TGIF_31.03.07_Wieczna perspektywa

Today God Is First

Logo_TGIF2

A chcę, bracia, abyście wiedzieli, że to, co nas spotkało, posłużyło raczej ku rozkrzewieniu ewangelii.
Flp. 1:12

Czy twoje życiowe okoliczności służą rozkrzewieniu ewangelii? Czy dostrzegasz rękę Pańską na twoim życiu w taki sposób, że wszystko co przeżywasz, twoje smutki, radości, trudności i nauka powodują rozwój ewangelii?

Paweł był wytwórcą namiotów, jednak miał ogólny cel swego biznesowego życia. Ten cel powodował, że czasami znajdował sie w więzieniu i był prześladowany. Niemniej Paweł postrzegał te elementy nie jako przeszkody jego misji, a raczej jako katalizatory postępu sprawy Chrystusowej. Objawienie jakie dostał, utrzymywało go z dala od desperacji wywoływanej okolicznościami. Pewnego dnia, pewien mało znany pastor mieszkający w małym afrykańskim kraju, Benin, zaczął modlić się o marksistowskiego prezydenta i modlił się przez dwa lata. Wtedy Pan powiedział temu pastorowi, aby poszedł spotkać się z prezydentem i podzielił się z nim ewangelią. W tym czasie prezydent odrzucił ewangelię, lecz przy następnej podobnej okazji przyjął ją i stał się chrześcijaninem. Został odsunięty od władzy, lecz był uczony przez pastora. Jakiś czas później został wybrany ponownie. Dziś jest chrześcijańskim przywódcą narodu, oddanym rozpowszechnianiu ewangelii w swym kraju. Jeden człowiek – a jednak miliony zostały dotknięte przez jego posłuszeństwo. Ta współczesna historia jest opowiadana ponownie niezliczonym ilościom dusz, które chcą żyć dla czegoś większego niż oni sami.

Czy twoje doświadczenia życiowe i te w pracy służą rozwojowi ewangelii? Do jakich doświadczeń dopuścił Bóg w twoim życiu, które są częścią Jego planu szerzenia ewangelii? Proś Go, aby ci pomógł zobaczyć twoje życie w taki sposób, jak On je widzi. Postrzeganie naszego życie Bożymi oczyma pomoże nam uniknąć zniechęcenia w tych czasach, gdy życie wydaje się dla nas tajemnicą.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.