Wiara w słowo i duch wiary.

Young Steve

Postawy i styl życia jest zaraźliwy. W 1 Kor 15:33 mówi nam, abyśmy nie dali się zwieść, ponieważ złe towarzystwo psuje dobre obyczaje. Jeśli złe towarzystwo może mieć wpływ to dobre również. W Przyp.13:20 czytamy: „Kto obcuje z mędrcami, mądrzeje, lecz kto się brata z głupcami, temu źle się wiedzie”. Musisz bywać z  tymi, którzy pomogą ci  w twojej drodze wiary, a nie z tymi, którzy wybijcię z dziedzictwa w Chrystusie. Bywanie w towarzystwie tych, którzy wierzą Bogu, sprawia, że będziesz oglądać wiarę w działaniu  i Boga przychodzącego w mocy a to może być potężnym zastrzykiem przekonania dla ciebie.

Chcę tutaj podkreślić pewną rzecz: jeśli czytasz tą książkę i modlisz się sam to nie rób tak! To jest wielki błąd! Nie zostałeś przeznaczony do tego, aby funkcjonować poza Ciałem Chrystusa. Potrzebujesz innych i oni potrzebują ciebie – 1 Kor 12 daje jasny obraz tego. Miej społeczność z innymi, którzy cię zachęcą na drodze wary. Towarzysz tym, którzy mają „ducha wiary”, mówią i działają na podstawie Bożego Słowa. Ich świadectwa nie stworzą wiary jako takiej, lecz znacznie zbudują twoją nadzieję i zachęcą cię. Szatan umie wystrzelać samotnych strażników. Nie bądź jednym z nich. Bracia i siostry w Chrystusie mogą mieć do powiedzenia coś, co zobaczysz i ty, nawet jeśli przez lata tego nie dostrzegałeś.

Nie zmieszaj się terminem „duch wiary”. To nie jest następny duch, który jest czwartym członkiem Trójcy! Oznacza to po prostu postawę wiary. Odkryjesz, że duch wiary jest zaraźliwy (podobnie jak „duch” niewiary). Gdy znajdziesz
się w  pobliżu tych, którzy go mają odbije się to na tobie, po czym zacznie się przenosić na innych! Trudno jest opisać w jaki sposób się to dzieje, lecz z pewnością tak jest . Jak powiadali starzy wierzący, pewne rzeczy łatwiej jest ‘złapać’ niż nauczyć się a inne lepiej poczuć niż opowiedzieć. Uwielbiam bywać wśród ludzi, którzy wierzą Bogu i otrzymują wyniki. Zachęca mnie to.  Gdy dostaniesz się do kościoła pełnego takich ludzi to czujesz, że oni robią więcej dla ciebie niż twoje głoszenie może zrobić dla nich.

Buduj zatem swoją wiarę na Słowie, lecz równocześnie towarzysz tym, którzy mają postawę wiary a wtedy odkryjesz, że ten sam duch działa w tobie – uwierzysz więc będziesz mówił. Będziesz wypowiadał słowa wiary zamiast niewiary. Zaczniesz działać jak ci, z którymi się spotykasz.

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.