Zbyt łatwo nawrócony

A.W. Tozer

Ewangelizm: Zbyt łatwo nawrócony

Mówił  więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w niego: „Jeżeli   wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie, i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. Jn 8:31-32

Najpierw zastanówmy się nad   osobą, która staje się uczniem Chrystusa z impulsu.   Prawdopodobnie jest to ktoś, kto wszedł na fali entuzjazmu, a ja   jestem nieco podejrzliwy wobec każdego, kto się zbyt łatwo nawraca.   Mam takie uczucie, że jeśli taki ktoś łatwo da się nawrócić to   również może być łatwo odwrócony w drugą stronę. Martwi   mnie ktoś, kto się po prostu poddaje i nie ma w ogóle odporności nabywcy….

Tak naprawdę,   bywam z mężczyznami i kobietami, którzy są na tyle myślący,   aby powiedzieć szczerze o swojej decyzji: „Chciałbym mieć jeden   dzień, aby to przemyśleć”, czy „Chciałbym mieć jeden  tydzień na czytanie Biblii i zastanowienie się nad tym, co ta decyzja   oznacza”. Nigdy nie uważałem za komplement dla chrześcijańskiego   kościoła tego, że entuzjazmujemy się tak krótką uwagą. Im   mniej wody w czajniku tym szybciej zaczyna się gotować. Są tacy, którzy nawracają się z entuzjazmu i odstępują dla zasady!

Tozer A.W. Faith Beyond Reason, pp. 55-57

– – – – – – – – – – –

„Panie, to jest sprzeczna z   naszym zwykłym myśleniem. Jesteśmy świadomi ponaglania czasu,   potrzeby zaufania Chrystusowi zanim będzie za późno, lecz   dziękuję Ci za takie spojrzenie, że ważniejsze jest poważne zastanowienie niż nonszalancka zgoda. Amen”.

topod

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.