TGIF_06.11.07 Boże okoliczności

Today God Is First

Logo_TGIF2

Szymonie, Szymonie, oto szatan wyprosił sobie, aby was przesiać jak pszenicę. Ja zaś prosiłem za tobą, aby nie ustała wiara twoja, a ty, gdy się kiedyś nawrócisz, utwierdzaj braci swoich. 
Łk.
22:31-32

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się tak, że myślałeś, że jesteś w jakimś miejscu pod względem duchowym, gdy nagle okazało się, że tak naprawdę tam nie jesteś? Piotr uważał się za bardzo mocnego duchowo człowieka, który jest przygotowany nawet na cierpienia dla swego Mistrza. Jezus jednak wiedział w jakim miejscu rzeczywiście Piotr się znajdował. Widział, że jego entuzjazm nie przystawał do rzeczywistości. Apostoł cierpiał na postawę sprawiedliwości własnej. Jak więc Jezus pomógł Piotrowi dopasować postrzeganie siebie do faktów? Piotr stanął właśnie wobec Bożych okoliczności.

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, że Szatan poprosił o zgodę na przesianie Piotra jak pszenicy. Jezus zdecydował o tym, że Szatan będzie wykorzystany do doprowadzenia Piotra do poziomu dojrzałości, której zarówno Jezus jak i Piotr pragnęli. Dalej Jezus modlił się o Piotra, aby ten przeszedł pozytywnie egzamin, powiedział też Piotrowi, że wyrzeknie się go trzy razy dokładnie tego samego dnia. Piotr nie mógł uwierzyć w to, co Jezus mówił.

Czasami lekcja musi być bardzo bolesna. To doświadczenie było w życiu Piotra konieczne, po to, aby oczyścić go z grzechu własnej sprawiedliwości. Dokładnie ta lekcja pozwoliła Piotrowi na spotkanie się twarzą w twarz ze swoim własnym błędnym pojęciem o tym, w jakiej relacji i oddaniu Jezusowi stoi. Gdy został zmuszony do tej konfrontacji, niemal rozdarło go to na strzępy. Gorzko płakał, gdy zdał sobie sprawę z tego, co zrobił, i że zrobił to dokładnie tak, jak to przepowiedział Jezus.

Ta konfrontacja z rzeczywistością jest czasami konieczna również w naszym życiu. Nie zdziw się, gdy Jezus dopuści, że będziesz przeżywał bardzo bolesne doświadczenie. Możesz wtedy znajdować się w Bożych okolicznościach, gdy przez nie przechodzisz, lecz w przyszłości, podobnie jak Piotr, staniesz się przywódcą, którego Bóg będzie używał do prowadzenia innych.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.