Nowe badania: Doustne środki antykoncepcyjne przeszkadzają w wyborze sprzyjającego genetycznie partnera/małżonka

logo

Nowe badania: Ustne środki antykoncepcyjne przeszkadzają w wyborze sprzyjającego genetycznie partnera/małżonka. Kathleen Gilbert

LIVERPOOL, United Kingdom, 12 sierpnia 2008 (LifeSiteNews.com) – Ostatnie badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Liverpool pokazały, że tabletki antykoncepcyjne mogą niekorzystnie wpłynąć na naturalną zdolność kobiety do wybierania najbardziej odpowiedniego genetycznie partnera.

Zdolność taka jest przypisywana częściowo fermonom, cheminczym związkom, które wywołują zmiany zachowania u przeciwnej płci. Te chemikalia zawierają również geny odpowiedzialne za reakcje odpornościowe. Gdy takie geny oddziałują ze zwykłymi bakteriami znajdującymi się na skórze, wpływają na szczególny dla jednostki zapach.

Badanie wskazuj, że kobieta ma tendencję być bardziej pociągana przez zapach mężczyzny, którego geny nie są podobne do jej własnych; ten instynktowny pociąg jest kluczową pomocą w zapewnieniu genetycznie korzystnego dopasowania potomstwa takiej pary. Jeśli genetyczne podobieństwo jest zbyt duże ryzykują oni, że nastąpi poronienie, trudności w zapłodnieniu, a gdy do zapłodnienia dojdzie dziecko może mieć słabszy system immunologiczny. Niemniej to naturalne wyczucie może zostać zachwiane przez korzystanie z doustnych środków antykoncepcyjnych. Zespół naukowców prowadzący badania prosił kobiety, aby wskazały na swoje preferencje wobec sześciu zapachów męskiego ciała, przed i po zastosowaniu tych tabletek.

Jak twierdzi Craig Roberts, wykładowca Evolutionary Psychology i jeden z naukowców prowadzących te badania, kobiety biorące te środki zaczynają preferować mężczyzn o bardziej genetycznie zbliżonym zapachu. Mówiąc o implikacjach takiego zakłócenia stwierdza: „Genetyczne podobieństwo może nie tylko prowadzić do problemów z zapłodnieniem, lecz może ostatecznie doprowadzić do załamania się relacji, gdy kobieta przestanie używać środków, ponieważ jej zmysł zapachu odgrywa znaczącą rolę w utrzymywaniu się atrakcyjności partnera”.

Te oświadczenia nie są pierwszymi odkryciami, które kwestionują wpływ tabletek antykoncepcyjnych na hormonalną i seksualną aktywność. Dr David Brownstein, komentując wyniki tych badań, powiązał stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych ze zwiększoną zachorowalnością na choroby tętnic (dokł.; „stwardnienie tętnic” – przyp.tłum.), podkreślając konieczność zrównoważonego stanu hormonów do utrzymania dobrego zdrowia, który rzeczywiście jest niszczony przez hormonalne tabletki:

„Doustne środki antykoncepcyjne całkowicie niszczą normalną kaskadę hormonalną. Gdy system hormonalny jest rozbity, wzrasta zachorowalność na choroby serca, raka, fibromyalgia, chroniczne zmęczenie i inne poważne choroby. Mając kliniczne doświadczenie wiem, że nie jest możliwe właściwe leczenie tych chorób, jeśli nie zostanie zbilansowany system hormonalny. (p.: Oral Contraceptives May Be Linked to Atherosclerosis)

Oprócz tego, że te środki zmieniają naturalny pociąg kobiet do odpowiednich partnerów, w skutek długotrwałego używania trwale niszczą pociąg seksualny, jak wynika z tych badań. (p. TUTAJ).

——————————————————–

Related LifeSiteNews.com coverage:

Birth Control Pill May Cause Prostate Cancer and Bladder Disease in Mothers’ Children

The Pill is Deadly to Babies and Women

Online Video: Noted Endocrinologist Explains How the Birth Control Pill Causes Abortion

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.