Rozeznanie obecności ducha Antychrysta na świecie – część 4

John Fenn
Tłum.: Tomasz S.
Część 1

Panowanie człowieka niegodziwości jest jeszcze przed nami, ale nasze studium dotyczy elementów ducha antychrysta, które są już widoczne na świecie.

Obj. 13:3-4 pokazuje nam, że cały świat będzie w podziwie nad bestią i będzie pytał: „Któż może z nią walczyć?”. To, że cały świat będzie w podziwie (w pismach apostoła Jana, cały świat oznaczał ówczesne Cesarstwo Rzymskie) mówi nam, że wiele informacji będzie wychodziło od rządu człowieka niegodziwości.

Wygląd mówi wszystko
Rzym miał swoje Koloseum służące do rozpowszechniania propagandy i rozdawania żywności w ramach rządowego programu żywnościowego. W 1934 roku nazistowskie Niemcy zorganizowały wielkie wiece w Norymberdze i Berlinie, aby zszokować ludzi.
Antychryst sprawi, że cały świat będzie dziwić się z powodu uzdrowionej rany na głowie bestii. Obj.13:15-18 mówi, że ma moc ożywienia posągu bestii, aby mogła przemawiać i sprawiła, że wszyscy oddadzą jej cześć (telewizja? Internet?).
Werset 15 mówi, że wezwie każdą osobę do oddania czci bestii, a jeśli tego odmówi, zostanie zabita. Ci, którzy złożą przysięgę wierności, otrzymują tatuaż, który pozwoli im być częścią systemu ekonomicznego – będą mogli swobodnie kupować lub sprzedawać. Wspomniałem już wcześnie (podałem link) o niewidzialnym „nano-tatuażu” obecnie używanym do śledzenia osób zaszczepionych w krajach słabo rozwiniętych. Można łatwo zacząć wykorzystywać to do transakcji finansowych.
Pamiętajcie, że „znak” służy identyfikacji – kto jest z człowiekiem niegodziwości, a kto jest przeciwko.

Czy wiecie, że oprócz żydowskiej naszywki Gwiazdy Dawida, nazistowskie Niemcy miały naszywki identyfikujące wiele innych grup dysydentów?

*) Czerwony trójkąt musieli nosić komuniści, Goje, którzy pomagali Żydom, socjaliści itp.
*) Czarny trójkąt był dla uzależnionych, lesbijek, prostytutek itp.
*) Różowy trójkąt dla homoseksualnych mężczyzn.
*) Było ich znacznie więcej, były też podwójne trójkąty – naznaczające każdego, kto nie był lojalny wobec partii.

Określanie granic
Niektórzy powiedzieli, że nie chcą się zaszczepić, ponieważ jest to typem czy też forpocztą znaku bestii. Jednak znak jest rzeczą ekonomiczną. Podzieliłem się w moim e-biuletynie, jak Pan w styczniu 2021 roku, tuż przed inauguracją powiedział, że śledzenie tego, kto jest, a kto nie jest zaszczepiony, będzie częścią systemu oceny społecznej – i tak też się stało. Ale to nie jest jeszcze ten znak.
W Obj. 2:20 Pan określa kobietę imieniem Jezebel, ponieważ naucza i uważa się za prorokinię i mówi, że można popełniać grzechy seksualne i spożywać pokarmy ofiarowane bożkom. Pan mówi, że to nie jest w porządku i dokonuje nad nią sądu.
To, do czego Pan się tu odnosił, to Tiatyra, która była głównym miastem cechów (gildii) rzymskich – prekursorów związków zawodowych. Jeśli chciałeś robić interesy w Tiatyrze, to robiłeś interesy z gildiami – jeśli chciałeś kupić skórę, wełnę, zboże, odzież – ktokolwiek ci to sprzedał, musiał należeć do gildii. W przypadku większych transakcji lub według własnego uznania, sprzedawca i kupujący udawali się do świątyni do bożka odpowiedzialnego za tę gildię i składali ofiarę oraz przypieczętowywali transakcję poprzez seks ze świątynną prostytutką. Prostytutki te tańczyły wokół słupów ozdobionych fallicznymi symbolami (stąd wziął się taniec na rurze, bo stoi za tym duch).

To, że Pan osądził kobietę za jej nauczanie, że możesz być chrześcijaninem i mieć dobrą relację z Panem pomimo tego, że musisz składać ofiary i uprawiać seks z prostytutką świątynną, aby prowadzić interes, ponieważ Pan to wszystko rozumie – to wszystko pokazuje nam w jakim kierunku zmierza świat . A „znak” będący tatuażem o podłożu ekonomicznym wydaje się to potwierdzać.

To także oznacza, że nadchodzi czas, w którym ci, którzy nie chcą znaleźć się w sytuacji, gdzie pod groźbą śmierci są zmuszeni są do zaparcia się Chrystusa, będą musieli sami zatroszczyć się o własny pokarm oraz polegać także na innych. Pomocne w tym okażą się własne ogródki, zachowane zapasy żywności – wszystko, co pomoże przetrwać poza systemem. Jednak jeszcze nie znaleźliśmy się na tym etapie.

W tym wszystkim jednak zachowujemy pokój
Wiemy, że antychryst jest jeszcze przyszłością choć wiemy też, że jego duch działa już na świecie. Mam nadzieję, że to studium określiło kluczowe elementy rządu antychrysta i że możemy dostrzec tego początki. Nie jesteśmy ślepi ani nie chodzimy w ciemności, żeby nie znać czasów w których żyjemy. Przyglądamy się temu i obserwujemy.

Kiedy Pan objawił mi się w lutym oraz listopadzie 2001 roku, kazał mi założyć CWOWI. Gdy zapytałem dlaczego, odpowiedział: „Chcę, żebyś założył kościół domowy oraz sieć takich kościołów. Chcę, abyś stworzył to w sposób wspierający rozwój kościołów domowych na całym świecie… To jest na czas, który nadchodzi. Bądź dla nich pomocą na czas, który nadchodzi.’

Nie mówiłem jeszcze o jednym elemencie historii – a mianowicie o rozwoju chrześcijaństwa pośród trudności ekonomicznych i politycznych (prześladowań). Chrześcijaństwo zaczęło się od spotkań w domach jako część ponad 150 letniego systemu synagogalnego. Rozwijało się ono przez około 300 lat do momentu, gdy zostało zalegalizowane. Wierzący nie zostali w domach z powodu prześladowań, ale dlatego, że kultura królestwa polega na tym, że Chrystus jest we mnie oraz w tobie, więc między nami jest rodzinna więź.
Nie bez powodu w ostatnich latach kościoły domowe eksplodowały na całym świecie. I nie mam na myśli jakichś miniatur tradycyjnych kościołów, na które przyklejono etykietę kościoła domowego. Mówię tu o żyjącej, oddychającej Bożej rodzinie, która każdego tygodnia zmienia domy oraz tego, kto prowadzi spotkanie, która upewnia się, że wszystkie ich potrzeby są zaspokojone, która jest bardzo świadoma tego, co dzieje się wokół nich, zarówno w świecie jak i w ciele Chrystusa.

Inwestuj w relacje. Chrześcijaństwo to wiara oparta na relacjach. Mamy relację wertykalną z naszym Bogiem Ojcem i Jego Synem Jezusem Chrystusem, dzięki czemu miłość w naturalny sposób rozlewa się na ludzi obecnych w naszym życiu. Nie na budynek zwany kościołem, ale na prawdziwy kościół. To jest miejsce, w które mamy inwestować.

Poniżej podsumowanie ostatnich 4 tygodni…

 • Historycznie patrząc trudności gospodarcze są siłą napędową powstania faszyzmu: rozczarowane społeczeństwo.
 • Przywódca mówi, że demokracja jest wadliwa i łatwa do manipulacji przez rządzących.
 • Wywodzi się z dołu i nie jest częścią poprzedniego przywództwa.
 • Dochodzi do władzy za pomocą środków politycznych. Kiedy jest już u władzy, przejmuje jej całość w sposób nielegalny.
 • Przedstawia rozwiązanie, że ma moc rozwiązać problemy krajowe.
 • Identyfikuje się grupę ludzi, którzy rzekomo powstrzymują postęp, którzy są niepatriotyczni. To Chrześcijanie, Żydzi i konserwatyści.
 • Kłamstwa są powtarzane tak długo, aż bezmyślne społeczeństwo zaczyna w nie wierzyć.
 • Media, sztuka, rozrywka wspierają politykę rządu.
 • Gospodarka zaczyna się podnosić dzięki ogromnym wydatkom rządowym.
 • Naprawa słabego rządu.
 • Rozwiązaniem tego jest zjednoczenie się wszystkich.
 • Faszyzm wymaga od jednostek oddania swojej tożsamości państwu.
 • Państwo staje się ważniejsze niż jednostka.
 • Faszystowski rząd ze swej natury musi stawać się coraz bardziej agresywny i brutalny.

Żyjemy w ekscytujących czasach! Nie bez powodu żyjemy właśnie teraz. Inwestujmy w ludzi wokół nas – bądźmy dla nich Bożymi rękoma i nogami. To dni, w których ci, którzy chodzą w światłości, będą czynić dobro i będzie im się powodziło na wszystkich ich drogach. Bogate czasy w Panu!

Mam nadzieję, że to, iż podzieliłem się z wami własnymi badaniami nikogo nie przeraziło. Ja jednak dostrzegam elementy tego, co ma jeszcze nadejść, w wielu obecnych działaniach rządów na całym świecie. I choć jest to niepokojące to jest to również pomocne i przynosi pewną dozę spokoju, ponieważ rozpoznajemy ducha, który za tym stoi.

< Część 3 |

John Fenn

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.