Wierzyć w Boga a wierzyć Bogu.

Young Steve

Abraham uwierzył Bogu i zostało mu to poczytane  za sprawiedliwość (Rzym 4:3). On wierzył Bogu, który wskrzesza umarłych (Rzym 4:17). Przez wiarę otrzymał cud.

Niemniej jednak i „demony wierzą w Boga” (Jak. 2:19) i nic im to nie daje.

Jedna rzecz to wierzyć w Boga (że On istnieje) a całkiem co innego wierzyć Bogu (przyjąć Jego obietnice, jako coś pewnego). Niektórzy ludzie odpowiadający na pytanie o ich uzdrowienie: „Wierzę Bogu!”, którzy rzeczywiście mówią: „Wierzę, że jest Bóg i z pewnością mam nadzieję, że On coś wkrótce zrobi”. Inni mówią: „W porządku, mam wiarę” – przyłączcie się do klubu; demony też wierzą. Problem polega na tym, że musisz uwierzyć w coś więcej niż to, że Bóg istnieje. Musisz uwierzyć  w jego obietnice i twierdzenie, że uzdrowienie jest dla ciebie dostępne i musisz uwierzyć, że otrzymujesz uzdrowienie, gdy się modlisz. Różnica miedzy osobą, która wierzy w Boga, a osobą, która wierzy Bogu jest taka, że ta druga będzie mówić i działać zgodnie z tym,  jak wierzy.

Spotykam ludzi wychodzących do modlitwy, którzy byli już na nabożeństwach na których Bóg potężnie działał i uzdrawiał i nic nie otrzymali. Po wyjaśnieniu, przyznają, że nigdy nie uwierzyli w to, że otrzymali cokolwiek w czasie modlitwy. Innymi słowy, nie postępowali zgodnie z zasadami i dlatego nie mieli żadnych rezultatów. Uwierzyli w Boga, lecz nie uwierzyli Bogu.

Niepowodzenie w wierzeniu Bogu oznacza, że albo 1) nie jesteś pewien tego, co obiecał tobie osobiście, lub 2) nie jesteś pewien, czy Bóg dotrzymuje swoich obietnic zawartych w Biblii. Obie wątpliwości rozwiązuje się czytając Słowo Boże. Znajdziesz tam wszystko, co Bóg ci obiecał i zobaczysz, że Bóg jest wierny swojemu Słowu przez wszystkie stulecia. Zaczniesz rozumieć, że Bóg nie zrobi wyjątku dla ciebie i że jego obietnice są równie wartościowe jak wtedy, gdyby ci się objawił i przekazał je osobiście. Poznaj Boga poprzez Jego Słowo. Jest to jedyna droga do lepszego poznania go. Im lepiej znasz Pana, tym bardziej będziesz ufał Mu, ponieważ będziesz rozumiał jak bardzo jest wierny.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.