TGIF_10.05.07 Uprawnienia

Today God Is First

Logo_TGIF2

Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej.
Flp
2:8

Współczesne społeczeństwo nabrało wielu spośród nas na to, że świat jest nam coś dłużny. Winien nam jest dobre życie, kochającego małżonka, dobre zdrowie przez całe życie, seksualne przyjemności, gdy tego chcemy i opłacane wakacje na resztę życia. Świat mówi nam, że jeśli będziemy pracować ciężko i dobrze postępować to te rzeczy nam się należą. Jest to życiowa perspektywa Ezawa. Za zwykły posiłek sprzedał swoje pierworództwo, za prostą przyjemność, która, jak uważał, należała mu się.

Społeczeństwo, a nawet kościół, jest bardziej zorientowany na przyjemności niż kiedykolwiek wcześniej. George Barna, chrześcijański badacz pisze: „Nie jesteśmy społeczeństwem, które cieszy się wolnym czasem, nasze upodobania wolnego czasu żądzą nami. Coraz częściej można usłyszeć, że ludzie odrzucają oferty pracy ponieważ godziny pracy czy inne zakresy obowiązków przeszkadzają w uprawianiu ich hobby, ścisłej kontroli fitness i innymi typami działalności podejmowanych w wolnym czasie. Nawet nasze nawyki wydawania pieniędzy wskazują na to, że zabawa stała się naszym głównym priorytetem. Zwykła rodzina poświęca więcej pieniędzy na zabawę niż ubrania, opiekę zdrowotną, umeblowanie czy paliwo. Ilość czasu poświęcana na działalność rekreacyjną skoczyła o 10% w górę”. [George Barna, Frog In The Kettle (Ventura, California: Regal Books, 1990), 82.]

Jakie są motywy twojego życia zawodowego? Czy jest to wyłącznie zdobycie większych możliwości zaspokajania przyjemności i spędzania wolnego czasu. Jezus powiedział, że przyszedł tylko po to, aby wykonać dzieło Ojca. Jestem pewien, że Jezus miał swój czas odświeżenia, który pozwalał Mu na wypełnianie misji, do której Go Bóg powołał. Niemniej jednak, rozumiał konieczność równowagi między wykonywaniem misji i zabawą. Gdy patrzymy na życie przez okulary uprawnień stajemy się podatni na zniechęcenie i urazę, a nawet zgorzknienie, gdy nasze oczekiwania nie zostaną spełnione. Proś Pana, aby pokazał ci czy nie potrzebujesz wyrzec się jakichś praw, które mogą uniemożliwić ci swobodne przeżycie Jego miłości i łaski.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.