TGIF_04.03.07 Wiedza+Działnie=Wiara

Today God Is First

Logo_TGIF2

I nam bowiem była zwiastowana ewangelia, jak i tamtym; lecz tamtym słowo usłyszane nie przydało się na nic, gdyż nie zostało powiązane z wiarą.
Hebr. 4:2

Lud Izraelski został wyrwany z więzów egipskiej niewoli. Bóg powiedział, że będą przez 400 lat niewolnikami, a później będą Go czcić. Bóg pragnął sprowadzić ich na miejsce miodem i mlekiem opływające ? do Ziemi Obiecanej. A jednak to pokolenie nigdy nie tam weszło. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie przenieśli tego, co mieli w swoich głowach do serca i w efekcie nigdy nie przełożyło się to działanie, które opierałoby się na tym, w co wierzyli.

Gdy byłem świeżym chrześcijaninem usłyszałem ilustrację tego, jak wygląda połączenie wiedzy z wiarą. Gdybyś był artystą zawieszonym na trapezie i był dobrze uzdolniony w chodzeniu po linie nad wysokimi miejscami to mógłbyś nawet chcieć przejść nad Wodospadami Niagara. W rzeczywistości, miałbym nawet pewność, że możesz to zrobić, ponieważ widziałem twoje umiejętności jako artysty. Niemniej, gdybyś mnie zapytał czy dałbym się przewieźć taczkami po linie nad Niagarą to rzuciłbyś wyzwanie mojej wierze, abym ją uruchomił w działaniu. To wymaga wiary, uczestnictwa i ryzyka, które aż do tej chwili były oparte na mentalnym pojmowaniu spraw.

Autor Listu do Hebrajczyków mówi nam, że jeśli wierzymy Bogu, lecz nie wchodzimy do tych obietnic, to jesteśmy jak owi wybrani mężowie, którzy zdecydowali się nie wsiadać do taczek. Jeśli nie działamy na podstawie tego, w co wierzymy, to pozostajemy na pustyni jak Izrael, który nigdy nie przyjął Bożych obietnic. Nie połączyli wiedzy, którą mieli w głowie z wiarą serca, aby podjąć działanie.

Czy Bóg mówił już ci o dziedzinach twojego życia, które wymagają kroku wiary? Niech Bóg da ci odwagę, jak to już zrobił z poznaniem, abyś działa w wierze, na podstawie tego w co wierzysz.

ceo оптимизация

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.