TGIF_20.11.07 Zaczynając od nowa

Today God Is First

Logo_TGIF2

A niech brat ubogi chlubi się z wywyższenia swego
Jak. 1:9

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w upokarzających okolicznościach? Jeśli tak, Jakub mówi nam, abyśmy chlubili się z „wywyższenia”. Te dwie rzeczy wydają się przeciwnościami. Większość z nasz nie uważałaby upokarzających warunków za wysoką pozycję. Sukces w biznesie to znaczy dla nas bycie na „topie” przez bogactwo, przychylność i wysoki status, czy też posiadanie wielkich wpływów. Niemniej, wpływ Jezusa pochodził nie z mocy, lecz ze słabości.

Nazwisko J.C.Penny to synonim sieci sklepów. Właściciel po raz pierwszy uruchomił ją jako „The Golden Rule” (Złota Zasada) w 1907 roku. W 1910 zmarła jego żona. Trzy lata później wystąpił już jako firma J.C.Penny. W 1923 roku zmarła przy porodzie syna jego druga żona. W 1929 roku krach rynkowy spowodował, że stracił 40 milionów dolarów.

Do 1932 roku musiał wysprzedać wszystko, aby wypłacić wierzycieli. Spowodowało to, że Panny został całkowicie złamany … Złamany na duchu z powodu finansowych problemów, tracąc zdrowie, skończył w sanatorium w Battle Creek w stanie Michigan. Pewnego ranka usłyszał odległy śpiew pracowników, którzy zbierali się, aby rozpocząć dzień pracy z Bogiem, śpiewając: „Nie bądź skonsternowany, cokolwiek się dzieje, Bóg zatroszczy się o ciebie. . .” Penny poszedł za dźwiękami muzyki do źródła i wślizgnął się na tylną ławkę. Chwilę później wychodził jako przemieniony człowiek, zdrowie i duch zostały odnowione, i gotowe do kolejnego startu do długiej wspinaczki pięćdziesięcio-sześciolatka. W roku 1951 można było już znaleźć sklepy J.C.Penny w każdym stanie i po raz pierwszy sprzedaż przekroczyła miliard dolarów w ciągu roku. [John Woodbridge, ed., More Than Conquerors (Chicago, Illinois: Moody Press, 1992), 340-343.]

W sukcesie J.C.Penny’ego może być dostrzeżone działanie miłosierdzia Bożego, które wyprowadziło go z tej upokarzającej sytuacji. Czy znajdujesz się w takim miejscu obecnie?

Bóg jest jedynym, który może pomóc ci zobaczyć tą upokarzającą sytuację Jego oczyma – z wysokiej pozycji. Ta pozycja jest wysoka, ze względu na to, czego Bóg zamierza Cię teraz nauczyć. Pan nie planuje trzymać cię tam; jest to tylko miejsce postoju, aby nauczyć się kilku ważnych rzeczy, o których nigdy inaczej nie dowiedziałbyś się. Naciskaj na Boga i ufaj w owocne i skuteczne rozwiązanie twojej sytuacji.

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.