TGIF_23.08.07 Sztuka oczekiwania

Today God Is First

Logo_TGIF2

A Pan szedł przed nimi w dzień w słupie obłoku, by ich prowadzić w drodze…
II Moj. 13:21
W jaki sposób czekasz na Boga? Jak określasz to czy Bóg daje ci zielone światło do ruszenia do przodu? Wielu wierzących biznesmenów robi błąd dodając do siebie wszystkie plusy sytuacji i wyciągając wniosek, że Bóg daje im zielone światło. Kilka czynników składa się na podejmowanie decyzji od Pana. Przed pojęciem decyzji w jakiejś sprawie ważne jest wykonanie trzech rzeczy.

Po pierwsze: powinieneś zebrać fakty, co pozwoli ci na określenie stanu danej sytuacji. Niemniej, to nie może być ostatecznym czynnikiem decydującym, lecz może ją zatrzymać. Na przykład, jeśli planujesz wybudowanie centrum handlowego, a jedynym sposobem na dzierżawę jest wynajęcie sklepu porno, to powinieneś wiedzieć jaką podjąć decyzję. Bóg nie poprowadzi cię w stronę niesprawiedliwego przedsięwzięcia.

Po drugie: czy Duch Święty prowadzi cie ku tej decyzji?
Pan kieruje krokami męża, Wspiera tego, którego droga mu się podoba (Ps. 37:23).
George Mueller też cytuje, że te kroki są kierowane „przez Pana.” Bóg stawia wokół nas ogrodzenia, lecz wielokrotnie przebijamy swoją drogę przez nie pod pozorem uporu i wytrwałości.
Pewien mądry biznesmen stwierdził, że największy sukces jaki można w biznesie osiągnąć to wiedzieć kiedy należy wyciągnąć zawleczkę, zamiast usilnie wymuszać jakąś sytuację. Nie wszystkie biznesy trwają wiecznie.

Po trzecie: czy twoja decyzja została potwierdzona? Bóg umieścił wokół nas innych, aby służyli nam potwierdzając nasze decyzje lub powstrzymując nas przed zwiedzeniem własnego serca.
Każda sprawa ma się opierać na zeznaniu dwóch świadków (2 Kor. 13:1b). Jest bo Boży sposób na utrzymywanie nas wewnątrz ogrodzenia Jego opieki.

„Zapisz swoje plany i daj Bogu korektor”.

deeo

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.