TGIF_21.08.07 Jak ostać się wobec nieprzyjaciół

Today God Is First

Logo_TGIF2

Dlatego nie mogą synowie izraelscy ostać się wobec swoich nieprzyjaciół….
Joz. 7:12

Nie jest ważne jak bardzo jesteś silny, nie jest ważne czy masz najlepsze zasoby i talent, nie ma też znaczenia posiadanie najlepszych planów i procedur, ponieważ to wszystko zawiedzie jeśli masz dziurę w zbroi.
Takie jest przesłanie, które Bóg przekazał Jozuemu, gdy ten próbował stanąć przeciwko małej armii pod Ai, a była to druga bitwa Izraelitów. Czasami usiłujemy sobie wyobrazić przyczynę niepowodzenia podejmowanego wysiłku. Przyglądamy się wszystkim aspektom naszego działania, żeby zobaczyć, co poszło nie tak. Izraelici nie byli w stanie dopatrzyć się niczego złego na zewnątrz. Jozue miał przewagę, gdy więc jego armia poniosła porażkę, więc wołał do Boga:
Ach, Panie, Panie mój, dlaczego przeprowadziłeś ten lud przez Jordan? Czy aby wydać nas w ręce Amorejczyków na zagładę? (Joz. 7:7a).
Zostali pokonani, ponieważ Bóg im nie błogosławił. Jedna osoba przekroczyła przymierze z Bogiem. Z pierwszej bitwy nie wolno im było wziąć absolutnie żadnych przedmiotów (łupów), lecz ten człowiek nie zachował tego nakazu i cała armia na tym ucierpiała.

Grzech sprawia, że nasza zbroja staje się podatna na ataki szatana, który otrzymuje zgodę Boga na zaatakowanie nas w tej dziedzinie,
w której nie dotrzymaliśmy sprawiedliwości. Jeśli łamiemy czystość
moralną, szatan przychodzi buduje warownię. Jeśli dajemy miejsce zgorzknieniu i nieprzebaczeniu, niszczymy społeczność z Bogiem i innymi. Jeśli skupiamy się na pieniądzu, popadamy w chciwość i zwiedzenie. Jest to błędne koło.

Zbadaj jeszcze dziś swoją zbroję. Upewnij się, że nie jesteś podatny na atak. Zacznij od solidnego duchowego fundamentu a twoje szanse na powodzenie będą wysokie.

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.