Muzułmańskie prześladowania chrześcijan – marzec 2013

Raymond Ibrahim

12 czerwca 2013

Oryg.: TUTAJ

Muzułmańskie prześladowania chrześcijan – marzec 2013. Stany Zjednoczone bronią „Praw człowieka” prześladowców.

Okazuje się, że islamski dżihad przeciwko chrześcijanom w Nigerii należy do tych najbardziej barbarzyńskich. Jak stwierdza nowe sprawozdanie, spośród wszystkich chrześcijan zabitych na całym świecie w 2012 70% zabójstw zostało dokonanych w tym afrykańskim kraju. Wśród licznych okrucieństw, które miały miejsce tylko w marcu, co najmniej 41 osób zostało zabitych w wyniku samobójczego ataku bombowego na przystanku autobusowym w głównie chrześcijańskiej dzielnicy. Jak podaje nigeryjski oddział Christian Association te ataki: „pokazują, że ich celem eksterminacja chrześcijan i chrześcijaństwa z północnej Nigerii”.

Wiel. Jerom EItuach mówi: „Spośród 52 katolickich kościołów w diecezji Maiduguri, 50 zostało zniszczonych przez Boko Haram. Kiedy dwaj chrześcijanie, bracia, wracali do domu z niedzielnego nabożeństwa, dżihadyści otworzyli do nich ogień z karabinów maszynowych, zabijając ich oraz trzy inne osoby, oraz raniąc kilku innych chrześcijan”.

Innych 13 pracowników fabryki w Kano zostało zgładzonych w „makabryczny sposób”. Lokalny biskup opowiada: „Docierające do nas Informacje o tym ataku mówią, że w tą feralną sobotę około 19tej muzułmanie modlili się w pobliżu ogrodzonego obozu zajętego przez chrześcijańskie rodziny. Zajechały dwie taksówki na wprost obozu i mieszkańców, którzy wszyscy ukryli na terenie kompleksu swoją broń, i zażądano od nich odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie uczestniczą w muzułmańskiej modlitwie o 19. Odpowiedzieli, że są chrześcijanami i nie mogą brać udziału w muzułmańskim zgromadzeniu. W tym momencie, napastnicy rozdzielili mężczyzn od żon i dzieci, i zastrzelili ich na miejscu, po czym nakazali kobietom i dzieciom udać się do ich domów, aby ich zniewolić.

Biskup dodał, że: „rząd powinien okazać więcej troski, tak jak dzieje się to wtedy, gdy muzułmanie są napadani. Nigdy nie widziałem takiej reakcji w przypadku chrześcijan. Tych 13 chrześcijan zostało zabitych w bezpośrednim ataku i nie ma żadnej reakcji ze strony rządku, co pokazuje na wybiórcze działanie sprawiedliwości, ponieważ wiemy o tym, że muzułmańskim rodzinom w podobnych sytuacjach płaci się odszkodowania”.

Niemniej, nigeryjski rząd, który ostatnio ruszył do ofensywy, próbując zatrzymać dżihadystów w północnej Nigerii, został skarcony przez administrację Obamy, który ustami Johna Kerry’ego ostrzegł ich, aby nie naruszali „praw człowieka” tych masowych morderców z dżihadu.

Sprawozdania z prześladowań chrześcijan dokonywanych przez muzułmanów na całym świecie z marca obejmują (choć nie są ograniczone tylko do tych) następujące przypadki, które wyliczone są według form prześladowania i kraju w alfabetycznym porządku, niekoniecznie według ich surowości:

Ataki na kościoły

Egipt: Jak podaje El Watan News, trzej bracia, chrześcijanie, zostali zastrzeleni z automatycznej borni w swoim domu. Dwaj z nich mieli ustalone terminy ślubu w ciągu kilku następnych tygodni. Rodziny ofiar zostały wcześniej oskarżone o to, że budują kościół na swoim prywatnym terenie, ponieważ zakupione zostały materiały budowlane do postawiania domu. Plotki o budowie kościoła rozeszły się w czasie piątkowego kazania w meczecie, po którym 2000 muzułmanów zaatakowało tą ziemię i próbowało zniszczyć dom, samochód, traktor, a co skończyło się zabójstwem tych 3 wierzących braci.

Indonezja: Na Zachodniej Jawie władze zniszczyły przy pomocy buldożera budynek kościelny co działo się przy udziale muzułmańskich gapowiczów, którzy dopingowali niszczących a potępiali chrześcijan jako „niewiernych”. Wokół budynku zebrał się cały zbór, aby go chronić. Tak samo zrobili muzułmanie, krzycząc: „To są niewierni, zbudowali kościół bez zezwolenia”, „Rozwalić ten kościół teraz”, oraz „Allahu, akbar”.

Irak: Według informacji podanych przez Fox News, przed inwazją USA na Irak, było tutaj ponad 300 chrześcijańskich kościołów. 10 lat po wypuszczeniu na chrześcijan i ich kościoły dżihadu, w całym kraju pozostało ich tylko 57. „Te kościoły, które pozostały jeszcze, często są celem ataków islamskich ekstremistów, którzy wypędzili niemal milion chrześcijan z tej ziemi”. Znajdująca się na terenie Iraku organizacja praw człowieka, stwierdza: „Ostatnie 10 lat należy do najgorszych w historii irackich chrześcijan, ponieważ byli oni świadkami największego exodusu i emigracji w historii Iraku. Ponad 2/3 (chrześcijan) wyemigrowało”. Jeden z najbardziej dramatycznych przypadków prześladowań chrześcijan miał miejsce w październiku 2010 roku, gdy członkowie Al Kaidy oblegli Kościół Our Lady of Deliverance w Bagdadzie, zabijając 58 osób i raniąc 78. Jak podaje AP: „Iraccy katolicy zebrali się w kościołach, aby uczcić Wielką Sobotę (w marcu), modląc się, śpiewając i radując ze zmartwychwstania Chrystusa, za wysokimi pancernymi ścianami oraz ciasnym kordonem sił bezpieczeństwa” [podkreślenia dodano].

Libia: Uzbrojeni muzułmanie zaatakowali koptyjski kościół znajdujący się w Bengazi. Dżihadyści upokorzyli ojca Pawła, kapłana tego kościoła; ogolili mu brodę i wąsy oraz dotkliwie. Pobity został również diakon i dziewięciu uczestników. Ponieważ egipski rząd Muzułmańskiego Bractwa niewiele robi w sprawie systematycznego znieważania egipskich obywateli w Libii, w tym jednego zamordowanego ostatnio po długich torturach, Koptowie demonstrowali przed libijską ambasadą, wywołując w Bengazi kolejny atak na kościół, który został podpalony.

Pakistan: W odpowiedzi na oskarżenie jednego chrześcijanina o bluźnienie prorokowi Mahometowi tysiące muzułmanów, jako to się często zdarza w Pakistanie w przypadku zbiorowego karania chrześcijan, zaatakowało Christian Joseph Colony of Lahore, paląc dwa kościoły, jeden katolicki a drugi Adwentystów Dnia Siódmego

Sudan: Według informacji podanych przez Morning Star News, dżihad w Kartumie nadal „najeżdża obszary niearabskie i chrześcijańskie. Ewangeliczny kościół w Nuba został zmieciony na proch po bombardowaniu z powietrza. Kilka dni później kolejny atak bombowy w głównie chrześcijańskim obszarze doprowadził do zabicia dwóch i zranienia 12 osób. „Ludzie na terenie Południowego Kordofanu najbardziej boją się tych bombowych ataków” – powiedział jeden z przywódców kościoła.

Turcja: Klasztor z V w. Poświęcony Świętemu Janowi Chrzcicielowi ma przestać istnieć jako oddział muzeum w Stambule (Hagia Sophia), największa chrześcijańska katedra, która po islamskim najeździe została zamieniona w meczet a jest obecnie muzeum. Ponownie ma być działającym meczetem. Wielu tureckich muzułmanów nadal wzywa do tego, aby Hagia Sophia stała się znowu meczetem.

Apostazja, bluźnierstwo, prozelityzm

Holandia: zamordowany został 43 letni Irańczyk, muzułmanin nawrócony na chrześcijaństwo. Według informacji przekazanych przez Farsi Christian News Network, ofiara poszła do kościoła tego południa, gdy została zabita: „Szokująca wiadomość o tej bezsensownej śmierci wywołuje smutek i ból w lokalnej irańsko-chrześcijańskiej społeczności chrześcijan i ludzi starających się w całym kraju o azyl”. Chrześcijanie stanowią spory procent Irańczyków starających się o azyl w Holandii. (Islamskie prawo shariatu wzywa do zabijania apostatów i nawróceni na chrześcijaństwo regularnie są celem w islamskim świecie.)

Iran: W czasie konferencji szyicki przywódca twierdził, że chrześcijanie atakują islam w Iranie: „W wielu miejscach chrześcijańskie traktaty i broszurki są zostawiane za darmo pod drzwiami. Głosi się chrześcijaństwo w wielu sklepach w islamskiej stolicy Mashhad. Chrześcijańskie broszurki rozsyłane są bez ograniczeń pocztą”. Jak jednak powiedział rzecznik Mohabat News: „Oczywiście, islamski duchowny nie dostarczył żadnych dowodów na potwierdzenie. Niemniej, wydaje się, że jedynym ich celem w podnoszeniu i stałym powtarzaniu tych twierdzeń jest prowokowanie sił bezpieczeństwa przeciwko chrześcijanom i dostarczanie powodów do coraz większego nacisku na Irańczyków nawróconych na chrześcijaństwo”.

Kazachstan: Wiaczesław Czerkasow, ewangelista uliczny, został zatrzymany za rozdawanie przechodniom chrześcijańskiej literatury i skazany na grzywnę o wartości miesięcznego zarobku, ze „łamanie prawa” dotyczących „importowania, publikowania i dystrybucji literatury religijnej”, które weszło w życie w 2011 roku. Sąd zarządził zniszczenie 121 egzemplarzy chrześcijańskiej literatury, w tym Biblii oraz Biblii dla dzieci, co jest pierwszym tego rodzaju orzeczeniem sądu od czasu, gdy ten kraj zdobył niezależność od Związku Sowieckiego w 1991 roku. Lokalna Rada Kościołów Baptystycznych (Local Council of Churches Baptists) stwierdziła w opublikowanych uwagach: „Jesteśmy zszokowani tym świętokradztwem i bezprawiem”.

Pakistan: Ponownie została otwarta sprawy przeciwko Risha Masih, 14 letniej chrześcijance oskarżonej przez muzułmańskiego duchownego o „bluźnierstwo”, który twierdził fałszywie, że spaliła ona koran. Jak podaje BosNewsLife: „Śledczy z policji poprosił Sąd Najwyższy o ponowne otwarcie sprawy” przeciwko chrześcijance, „mówiąc, że po tym, jak międzynarodowa społeczność dopominała się o nią, był naciskany przez rząd do zrezygnowania z oskarżenia”. Risha wraz z rodziną obecnie ukrywają się. Sąd rozważa również wydanie wyroku śmierci na 47 letnią Martę Bibi, chrześcijankę i matkę, za rzekome „uwłaczające uwagi” na temat muzułmańskiego proroka Mahometa. Inny chrześcijanin został aresztowany po tym, gdy jakiś muzułmanin oskarżył go o bluźnierstwo. Niemniej jego aresztowanie nie uspokoiło tłumu 3000, który ruszył, aby dokonać zbiorowego ukarania krajowych chrześcijan, paląc dwa kościoły, około 200 domów chrześcijan oraz rozkradając ich własność.

Somalia: Kolejny chrześcijanin został zamordowany przez muzułmańskich bojowników. Ahmed Ali Jimale, 42, został zabity przed swoim domem, w pobliżu komisariatu policji przez dwóch mężczyzn. Spośród wielu zarzutów był oskarżony o apostazję – na podstawie powszechnie przyjętego założenia, że wszyscy Somalijczycy rodzą się jako muzułmanie – i dlatego, że pracował jako nauczyciel „ucząc dzieci obcej, chrześcijańskiej, religii”. Został ostrzeżony przez bojowników: „wrócimy po twoją głowę”. Pewien przyjaciel zabitego powiedział: „Jimale był dobrym człowiekiem, który pomagał naszej społeczności. Jego wdowa jest przerażona i boi się, bo nie wie co będzie”. Zamordowany zostawił czworo dzieci w wieku: 10, 8, 6 i 4 lata.

Dhimmitude

[Ogólnie: znęcanie się, poniżanie, poddanie nie-muzułmańskich “tolerowanych”]

Egipt: w czasie zamieszek w mieście Kom Ombo uczestnicy rozruchów rzucali koktaile Mołotowa i kamienie na posterunek policji. Działo się to po piątkowej modlitwie w meczecie, gdy muzułmanie usiłowali napaść na kościół, gdzie, jak twierdzili, ukrywała się muzułmanka, która nawróciła się na chrześcijaństwo. Akty przemocy zaczęły się, gdy 36 letnia muzułmanka, która zaginęła pięć dni wcześniej, była rzekomo widziana przed kościołem z przyjaciółka, chrześcijanką. Kilka dni później setki muzułmanów w mieście al-Wasta ruszyło, aby zaprotestować przeciwko zaginięciu innej młodej muzułmanki i oskarżyć kapłana kościoła Świętego Grzegorza o wykorzystanie „białej magii” do zwabienia jej do chrześcijaństwa. Rzucali w kościół kamieniami, Koptowie musieli zamknąć swoje sklepy, salafici straszyli porwaniem chrześcijańskiej dziewczyny, jeśli ich nie wróci muzułmanka. Magazyn „Watani” już przekazał informację o tym, że te muzułmanka wysłała list otwarty do swojej rodziny, umieściła go w internecie, mówiąc, że uciekła ponieważ była seksualnie wykorzystywana przez wujów i zmuszana do małżeństwa z mężczyzną, którego nie chciała. Opuściła Egipt i wyszła za muzułmanina. Niezależny dziennikarz Fox News stwierdził, że: „Islamscy zwolennicy twardej linii uderzyli na przedmieściu Kairu na meczet i zamienili go w miejsce tortur chrześcijan, którzy demonstrowali przeciwko rządom Bractwa Muzułmańskiego w związku z ostatnimi gwałtownymi prześladowaniami. Eksperci obawiają się, że sytuacja jeszcze się pogorszy”. Według informacji „Voice of Russia”: „Od chwili dojścia do władzy Bractwa Muzułmańskiego do 100. 000 chrześcijan opuściło Egipt. Niektórzy z nich przybyli do Moskwy”.

Iran: Z przekazów Fox News wynika że Organizacja Narodów Zjednoczonych wskazują na to, że „irańska twarda linia nasiliła gwałtowne ataki na chrześcijan oraz inne mniejszości religijne, posuwając się nawet do więzienia za ich wiarę karmiących matek”. Sprawozdanie z marca dostarcza „rzadki i szczegółowy raport o szokującym traktowaniu chrześcijan w Iranie, gdzie amerykański pastor, Saeed Abedini” odbywa karę 8 lat pozbawienia wolności za rzekomą współpracę z chrześcijanami. Jak przekazuje specjalista do spraw praw człowieka Narodów Zjednoczonych: „Prześladowania chrześcijan nasiliły się – Od stycznia 2010 roku ponad 300 chrześcijan zostało aresztowanych”. Ostatnio pięciu członków Irańskiego Kościoła zostało postawionych przez sędzią i „oskarżonych o zakłócanie porządku publicznego, ewangelizację i działania na szkodę bezpieczeństwa publicznego, oraz działalność internetową na szkodę systemu”.

Pakistan: Chrześcijanie zostali ukarani za protesty po tym, gdy tłum ok 3000 muzułmanów napadał na chrześcijańską wioskę, paląc 2 kościoły i około 200 domów. Jak przekazuje Daily Times: „Chrześcijanie w całym kraju są rozdrażnieni powracającym tematem bezpodstawnego zarzucania im bluźnierstwa, po którym następują ataki i palenie dobytku ich podatnych na to społeczności. W całym kraju w zjednoczonym wysiłku przeprowadzili protesty, aby dać upust odrazie w związku z ostatnimi wydarzeniami oraz wyrazić solidarność z ofiarami. W Lahore policja wykorzystała tą okazję do pobicia niewinnych protestujących chrześcijan. Policja zaatakowała ich gazami łzawiącymi i dotkliwie pobiła pałkami. Kiedy jedna atakowali muzułmanie policja stała z boku i obserwowała, aż do czasu, gdy miasteczko zostało zburzone. Muzułmanie w mieście Jelum straszą, że w odpowiedzi na protesty chrześcijan spalą im domy. Obecnie chrześcijańska społeczność żyje w strachu przed odwetem za to, że wyrazili potępienie dla przemocy oraz sprzeciwili się pakistańskiemu prawu o bluźnierstwie”.

Szwecja: Charisma News donosi: „Wydaje się, że dla szwedzkich urzędników emigracyjnych nie ma żadnego znaczenia to, że chrześcijanie mieszkający w Iranie spotykają się z aresztowaniami, torturami, a nawet są zabijani. Szwecja chce odesłać irańskich chrześcijan, którzy porzucili islam i starają się o azyl z powrotem do Iranu, gdzie mogą zostać zbici. Iran jest jednym z najbardziej niebezpiecznych dla chrześcijan miejsc na świecie. Apostaci, którzy wyszli z islamu są w śmiertelnym niebezpieczeństwie w tym kraju, lecz ich prośby o azyl, który mógłby im uratować życie, zostały odrzucone”.

Syria: Jak podaje pewien katolicki przywódca, z miasta Aleppo mogło uciec do 30 000 chrześcijan, a dwaj kapłani zostali porwani i przetrzymywani dla okupu, wynoszącego 15 milionów syryjskich funtów każdy. Chrześcijanie są regularnie porywani i ścinani przez rebeliantów. Pojawił się film wideo w języku angielskim, na którym ojciec Fadi al-Hamzi opowiada o tym, jak został ostatnio zamordowany jego wuj: „Zabili go, ponieważ był chrześcijaninem, nie chcą żadnych chrześcijan w Syrii. Nie boję się, mój wujek nie żyje, jest teraz nieśmiertelny. Mogę być podobny do niego”. Zapytany czy nie martwi się o to, że chrześcijanie mogą zostać zmasakrowani jeśli popierani przez USA dżihadyści obalą obecny rząd, opowiedział: „Tak, tak, tak będzie, oni nas nie chcą tutaj”. Chrześcijanie żyli w Syrii przez 600 lat, zanim islam zdobył ten kraj.

O tym cyklu

Ponieważ prześladowania chrześcijan w islamskim świecie są powszechne i to, co się dzieje, nabiera rozmiarów epidemii, w ten sposób zaczynam nową serię artykułów zatytułowaną „Bieżący miesiąc muzułmańskich prześladowań chrześcijan”, w których będą zestawiane i szacowane niektóre, żadną miarą nie wszystkie, przypadki prześladowań.

Cele jakie stawiam artykułom z tej serii są dwojakie:

1) Wewnętrznie, aby dokumentować to, czego nie robią media mainstreamu: muzułmańskie prześladowania chrześcijan.

2) Instrumentalnie, aby pokazać, że takie prześladowania nie są „przypadkowe”, lecz systematyczne i powiązane, to jest, że są ostatecznie zakorzenione w szariacie.

Jak stanie się to oczywiste, każda opowieść dotycząca prześladowań zazwyczaj daje się umieścić w jakimś specyficznym temacie, w tym: nienawiść do kościołów i innych chrześcijańskich symboli; seksualne wykorzystanie chrześcijanek i wrogość wobec kobiet; prawa dotyczące apostazji i bluźnierstwa; złodziejstwo i plądrowanie miejsc pobytu jizya (niemuzułmanów); a nade wszystko oczekiwaniami, że chrześcijanie będą zachowywać się jak zastraszeni dhimmis (obywatele drugiej kategorii); o zwyczajnej przemocy i morderstwach; często w połączeniu ze sobą.

Ponieważ te przypadki prześladowań obejmują różne przedziały etniczne, językowe i geograficzne, od Maroka na zachodzie do Indii na wschodzie, wyraźna będzie jedna sprawa, która je łączy: islam – czy przez to twarde stosowanie prawa szariatu, czy nad-kultura dominacji z niego zrodzona.

Gdzie wezwania do aresztowań? Gdzie oskarżenia o zbrodnie wojenne? Gdzie żądania, aby ci kryminaliści zostali doprowadzeni na sąd przed Międzynarodowy Sąd Kryminalny czy Międzynarodowy Trybunał w Hadze?

Raymond Ibrahim is a Shillman Fellow at the David Horowitz Freedom Center and an Associate Fellow at the Middle East Forum.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.