TGIF_07.11.07 Wartość trudnych miejsc

Today God Is First

Logo_TGIF2

Tak tedy śmierć wykonuje dzieło swoje w nas, a życie w was.
2 Kor. 4:12

Zmuszeni do stanięcia wobec trudności, otrzymujemy całkowicie nowe spojrzenie na życie.
To, co kiedyś było cenne, nigdy już więcej nie będzie już nosić tej samej wartości, rzeczy drobne urastają do dużych, a to co niegdyś było wielkie, teraz jest bez znaczenia.

Te miejsca najeżone trudnościami pozwalają nam zidentyfikować się z cierpieniami innych, dzięki nim nie patrzymy płytko na ich problemy i prawdziwie możemy się z nimi utożsamić. Ci, którzy o takich próbach mówią, nie mając własnych doświadczeń, często osądzają ludzi znajdujących się w takiej sytuacji. To właśnie powierzchowność chrześcijańskich doświadczeń często rodzi płytkich wierzących.

Ci, którzy przechodzą przez te trudności natychmiast czują swego rodzaju pokrewieństwo z ludźmi o podobnych problemach. Im nie trzeba nic tłumaczyć; po prostu spoglądają na siebie ze wzajemnym szacunkiem i podziwem ze względu na swoje wspólne doświadczenie. Wiedzą o tym, że śmierć wykonała coś szczególnego w nich. Dzięki trudnym okolicznościom przez jakie ich Bóg przeprowadził, ta śmierć prowadzi do życia w innych.

Niemożliwe jest docenienie jakiegokolwiek doświadczenia doliny, w czasie, gdy przez niego przechodzisz. Niemniej jednak, gdy już raz osiągniesz szczyt góry, jesteś w stanie docenić teren, który przeszedłeś. Zdumiewasz się nad tym, z czym sobie poradziłeś. Dolina cieni dała ci więcej niż w ogóle mógłbyś pomyśleć. Wtedy możesz docenić piękno tego przeżycia i odłożyć na bok smutek i ból, jaki wywołało.

Śmierć wykonuje swoją pracę w nas mając coś większego na celu. Jeśli dziś tam się znajdujesz, bądź pewien tego, że Bóg wykonuje coś co ma znacznie większą wartość niż wszystko, o czym tej pory wiedziałeś.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.