TGIF_25.03.07 Regulowanie życia

Today God Is First

Logo_TGIF2

…”Zarzućcie sieć po prawej stronie, a znajdziecie”
Jn. 21:6

Pewien mój były klient był dyrektorem marketingu wielkiej spożywczej firmy brokerskiej opowiedział mi historię o jednym z ich klientów sklepu spożywczego na Środkowym Wschodzie. Wydaje się, że pracownicy tego sklepu nie byli w stanie zrozumieć dlaczego za każdym razem pewnym okresie zimy cała ich sprzedaż spadała. Badali produkty i robili wywiady z klientami. Zrobili praktycznie wszystko, co można było, aby odkryć tą tajemnicę. W końcu ktoś dokonał znaczącego odkrycia, które wszystko zmieniło.

Za każdym razem, gdy robiło się zimno na zewnątrz, pracownik podnosił temperaturę w pomieszczeniu. Gdy klienci przychodzili było dla nich zbyt ciepło, więc zdejmowali swoje płaszcze i wrzucali do koszyków. Oznaczało to mniej miejsca na zakupy i powodowało zmniejszenie ogólnej sprzedaży. Obniżyli temperaturę w sklepie i w rezultacie sprzedaż wróciła do poziomu, do którego byli przyzwyczajeni. Modyfikacja przywróciła wysokość obrotów.
Jezus stał na brzegu i obserwował jak Piotr i kilku uczniów łowiło ryby. Zawołał do nich pytając czy coś złowili. Lecz nic nie było. Wtedy zasugerował, aby zarzucili sieci po drugiej stronie łodzi. Nie wiedząc kto do nich mówi, przyjęli radę i wyciągnęli tak wiele ryb, że nie byli w stanie ich wyciągnąć.

Uregulowanie naszego życia do Boga jest pierwszą rzeczą, która musimy zrobić, aby zacząć doświadczać Go w naszym codziennym życiu. Dla niektórych może to być prosta rada tych, którzy stoją nad nami, dla innych , mogą się okazać konieczne poważne zmiany w naszej sytuacji zawodowej. A jeszcze inni mogą dokonać zmian w relacjach. Cokolwiek to będzie, bądź pewien, że dopóki nie dopasujesz swojego życia do Boga, nie będziemy otrzymywać pełnego błogosławieństwa. Proś Pana dziś, aby pokazał ci, gdzie jest konieczne dopasowanie w twoim życiu.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.