TGIF_14.10.07 Sprawdzian obfitości

Today God Is First

Logo_TGIF2

…przeszliśmy przez ogień i wodę: ale wprowadziłeś nas do miejsca obfitości.
Psalm 66:12b (tłum. z j.ang.)

Dobrze jest słyszeć o tym, że Bóg pragnie nas wprowadzić do miejsc obfitości. W rzeczywistości, wielu kaznodziejów promuje dobroć Pana i Jego zdolności do udzielania powodzenia Swoim dzieciom. Niestety z mojego doświadczenia wynika, że ewangelia materialnej obfitości ma niewiele wspólnego z ewangelią Królestwa, jako że Pan działa w rzeczywistości uświęconej duszy. Powyższy fragment mówi nam, że Bóg faktycznie wprowadza nas do miejsca obfitości, niemniej jednak, przy głębszym przestudiowaniu całego fragmentu, dowiadujemy się jaka jest droga do obfitości:

Albowiem Tyś, Boże, nas doświadczył; badałeś nas ogniem, jak się bada srebro. Pozwoliłeś nam wejść w pułapkę, włożyłeś na nasz grzbiet ciężar; kazałeś ludziom deptać nam po głowach, przeszliśmy przez ogień i wodę: ale wprowadziłeś nas do miejsca obfitości. (Psalm 66:10-12.)

Boża ekonomia obfitości często niewiele ma wspólnego z materialnym błogosławieństwem. W Bożej ekonomii, obfitość jest często mierzona mądrością i poznaniem Jego Samego. To wtedy jesteśmy na prawdę błogosławieni. Mądrości nie da się zdobyć w intelektualnym wyścigu. Mądrość przychodzi wyłącznie przez doświadczenie. Rzeczywista mądrość wynika z doświadczeń, które są zakorzenione w najgłębszych testach. Lekcje wytrwałości, wraz z uwięzieniem i ciężarami, prowadzą nas przez wodę i ogień. Jest to terytorium, które musi być przemierzone, aby dotrzeć do miejsca obfitości. Może wydawać się dziwne, że kochający Bóg używa takich środków wobec Swoich dzieci. To z czego często nie zdajemy sobie sprawy to fakt, że Bożym przymiarem charakteru jest podobieństwo każdego z nas do Samego Jezusa Chrystusa. Nie można tego osiągnąć przez łatwe i przyjemne życie. Wygoda i przyjemności nie doskonalą.

Czy Bóg używa twego miejsca pracy do doskonalenia ciebie? Czy umieścił cię w więzieniu lub złożył na twoje plecy ciężary? Jeśli znajdujesz się w takim miejscu, nabierz otuchy i zdaj sobie sprawę z tego, że twoja wierność w tych próbach, wprowadzi cię do miejsca obfitości, które tylko nieliczni osiągają.
Najciemniej jest tuż przed świtem.topod.in

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.