Nazwy chorób

Czy choroby sa błogosławieństwem?

Durai Joe

Pierwszym krokiem na drodze do uzdrowienia i zdrowia jest zrozumienie, czym jest choroba. Jeśli zobaczymy choroby w świetle Pisma, będziemy wiedzieli czym jest uzdrowienie. Nie doświadczamy uzdrowień ponieważ nie wiemy jak je osiągnąć.

Lud mój ginie, bo brak mu poznania, mówi Pan.”

Słowniki definiują chorobę jako niemoc, osłabienie, dysfunkcję organizmu czy fizycznych organów.

Jak często my, chrześcijanie, nazywamy choroby ukrytym błogosławieństwem. W skrajnym przypadku choroba może zostać obrócona w błogosławieństwo na wiele różnych sposobów (ponieważ wszystko współdziała ku dobremu dla tych, którzy miłują Boga), lecz nie jest Bożym sposobem błogosławienia nas. Będziemy to widzieli wyraźnie, gdy przejdziemy przez wszystkie lekcje i biblijne referencje uważnie, z modlitwą i szczerze szukając doskonałej woli Bożej.

Jeśli choroba jest rzeczywiście błogosławieństwem, to czemu staramy się uciec i zabezpieczyć się przed nią? Dlaczego nie prosimy o nie, albo nie dopuszczamy ich więcej? Tak naprawdę nazwanie choroby ukrytym błogosławieństwem jest naszą terminologią. Boże nazwy chorób i niemocy w Biblii są zaskakujące. Spokojne studium Pisma pokaże nam, jak Bóg nazywa choroby.

1. Niewola

Job 42:10 „I Pan odwrócił niewolę Joba ” (przekład z ang.)
Cierpienia i choroby Joba nie były błogosławieństwem Pana lecz diabelską niewolą. Wielu z tych, którzy nauczyli się żyć ze swą chorobą nie przyznają, że choroba jest niewolą, lecz czy pamiętasz moment, gdy choroba się zaczęła? Czyż nie było wtedy poczucia frustracji i wielkiego pragnienia, aby być całkowicie wolnym?

W ew. Łuk, 4,18 Pan mówi:
Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie, abym uzdrowił tych, których serce jest złamane, abym głosił jeńcom uwolnienie, ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność.”

2. Przekleństwo

V Moj. 28, rozdział „Błogosławieństwa i przekleństwa” wyraźnie pokazuje, że choroba jest przekleństwem, a zdrowie jest błogosławieństwem Pana. Werset 61 mówi: „Również wszelką chorobę, która nie jest zapisana w tej księdze, sprowadzi Pan na ciebie, aż będziesz zniszczony” – ostrzega Izraelitów, aby bali się Pana i słuchali Jego głosu, bo w przeciwnym razie plagi i choroby spadną na nich. Choroba była przekleństwem, owocem nieposłuszeństwa.

Gdy życie jest zniszczone, wielka ilość pieniędzy wydana i wszystkie zamierzenia nierealne lub zupełnie zmienione, czy rzeczywiście w swym sercu będziesz uważał chorobę z błogosławieństwo? Bóg położył przed nami błogosławieństwo i przekleństwo, życie i śmierć (V Moj 11,26 i 30,1; 19).

3. Zagłada

Psalm 107: 20 – Posłał słowo swoje, aby ich uleczyć I wyratować ich od zagłady„.
Choroba jest dziełem tego, który przychodzi aby kraść, zabijać i niszczyć (J 10,10). Czyż choroba nie dołuje cię? Czy nie niszczy komórek w twoim ciele? Jeśli nie jest leczona, czyż choroba nie sprawi, że staniesz się zastraszony i nieskuteczny, a co najmniej mniej skuteczny w swej służbie? Wszelkie choroby są stadium początkowym śmierci jakiegoś elementu w naszej fizycznej czy mentalnej konstrukcji.

4. Uciśnienie

Dzieje Apostolskie 10: 38 mówią, „(…) Bóg namaścił go Duchem Świętym i mocą, (…)chodził, czyniąc dobrze i uzdrawiając wszystkich opętanych (w ang. uciśnionych) przez diabła, bo Bóg był z nim.”

W tym wersecie widzimy, jak przez służbę Jezusa Boże Osoby są złączone w wysiłku uwolnienia ludzi uciśnionych przez diabła. Czyż choroba nie jest rzeczywiście uciskiem? Możemy i powinniśmy wielbić Boga w każdej sytuacji, lecz zauważ w jaki sposób Jezus atakował choroby Swoją mocą ku uzdrawianiu.

5. Związanie

Łuk 13:16 „A czy tej córki Abrahama, którą szatan związał już od osiemnastu lat, nie należało rozwiązać od tych pęt w dniu sabatu?”

Gdy nasz drogi Pan uzdrowił tą kaleką, schyloną kobietę, powiedział, że uwolnił ją od związania przez diabła. To może znaczyć tylko jedno: choroba jest związaniem diabelskim. Umiłowane dziecko Boże, jeśli masz okaleczone (sparaliżowane) ciało, to Jezus postrzega to jako związanie i chce cię uwolnić.

Wielu chrześcijan przywiązało wielką wagę do błędnych przekonań na temat chorób, lecz nigdzie w Biblii Bóg nie nazywa choroby błogosławieństwem, lecz tylko powyższymi terminami. Jeśliby choroba była rzeczywiście błogosławieństwem (wielu wierzy, że tak jest) i jeśli uczyłaby nas Bożych dróg, to czyż Biblia nie zachęcałaby nas do modlitwy o to, abyśmy byli chorzy?

Dlaczego jest tak dużo chorób?

/spanсайт

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.