TGIF_18.11.07 Wypełnianie obietnic

Today God Is First

Logo_TGIF2

Gdy złożysz Bogu ślub, nie zwlekaj z wypełnieniem go, bo mu się głupcy nie podobają. Co ślubowałeś, to wypełnij!
Kazn
. 5:3

Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek wejść w relacje biznesowe z kimś, to podjął się zobowiązania, lecz później powiedział: „Wiesz, okoliczności się zmieniły, więc nie mogę honorować pierwotnej umowy”? Czasami może rzeczywiście taka być przyczyna, lecz często jest to po prostu sposobność na uniknięcie wypełnienia umowy. Bóg jest potężny w wypełnianiu przysiąg. Boża naturą jest sprawiedliwość i prawda. Bóg zawsze honoruje Swoje Słowo i On oczekuje tego samego od Swoich ludzi.

Bóg mówi, że są pewne konsekwencje, gdy nie wypełniamy swoich obietnic. Konsekwentnie Pismo ujawnia: Lepiej nie składać ślubów, niż nie wypełnić tego, co się ślubowało. Nie pozwól, aby twoje usta przywiodły do grzechu twoje ciało, i nie mów przed posłańcem Bożym, że to było przeoczenie. Dlaczego Bóg ma się gniewać z powodu twojej mowy i unicestwiać dzieło twoich rąk? Bo gdzie jest wiele snów, tam jest wiele słów i wiele marności. Lecz ty bój się Boga! Ekl. 5:4-6 (Kazn. 5:4-6)

Bóg mówi nam, że zniszczy dzieło naszych rąk, jeśli nie wypełnimy swoich obietnic. To jest całkiem twardy język i daje nam wskazówkę, jak ważne jest dla Boga wypełnianie obietnic.
On nie będzie udzielał powodzenia naszej pracy, jeśli mamy za sobą niespełnione obietnice. Jeśli więc są jakiekolwiek niespełnione przysięgi w twoim życiu, to może one właśnie uniemożliwiają powodzenie twoich projektów? Przysięgi pojawiają się w wielu dziedzinach naszego życia – małżeństwa, biznesu, przyjaźni. Niewypełnione przysięgi w każdej z nich mogą być przyczyną przeszkód stojących na twojej pracy.

Zapytaj Boga jeszcze dziś, czy są jakieś niewypełnione przysięgi w twoim życiu. Jeśli tak, to zacznij od wyprostowania ich, tak abyś mógł skutecznie wypełnić to, do czego powołał cię Bóg.

aracer

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.