TGIF_18.02.07 Narzędzia walki

Today God Is First

Logo_TGIF2

Przekujcie swoje lemiesze na miecze, a swoje sierpy na oszczepy.
Joel 3:15

W trzecim rozdziale Księgi Joela słyszymy proroczy opis czasów, które mają nadejść. Będzie to czas wielkiego żniwa na ziemi, a ten wers opisuje katalizator. Lemiesz jest narzędziem rolniczym używanym do orania gleby. W tamtych czasach było to narzędzie, które mówiło o miejscu zatrudnienia człowieka. Niemniej, prorok mówił o czasach, które miały nadejść. Opisuje lemiesz jako narzędzie, które będzie zamienione na miecz. Miecz często jest używany w Biblii do określenia Bożego Słowa. Jedynym sposobem zmiany lemiesza na miecz jest przeprowadzenie go przez skrajnie wysokie temperatury i kucie kowala, które nada mu odpowiedni kształt. Wysoka temperatura i danie szkoły metalowi zamienia lemiesz w narzędzie walki. Wszyscy jesteśmy w walce, w duchowym boju. Paweł opisuje naszą walkę tak, że jest ona skierowana przeciwko duchowym zwierzchnościom w niewidocznym świecie. Wierzę, że Bóg wzbudzi w miejscach pracy wielu, którzy będą korzystali w tych dniach ze swoich lemieszy jako narzędzi sprawiedliwości. Broń nie będzie używana do niszczenia, lecz jako broń miłości. Broń miłości zdobędzie ogromne żniwo w czasie naszego życia, lecz jest to tylko część historii.

Bóg zamierza zamienić również nasze sierpy na oszczepy. Sierp jest używany na dwa sposoby. Po pierwsze, jest używany do przycinania drzewa, aby lepiej rosło i wydawało więcej owoców. Jest również używany do odcinania owoców z wyższych drzew, z miejsc do których trudno się dostać. Ten owoc naszej profesji będzie rzucany w przód jak oszczep, lecz bardziej jako ziarno, z którego będzie zbierane żniwo, o którym pisze Joel. Owoc naszego zawodowego życia jest często generowany w postaci finansowego zwrotu. Bóg chce używać naszych finansów i wszystkiego innego do Swoich celów. Musimy używać naszych zawodów i owoców, które z nich pochodzą jako ziarna, aby przynieść wielkie zaplanowane przez Boga żniwo.

W jaki sposób używasz swojego lemiesza i sierpa dla Bożej chwały? Proś Boga, aby pokazał ci w jaki sposób chce wykorzystać twoje zdolności, zasoby i relacja, aby przygotować ogromne żniwo, które zaplanował.

что такое seo компания

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.