Wiara lub mądrość, czy wiara i mądrość

Reakcja chrześcijan na korona wirusa.
Mark Drake
3/15/202

Proroctwa i proklamacje wiary – czy są godne zaufania?

W ciągu kilku ostatnich dnie pojawiały się prorocze deklaracja, aby wierzący „nie bali się, ponieważ lekarstwo przyjdzie w kilka dni”. Z drugiej strony jeden ze znanych nauczycieli wiary ogłaszał: „Wszelkie strach przed korona wirusem spowoduje, że dostaniecie tego wirusa z powodu waszej niewiary”.
Tak więc, czemu mamy wierzyć?

Biblia pełna jest zarówno wiary jak i mądrości i nie są one sobie przeciwne. W tym czasie paniki ORAZ usprawiedliwionego niepokoju wierzący muszą być przykładem jednego i drugiego. Dla mnie wydaje się jasne, że Boże Słowo uczy nas, że mądrość stosuje rozsądne środki ostrożności a wiara ufa Bogu co do końcowego wyniku. Czy jako wierzący nie powinniśmy być przykładem stosowania obu dla tego świata?

Mamy na to wiele nowotestamentowych przykładów do naśladowania:
Gdy Paweł wybierał się ostatni raz do Świątyni inni apostołowie powiedzieli mu, że w Jerozolimie będzie w niebezpieczeństwie a niektórzy nawet przysięgli zabić go. Paweł wiedział co go czeka i poszedł. Skutek był taki, że został aresztowany i ostatecznie wylądował w rzymskim więzieniu. Zamiast żałować, często pisał, że jego „więzy” przyczyniły się do rozwoju Ewangelii i powiedział swoim przyjaciołom, aby nie wstydzili się jego uwięzienia. Mądrość i zaufanie, że Bóg wykorzysta to w końcu ku dobremu.


Przyp. 9: 10-12: „Początkiem mądrości jest bojaźń Pana, a poznanie Świętego – to rozum, gdyż przeze mnie rozmnożą się twoje dni i przedłużą się lata twojego życia. Jeżeli jesteś mądry, to sam masz korzyść z tej mądrości, jeżeli jesteś szydercą, to sam za to będziesz cierpiał„.

Biblijna logika:
Jeśli w coś wierzymy, powinniśmy mieć wyraźny biblijny wzór na to. Jezus przeszedł po prostu przez środek tłumu, który chciał Go w Nazarecie zabić, a ludzie nie byli w stanie zranić Go. Niemniej, Pawła musieli spuścić w nocy na linie w koszu przez mur, aby tłum go nie zabił. Gdy pojawiały się rozruchy Paweł często opuszczał miasta, w których zakładał kościoły, zostawiając tam młodych wierzących samych. Gdy Jezus był w łodzi i powstała burza, powiedział temu „Stop!” Gdy apostoł Paweł znajdował się w czasie burzy na statku, pojawił się przed nim anioł, który nie powiedział mu: „Zrób to, co zrobił Jezus!”, lecz: „Powiedz wszystkim, aby trzymali się razem, każdy niech złapie coś, co pływa, a wszyscy przeżyjecie!” Czy było brak wiary czy mądrości. A może jedno i drugie?

Jeśli chodzi o zaraźliwe choroby. Pomyśl o tym w taki sposób:
Jeśli wierzymy, że „jeśli prosimy to Pan ochroni nas przed tym wirusem”, to wydaje się, że sensowne, że nigdy nie powinniśmy się martwić o zarażenie się jakimkolwiek zakaźnym wirusem… SARS, MERSA, Ebola, itp. Jeśli wierzymy, że Bóg ochroni nas przed KAŻDYM wirusem to podejmowanie JAKICHKOLWIEK środków zaradczych będzie znakiem niewiary, prawda?
Wierzę w to, że „mądrość sprawiedliwych poprowadzi ich” i jeśli robię to, w co zdecydowanie wierzę, że jest wolą Pana, to ufam Mu co do zakończenia. Bez względu na to czy będę się miał dobrze, czy zachoruję. Nie będą narzekał na Niego. Odłożyłem wyprawę do Afryki, ponieważ mam płuca mocno poranione licznymi zapaleniami płuc, więc jestem w grupie wysokiego ryzyka. Ach, no tak, jestem stary! Dla mnie mądrością jest unikać narażania się, bez paniki; pojadę później. To jest mądrość, nie strach.

Wczoraj pojawiła się taka wiadomość:
Kościół Betel zawiesił swoją działalność uzdrowienia przez wiarę w szpitalach w związku z wybuchem epidemii korona wirusa., przekazana przez Leonardo Blair, Christian Post Reporter , w środę, 11 marca 2020.
Kościół Betel kontrowersyjny mega kościół w Redding, w Kalifornii, który również prowadzi szkołę nadnaturalnej służby zawiesza w związku z korona wirusem służbę „uzdrawiania przez wiarę” w lokalnych szpitalach, gdzie znani są z tego, że wkładają ręce na chorych. Zawieszenie tej działalności ma związek z wzbudzeniem paniki spowodowanej szybkim rozprzestrzenianiem się nowego korona wirusa i licznych zgonów na świecie.

Kościół Betel sformułował swoją reakcję na zaistniałą sytuację jako część Bożej mądrości.

„Przez komunikację e-mailową, znaki oraz ogłoszenia kościelne aktywnie zachęcamy do zdrowego zachowania i podjęcia środków ostrożności przez całą naszą społeczność. Wierzymy, że mądrość, współczesna medycyna i wiara powinny współdziałać razem i być dla każdego wartością w dążeniu do stałego zdrowia i uzdrowienia”.

Mądrość ORAZ wiara!
Podoba mi się!

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.