśmy tu byli, lecz muzułmanie zawsze wytykają nas palcami, a szczególnie na mój dom. Otrzymaliśmy już wiele pogróżek” – mów pastor Mfundo.

Więcej informacji znajduje się na: www.compassdirect.org

 

 раскрутка

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.