TGIF_20.08.07 Nowe rzeczy

Today God Is First

Logo_TGIF2

Zapominając o tym, co za mną, i zdążając do tego, co przede mną, zmierzam do celu, do nagrody w górze, do której zostałem powołany przez Boga w Chrystusie Jezusie.
Flp. 3:13b-14

Nasza przeszłość może być przeszkodą w wypełnianiu przyszłych
Bożych celów. Dla niektórych, przeszłość, oznacza ból, ból serca i potrzebna jest łaska, abyśmy nie pozwolili naszej przeszłości dyktować tego, jak będziemy reagować w przyszłości. Jeśli pozwolimy na to, aby przeszłość zrobiła z nas ofiarę to nie wejdziemy do łaski, którą Bóg ma dla każdego z nas. Również jeśli żyjemy wspomnieniami minionych sukcesów to nie będziemy wstanie wznieść wizji na nowe rzeczy i jesteśmy ofiarami swojej przeszłości.

Oto Ja czynię rzecz nową: Już się rozwija, czy tego nie spostrzegacie? Tak, przygotowuję na pustyni drogę, rzeki na pustkowiu (Iz. 43:19).

Nasza przeszłość powinna być postrzegana wyłącznie z punktu widzenia tego, czego się możemy z niej nauczyć. Musimy ruszać do przodu i unikać patrzenia na to, co negatywne czy pozytywne inaczej, jak tylko przez to, czego możemy się z tego nauczyć. Wielu dopuściło, aby przeszłość dyktowała warunki przyszłości.
Bóg zawsze robi nowe rzeczy w naszym życiu, On daje świeże objawienie Swoich celów każdemu. Nie żyj przeszłością, nie chowaj urazy, zgorzknienia, co może uniemożliwić Bogu zrobienie czegoś nowego i ekscytującego w twoim życiu. On zamienia nasze pustynie w strumienie wód, które dają życie, a nie w śmierć.

Jak postrzegasz swoją przeszłość? Czy przeszkadza ci w niektórych
dziedzinach? Czy polegasz na minionych sukcesach, aby decydować o tym, co będziesz robił w przyszłości? Odłóż na bok takie myśli i pozwól Bogu zrobić w twoim życiu coś nowego. Proś Go, aby pomógł ci dostrzec te nowe rzeczy, które On chce uczynić dla ciebie i przez ciebie.

„Gdy nasze wspomnienia przerastają marzenia to zmierzamy do grobu”
[Autor nieznany].
topod.in

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.