Uzdrowienie nie wymaga wielkiej wiary.

Young Steve

Nie uczep się rozmiaru swojej wiary, otrzymanie uzdrowienia nie wymaga wielkiej wiary. Musisz działać na postawie tej wiary, którą masz. Normalnym sposobem działania na podstawie wiary jest mówienie.

Apostołowie poprosili Jezusa „Przydaj nam wiary!” Jezus nie powiedział  im (Łuk. 17:6): „Jeślibyście mieli wiarę jak ziarno gorczyczne, i rzeklibyście do tego figowca: Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze, usłuchałby was”. Zauważ, że maleńka wiara może wrzucić drzewo do oceanu jeśli dołączy się do niej słowa. Wiara jest jak sos paprykowy tabasco – odrobina daje wielkie efekty.

Istotą nie jest otrzymanie większej wiary, istotą jest wypowiadanie słów.

Jezus nauczał też uczniów: gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczyczne, rzeklibyście do tej góry, usuń się na inne miejsce, a ona usunęłaby się i nic niemożliwego nie byłoby dla was”. Zobaczcie, maleńka wiara może przesunąć górę z jednego miejsca na inne, jeśli dołączy się do niej słowa.

Chodzenie w wierze nie jest domeną „gigantów wiary”. Każdy może to robić. Jezus powiedział (Mar. 11:23): „Zaprawdę powiadam wam: Ktokolwiek by rzekł tej górze: Wznieś się i rzuć się w morze, a nie wątpiłby w sercu swoim, lecz wierzył, że stanie się to, co mówi, spełni mu się”. Zatem każdy może robić wielkie dzieła wiary, jeśli dołączy do niej słowa.

Czy zdajesz sobie z tego sprawę czy nie napełnione wiarą słowa są najpotężniejszą mocą na ziemi. Bóg wypowiedział wszystko ku istnieniu! Czasami podkreślamy część po stronie wiary, lecz Jezus faktycznie podkreślał część po stronie mówienia. Jeśli życie i śmierć jest w mocy twojego języka (Przyp. 18:21) to z pewności choroby i uzdrowienie również są w jego mocy. Jakub powiada, że jeśli jesteś w stanie kontrolować swój język to możesz kontrolować całe swoje ciało.

Ludzie, którzy mieli „wielką wiarę” w czasach Jezusa to ci, którzy uwierzyli, że Jezus może powiedzieć słowo i coś się stanie. Setnik i syrofenicjanka mieli „wielką wiarę” i nie potrzebowali osobistej wizyty Jezusa, aby otrzymać uzdrowienie bliskich. Jego słowo było dla nich wystarczająco dobre. Wierzyli, że Jego słowa mają moc i autorytet, i że gdy powie coś, to już jest wykonane. Następnym razem, gdy diabeł będzie umniejszał twoją wiarę, przypomnij mu, że wiara wielkości ziarna gorczycy może przesunąć drzewo czy górę, gdy dołączysz do niej słowa.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.