Zbyt łatwo nawrócony

A.W. Tozer

Ewangelizm: Zbyt łatwo nawrócony

Mówił  więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w niego: „Jeżeli   wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie, i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. Jn 8:31-32

Najpierw zastanówmy się nad   osobą, która staje się uczniem Chrystusa z impulsu.   Prawdopodobnie jest to ktoś, kto wszedł na fali entuzjazmu, a ja   jestem nieco podejrzliwy wobec każdego, kto się zbyt łatwo nawraca.   Mam takie uczucie, że jeśli taki ktoś łatwo da się nawrócić to   również może być łatwo odwrócony w drugą stronę. Martwi   mnie ktoś, kto się po prostu poddaje i nie ma w ogóle odporności nabywcy….

Tak naprawdę,   bywam z mężczyznami i kobietami, którzy są na tyle myślący,   aby powiedzieć szczerze o swojej decyzji: „Chciałbym mieć jeden   dzień, aby to przemyśleć”, czy „Chciałbym mieć jeden  tydzień na czytanie Biblii i zastanowienie się nad tym, co ta decyzja   oznacza”. Nigdy nie uważałem za komplement dla chrześcijańskiego   kościoła tego, że entuzjazmujemy się tak krótką uwagą. Im   mniej wody w czajniku tym szybciej zaczyna się gotować. Są tacy, którzy nawracają się z entuzjazmu i odstępują dla zasady!

Tozer A.W. Faith Beyond Reason, pp. 55-57

– – – – – – – – – – –

„Panie, to jest sprzeczna z   naszym zwykłym myśleniem. Jesteśmy świadomi ponaglania czasu,   potrzeby zaufania Chrystusowi zanim będzie za późno, lecz   dziękuję Ci za takie spojrzenie, że ważniejsze jest poważne zastanowienie niż nonszalancka zgoda. Amen”.

topod

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.