Prowadzenie dzieci do Rzeki#Toronto

Chrzescijanskie ksiegarnie zawalone sa literatura na temat wychowywania dzieci, lecz niewiele jest takich ksiazek, które zostaly napisane na temat tego, jak rozpalic serca dzieci dla Boga. Chcialbym sie podzielic z wami waznymi krokami prowadzacymi do wprowadzenia twoich dzieci do Rzeki Bozej obecnosci. #
4-2000Chrześcijanskie ksiegarnie zawalone są literaturą na temat wychowywania dzieci, lecz niewiele jest takich ksiązek, które zostaly napisane na temat tego, jak rozpalic serca dzieci dla Boga. Chcialbym sie podzielic z wami waznymi krokami prowadzącymi do wprowadzenia twoich dzieci do Rzeki Bozej obecności.

KROK PIERWSZY: WSKOCZ DO RZEKI

Pierwszym krokiem prowadzącym dzieci do pasji dla Boga jest znalezienie sie samemu w pasji dla Niego. Jeśli chcesz, aby twoja mlodziez plynela w przebudzeniu, to wazne jest, aby Mama i Tato plyneli w przebudzeniu i abyście byli czlonkami kościola, który plynie w przebudzeniu.


Dzieci i mlodziez uczą sie przez naśladowanie przykladów innych ludzi, a szczególnie swych rodziców, zboru i swych rówieśników. W slowniku pod haslem „przyklad” znajdziemy: „coś wartego naśladowania.” W 1979r pomagalem pastorowi zakladającemu kościól w Port Huron w Michigan i którejś niedzieli mieliśmy spotkanie Ducha Świetego. Tej szczególnej niedzieli po zgromadzeniu, jedna mala dwu i pól letnia dziewczynka, Jennifer, poszla do domu, zebrala wszystkie swoje lalki pod ścianą w swym pokoju. Modlila sie o kazdą lalke, wkladając na kazdą z nich rece, jak to widziala u doroslych w kościele tego poranka. Wtedy pukala lalki, tak ze wywracaly sie na podloge i kladla chusteczki na ich sukienki. To, co robila, to bylo naśladowanie; jest to najbardziej powszechny sposób uczenia sie dzieci.

 

 

KROK DRUGI: WIERZ W TO, ZE BÓG UMOCNI TWOJE DZIECI


Świadomośc tego, ze dzieci naśladują, jest pierwszym krokiem, lecz rodzice muszą wierzyc w to, ze Bóg moze uzywac ich dzieci. W 1 Sam 3 znajdujemy historie Sameula i Heliego arcykaplana. Jest ona biblijnym dowodem tego, ze Bóg moze uzywac dzieci w potezny sposób.


Anna, która miala stac sie matką Samuela, byla nieplodna. Zdesperowana kobieta dala Bogu obietnice, ze jeśli da jej syna, to odda go Panu na sluzbe. Bóg uslyszal wolanie Anny i odpowiedzial na jej modlitwe. Poczela i urodzila silnego, zdrowego chlopca, i nazwala go Samuel, co oznacza „wyproszony u Boga.” Gdy Samuel zostal odstawiony od piersi, Anna przyprowadzilo go do świątyni i nie szukala opieki dziennej; oddala go Heliemu, aby go szkolil do sluzby.


Gdy, którejś nocy, Eli poszedl spac, Bóg cztery razy przemówil do Samuela, zanim ten mógl przyjąc slowo od Boga. Dlaczego? Poniewaz: „Sameule nie znal jeszcze Pana, ani slowo Pana mu sie jeszcze nie objawilo.” (1 Sam 3,7).

Czyz Heli nie uczyl juz Samuela poznania Pana i sluchania Boga? Byc moze myślal, jak to robi wielu

doroslych, ze Bóg nie moze uzywac dzieci dopóki nie „dorosną.” Czy zauwazyliście, ze Samuel nie mógl przyjąc slowa od Pan, dopóki jego nauczyciel nie uwierzyl, ze to mozliwe? Aby uczyc dziecko sluchac Boga, najpierw nauczyciel musi miec wiare w to, ze Bóg moze mówic do dziecka. Gdy juz uwierzysz, ze Bóg moze mówic do twoich dzieci, nastepnym krokiem jest wystawienie dzieci na dzialanie przebudzenia.


KROK TRZECI: WYSTAWIENIE DZIECI I MLODZIEZY NA DZIALANIE PRZEBUDZENIA

Arthur Wallis, autor klasycznej pozycji na temat przebudzenia W dniach Twojej Mocy napisal: „Pokolenie, które nigdy nie widzialo przejawów mocy Bozej, jest bardziej podatne na pójście drogą świata, niz to, które bylo świadkiem dzialania mocy.”


Wazne jest aby wystawic mlodziez i dzieci na dzialanie przebudzenia, jeśli chcemy aby byli pasjonatami dla Jezusa. Wielu rodziców, a nawet pastorów myśli, ze latwiej jest miec przebudzenie bez dzieci, lecz jest to śmiertelna pomylka.


Wiele lat temu bylem na krucjacie uzdrowieniowej z udzialem okolo 2000 ludzi. Zanim zaczelo sie

zgromadzenie dyrektor krucjaty zapowiedzial: „Nie chcemy, aby dzieci siedzialy w pierwszych dziesieciu rzedach, poniewaz nie chcemy, przeszkadzac namaszczeniu Bozemu.” Bylem w szoku! Ja chce, aby moje dzieci byly w samym środku namaszczenia Bozego. To wlaśnie takie nastawienie jak to, odsuwa nasze dzieci od wiezi milości z Jezusem.


Nie zrozumcie mnie Lle. Wierze mocno, ze rodzice muszą wychowywac dzieci, aby siedzialy i honorowaly to, co Bóg robi w czasie zgromadzenia. Choc wydaje sie, ze zawsze latwym rozwiązaniem jest dac dzieciom zajecie, to jeśli przyjmiemy takie podejście, poświecamy nasze dzieci i przyszle przebudzenie.

Wazne jest dzisiaj, aby nastolatki i dzieci byly wystawiane na dzialanie mocy Bozej. Jeśli w twoim kościele przelamie sie przebudzenie, postaraj sie wlączyc do niego mlodziez i dzieci. Jeśli przebudzenie nie przychodzi, weL ich do takiego kościola, gdzie ono jest. Jedno doświadczenie z Duchem Świetym moze zmienic zycie mlodego czlowieka na zawsze. Gdy juz dzieci zostaną dotkniete przez Samego Boga, nastepuje czas na nastepny krok – rozwijanie ich przywódczych zdolności.


KROK CZWARTY: POZWÓL DZIECIOM PRZEWODZIC


Nie jest wcale malo wazne stwierdzenie z Izajasza 11,6: „…a maly chlopiec je poprowadzi” Dlaczego nie mozemy rozpoznac przywódczych zdolności naszych dzieci i mlodziezy i rozwinąc je, zanim zrobi to diabel? Latwo jest dla rodzica, czy nauczyciela rozpoznac dar przywódczy dziecka. Kazdy kto spedzi kilka godzin obserwując grupe dzieci, moze wybrac tych, którzy są przywódcami. Ludzie, którzy mają dar przewodzenia zawsze znajdą sposób, aby wykorzystac swoje dary pozytywnie lub negatywnie. Dlaczego nie znaleLc miejsca dla dzieci, które wykorzystają swoje zdolności zanim skonczą obracając je przeciwko tobie?


Bylem kiedyś świadkiem poteznego poruszenia Bozego na spotkaniu przebudzeniowym, które angazowalo dzieciece przywództwo. W tym czasie, bylem dzieciecym pastorem w kościele, poprosilem mojego przyjaciela, Bill Bush’a, aby przemawial na naszym dzieciecym obozie. Zamiast kukielkowych przedstawien i pantonim, Bill po prostu stanąl na środku kaplicy z kamieniem w reku.


„Chlopcy i dziewczyny – powiedzial – jechalem na obóz calą noc i Pan powiedzial do mnie, zebym zatrzymal auto i wziąl kamien z pobrzeza drogi. On powiedzial mi, ze niektórzy spośród was są tacy, jak ten kamien. Macie twarde serca.

W tym momencie zastanawialem sie, dokąd Bill zmierza.


„Niektórzy ludzie nie myślą, ze mozecie miec twarde serca jeśli nie jesteście zgubieni, lecz mozesz zatwardzic swoje serce wobec Boga, tak samo, jak mozesz zatwardzic serce wobec przyjaciela. Skąd mozesz wiedziec, ze zatwardzileś swoje serce wobec Boga? Czy ciezko ci przychodzi chodzenie do kościola? Czy trudno ci podnosic rece i tanczyc podczas uwielbiania? Czy masz problemy ze świadczeniem twoim przyjaciolom o Jezusie? Jeśli jest tak z tobą – kontynuowal Bill – jeśli zatwardzileś swoje serce wobec Boga, to wzywam cie, abyś przyszedl tutaj do przodu, pokutowal i prosil Boga, aby przebaczyl ci noszenie stwardnialego serca.”


Przez jakieś piec, dziesiec sekund nic sie nie dzialo. Móglbyś uslyszec spadającą krople. Myślalem sobie: „Moze Bill nie trafil z tym. To bylo twarde slowo. Jeśli nie zadziala, to spotkanie skonczone.”


Chris byl dwunastoletnim chlopcem, chodzil o klase nizej. Pomagal mi przy kukielkach, lecz nigdy niczego nie traktowal powaznie. Po tych 5-10 sekundach ciszy Christ wstal i z konca sali pobiegl do przodu. Gdy tam dotarl, obecnośc Ducha Świetego przewiala sale. Duch modlitwy i pokuty spadl na kaplice. Wszyscy, dorośli razem z dziecmi zaczeli plakac i wiekszośc z nas pobiegla do przodu pokutując z twardych serc. Spedziliśmy godzine pokutując, placząc, modląc sie. Bylo to jedno z najmocniejszych zgromadzen na jakich kiedykolwiek bylem i to 12 letni chlopiec poprowadzil nas do tego przebudzenia.

Skoro tylko Duch Świety moze serca twoich dzieci rozpalic ogniem dla Boga, to wybory, których jako rodzice dokonujecie mogą miec wielki wplyw na twoje dzieci. Wierze, ze jeśli powaznie i szczerze podejdziesz do tych czterech kroków, bedziesz świadkiem pozytywnego odzewu twoich dzieci na wylanie Ducha Świetego.

 

 

 

 


aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.