Właściwa dorga do żądanego celu

A.W. Tozer

Ewangelizm: Właściwa droga do żądanego celu

Wiem Panie, że droga człowieka nie od niego zależy, i że nikt, nawet gdy idzie sam, nie kieruje swoimi krokami. Jer. 10:23

Prorok zwraca się tutaj ku figuratywnej mowie, która tak często pojawia się w Piśmie, że nie jest łatwo pamiętać o tym, że jest   to tylko pewna ilustracja.. Człowiek jest postrzegany tutaj jako   podróżnik, podejmujący trudną drogę z przeszłości, którą   może sobie tylko niedoskonale przypominać ku przyszłości, o której   zupełnie nic nie wie. Nie może zatrzymać się, lecz każdego ranka musi   poskładać swój wędrowny namiot i iść dalej – i tu właśnie jest ten trudny problem: dokąd?

Jest tak prosta zasada podróży,   mówiąca, że jeśli chce się dojść do właściwego miejsca, należy   wybrać właściwą drogę. Nie jest ważne jak daleko zajdzie; lecz liczy   się to czy idzie właściwą drogą czy nie, to czy drogą, którą   podąża doprowadzi go w końcu do właściwego miejsca. Czasami może   okazać się, że droga kończy się szybciej niż się tego spodziewał;   lecz gdy dotrze do ostatniego kroku tej drogi czy obudzi się jutro w   świetle i pokoju, czy też dzień ku któremu podróżuje będzie dniem utrapienia i ucisku, dniem nieszczęścia i nędzy,dniem ciemności i mroku, dniem chmury i wichru?

Tozer A.W. The Set of the Sail, pp. 105-106

– – – – – – – – – – – – – –

„Rozglądam się wokół,   Panie, i wszędzie widzę nie mających celu tułaczy, których   kurs wiedzie ku wiecznemu zniszczeniu. Pomóż mi, abym był bardziej wierny, nawet dziś, i wskazał im właściwy kierunek. Amen.”

aracer

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.