TGIF_03.11.07 Korzeń zgorzknienia

Today God Is First

Logo_TGIF2

Baczcie, żeby nikt nie pozostał z dala od łaski Bożej, żeby jakiś gorzki korzeń rosnący w górę, nie wyrządził szkody i żeby przezeń nie pokalało się wielu.
Hebrews 12:15

Przeciwnik dusz naszych ma bardzo specyficzną strategię niszczenia relacji. Bez względu na to czy są to więzi w biznesie, małżeństwie, czy przyjacielskie, strategia jest zawsze taka sama. Gdy pojawia się jakiś konflikt buduje się oskarżenia i rani się uczucia, a następny krok decyduje o tym czy przeciwnik zyska miejsca do postawienia stopy, czy też łaska Boża zakryje złe postępowanie.

Gdy zostanie dopuszczony do zasadzenia i wzrostu korzeń zgorzknienia, to nie tylko wpływa on na tą jedną osobę, lecz w rzeczywistości dotyka wszystkich zaangażowanych osób, jest jak nowotwór.

Złamanie diabelskiego przyczółka wymaga tego, aby co najmniej jedna osoba zwróciła się do łaski Bożej. Nie dzieje się to wtedy, gdy ktoś to „czuje”, ponieważ nikt z nas nigdy nie pragnie przebaczać. Nikt z nas nie chce rozmawiać, gdy został zraniony. Naszą naturalną reakcją jest wycofać się lub wybuchnąć wobec tego, kto uraża. Wyłącznie posłuszeństwo pozwala Bożej łasce zakryć wyrządzone zło. Ta łaska strzeże strony przed tym, aby stały się ofiarami, usiłującymi odegrać się za swój ból.

Następnym razem, gdy zostaniesz przez kogoś zraniony, pamiętaj o tym, na jakim skrzyżowaniu stoisz. Wybierz łaskę zamiast zgorzknienia; wtedy będziesz mógł przejść ponad zranieniem, a korzeń zgorzknienia nie będzie miał możliwości wzrostu.

обучение по seo

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.