TGIF_19.08.07 Pokonaj przewagę

Today God Is First

Logo_TGIF2

…Ponieważ modliłeś się do Mnie….
– Iz 37:21

Czy byłeś już kiedyś tak dociśnięty do muru, że wiedziałeś, że jeśli coś się nie stanie to zginiesz? Król Hiskiasz był jednym z najbardziej pobożnych królów Izraela, a jedno z największych wyzwań na jakie napotkał przyszło ze strony króla Asyryjskiego, który groził zniszczeniem Izraela. Asyryjczycy podbili cały ten region i starli z powierzchni ziemi wszystkich swoich przeciwników. Szydzili z myśli, że ktoś może mieć Boga, który go uratuje.
Niech was nie zwodzi Hiskiasz, gdyż nie zdoła was wyratować! Niech Hiskiasz nie doradza  wam polegać na Panu, mówiąc: Na pewno wyratuje was Pan; nie będzie to miasto wydane w rękę króla asyryjskiego (Iz 36:14b-15).

Miejsca pracy są pełnie 'asyryjskich królów’ którzy szydzą z idei żywego Boga, który uwalnia. Bez Bożej pomocy Izrael nie zwyciężyłby, byli przyciśnięci do muru i zostaliby zniszczeni. Król Hiskiasz uratował Izraela dzięki jednemu aktowi: modlił się, a ponieważ modlił się, Bóg zadziałał na jego korzyść. W rzeczywistości, Bóg zadziałał tak potężnie, że Hiskiasz nawet nie musiał ruszać do bitwy.
I wyszedł anioł Pana, i pozbawił życia w obozie asyryjskim sto osiemdziesiąt pięć tysięcy mężów. Oto następnego dnia rano wszyscy byli nie żywi, same trupy
(Iz. 37:36)

Król asyryjski został zamordowany przez swoich synów. Wyobraź to sobie: wrogowie pokonani bez udziału jednej ręki podniesionej do walki!

Bóg pragnie działać dla Swoich dzieci, jeśli będą wzywać Go. Jednym z motywów poszukiwania Bożego oblicza przez Hiskiasza było to, aby poznały wszystkie królestwa ziemi, że jedynie Ty jesteś Panem! (Iz. 37:20) i to się stało, Bóg został wywyższony.

Bóg chce, aby w naszym miejscu pracy wiedziano, że On jest Bogiem żywym, że uwalnia. Szukaj Go jeszcze dziś w kryzysowej sytuacji życiowej. Niech twoje motywacje będą czyste a Bóg z pewnością odpowie.

как работает seo продвижение сайтов

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.