Wizja dla Izraela_15.05.2015

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU
800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 15 maja 2015

„Szukajcie Pana póki daje się znaleźć! Wzywajcie Go, kiedy jest blisko. Niech bezbożny zejdzie ze swojej drogi a człowiek złości niech porzuci swoje zamysły. I wróci do Pan, a ten zmiłuje się nad nim bo nasz Bóg jest bogaty w przebaczenie!“ –  Psalm 121,4.

LANCE LAMBERT NIE ŻYJE – Nasz ukochany brat Lance Lambert nie żyje. Miał w Izraelu i za granicą wielu przyjaciół a na całym świecie znany był jako nauczyciel biblijny. Z końcem poprzedniego roku ciężko zachorował, kiedy przebywał w Grecji. W kwietniu musiał być znowu hospitalizowany tym razem w Jerozolimie. Tam właśnie w spokoju odszedł do Pana 10 kwietnia po południu. * Cale dziesięciolecia Lance znany był w Izraelu jako jeden z najlepszych nauczycieli biblijnych i mówców i cały czas wykonywał swoją służbę. Był jednym z najważniejszych głosów proroczych naszych czasów. Urodził się w 1931 roku i wzrastał w Hrabstwie Surrey, dokładniej w południowo angielskim mieście Richmond. Pana poznał w wieku 12 lat. By przygotować się do służby w Chinach studiował na Uniwersytecie Londyńskim klasyczny chiński, współczesny chiński, filozofię orientalną i dalekowschodnią historię. Po rewolucji jednak drzwi dla zachodnich misjonarzy zostały zamknięte. * Na początku lat 1950 służył Lance w brytyjskim lotnictwie w Egipcie i nieco później założył chrześcijańską społeczność „Halforf House” w jego rodzinnym Richmond. Od kiedy dowiedział się, że jego przodkowie byli Żydami w latach 80 Lance uzyskał obywatelstwo Izraelskie i wiele lat aż do śmierci mieszkał w Jerozolimie. Jego ojciec i wielu krewnych zginęło w Holokauście. Co kwartał produkował bardzo szanowaną i szeroko słuchaną audycję Middle East Update, w której pokazywano aktualne wydarzenia na Bliskim Wschodzie w kontekście słowa Bożego. Napisał wiele książek jak The Uniqueness of Israel (Wyjątkowość Izraela), był też moderatorem produkcji wideo pt. „Jerusalem, die Stadt des Bundes.“ * Wszyscy, którzy znali Lancea byli oczywiście bardzo zasmuceni, że nie ma go wśród nas, ale jednocześnie cieszymy sią z tego czego dokonał: może oglądać swojego Pana Jeszuę twarzą w twarz; drzwi wieczności otworzyły się dla niego szeroko i może usłyszeć słowa: „Dobrze zrobiłeś mój wierny sługo!”

PROROCTWA SIĘ SPEŁNIAJĄ – Winiarnia Tura w Samarii w corocznym konkursie „Eschkol Hazav” (złote grono) zwyciężyła. Wino „Mountain Peak“ w kategorii win czerwonych uzyskało srebro. To już czwarty raz z rzędu, że w konkursie zajmuje jedno z trzech pierwszych miejsc. Vered i Erez Ben Saadon, właściciele Winnicy Tura powiedzieli: „Kiedy co roku wygrywamy w konkursie Eschkol Hazav, wzmacnia nas to i dowodzi jakości naszych win. Cieszymy się z tego i mamy nadzieję, że nadal produkować będziemy wyśmienite wina w Samarii dla Izraela i reszty świata.” Z powodu doskonałych ocen piwnic z Samarii przewodniczący rady regionalnej Gerschon Mesika powiedział: „Przeżywamy tutaj jak spełniają się na naszych oczach słowa proroka Jeremiasza: ‘znów będziesz sadził winnicę na wzgórzach Samarii’” (Israel National News).

NOWE TRZĘSIENIE W NEPALU – Kolejne trzęsienie wstrząsnęło Nepalem, dwa tygodnie po tragicznym trzęsieniu z końcem kwietnia, kiedy zginęło ponad 8.000 ludzi. Wstrząsy z wtorku wyniosły 7,3 stopnia w skali Richtera i odczuwane były w indyjskiej stolicy New Delhi i w bengalskiej Dhakce. Epicentrum znajdowało sią w Namche Bazar w pobliżu Mont Everestu, około 150 km od Katmandu w pobliżu granicy chińsko-nepalskiej. Reuter doniósł o 66 ofiarach śmiertelnych do wtorkowego wieczora; są setki rannych. (Arutz-7) Proszę módlcie się znów o wszystkich poszkodowanych znów dotkniętych i w żałobie. Proszę módlcie się żeby Bóg okazał sią tym, którzy stracili wszystko i nie mają się do kogo zwrócić.

NETANJAHU: „BYĆ MOŻE ZNÓW WYŚLEMY WAS DO NEPALU“ – Benjamin Netanjahu powitał wracającą z Nepalu delegację IDF, która wylądowała na lotnisku Ben Guriona 12 maja, krótko po tym jak nastąpiły kolejne trzęsienia. Premier mówił o tym czego delegacja dokonała; „Zaopatrzyliśmy 1600 rannych i pomogliśmy przy co najmniej ośmiu narodzinach. Pokazaliśmy prawdziwe oblicze Izraela – kraju w którym szanuje się ludzkie życie.” Powiedział też, że być może po kolejnych wstrząsach delegacja znów pojedzie do Nepalu: „Jestem pewien, że jesteście gotowi do kolejnej misji, wszystko jedno w jakim kraju. I w obliczu obecnych wieści, kolejne zadania już na nas czekają. Ambasadorowi z Nepalu powiedziałem przed paroma minutami, że już teraz jesteśmy gotowi pomóc jak szeroko się da” (Jerusalem Post). „Złożę w Syjonie zbawienie dla Izraela, mojej ozdoby.“ – Izajasz 46,13

KNESET ZATWIERDZIŁ NOWĄ KOALICJĘ, MINISTROWIE ZAPRZYSIĘŻENI – W czwartek 14 maja nowa koalicja premiera Netanjahu została przegłosowana głosami 61:59. „Widzę, że rząd ma zaufanie Knesetu. Serdeczne gratulacje” – powiedział rzecznik Knesetu Yuli Edelstein po głosowaniu. Krótko potem ministrowie zostali oficjalnie zaprzysiężeni. Jak oczekiwano głosowanie było po burzliwej debacie koalicji z opozycją. Kiedy przemawiał w Knesecie Netajahu przedstawiając swój rząd na sali było głośno i bez szacunku. Trzech arabskich członków Knesetu z powodu hałasowania i co raz przerywania premierowi zostało wyrzuconych z plenum. Ostatnia 24 godzina przed głosowaniem upłynęła pod znakiem maratonów i rozmów premiera z członkami jego ugrupowania Likud; chodziło o podział stanowisk (Arutz 7). Proszę nadal módlcie się o nowy rząd Izraela. 

NASTOLATEK PRZEJECHANY PRZEZ TERRORYSTĘ – Arabski terrorysta w czwartek 14 maja celowo przejechał grupę nastolatków. Czterech chłopców zostało rannych. Atak wydarzył się na przedmieściach Allon Shewut w Gush Etzion na południu Jerozolimy. Stan jednego z nich był krytyczny. Inna trójka, wszyscy 16 letni uczniowie zostali lekko i średnio poszkodowani. Sanitariusze izraelskiego czerwonej gwiazdy pospieszyli na miejsce z pomocą i przetransportowali do szpitala w stolicy. Jeden z sanitariuszy opisał sytuację następująco: „Kiedy przyjechałem na miejsce, zauważyliśmy leżące na jezdni przy skrzyżowaniu trzy osoby. Wszyscy byli przytomni, a obrażenia mieli na biodrach, głowie i kończynach dolnych.” Arabski terrorysta natychmiast uciekł z miejsca, został jednak złapany wkrótce potem. Napastnik z Hebronu został przesłuchany przez izraelską służbę bezpieczeństwa (Arutz 7). Proszę módlcie się by wszystkie te dzieci szybko wyzdrowiały. Oby wszyscy ci którzy zamieszani byli w ten diabelski zamach zostało pociągnięci do odpowiedzialności. Módlcie się przeciw trwających w Jerozolimie i okolicach zamachach.

„ALLAH POZWALA NA ZNISZCZENIE IZRAELA“ – „Druga wojna światowa uczy, że nie należy kłaniać się ekstremistycznym reżymom. Zwłaszcza wtedy gdy taki reżym na celu ma ludobójstwo i zdobycie innych krajów” – stwierdził premier Netanjahu w środę 13 maja. W swoim przemówieniu w Knesecie z okazji 70 rocznicy kapitulacji rzeszy niemieckiej odniósł się do Islamskiej Republiki Iranu. „Musimy być zdecydowani wobec wrogów wolności i postępu. Tylko tak możemy uniknąć użycia broni masowego rażenia i zrealizowania ich morderczych planów” – stwierdził Netanjahu. Zacytował Mojtaba Zolnora wysokiej rangi przedstawiciela Iranu, którego wypowiedź z 13 maja opublikowały irańskie media. Zolnour, wysłannik najwyższego irańskiego przywódcy przy gwardii rewolucyjnej miał powiedzieć: „Szacowny Koran pozwala islamskiej republice Iranu zniszczyć Izrael”. Netanjahu podkreślił, że ci którzy prowadzą rozmowy z Iranem o jego programie atomowym znają wprawdzie te wypowiedzi, ale rozmowy mają prowadzone być dalej. Musimy zdecydowanie uniemożliwić zdobycie broni masowego zniszczenia Iranowi, by osiągnął swoje cele” (Jerusalem Post).

CENZURA W INTERNECIE – Zwołana przez rząd międzynarodowa konferencja przeciw antysemityzmowi zgodziła się 15 maja na cenzurę w Internecie i kasowanie antysemickich wypowiedzi. Na koniec trzydniowej konferencji wydano zalecenie kasowania tych stron które zaprzeczają Holokaustowi. Wyszukiwarki nie powinny także wyszukiwać stron które nawołują do nienawiści. Z Internetu można korzystać w każdym kraju i wszystkie treści rozszerzają się z prędkością pożaru. W dokumencie końcowym Konferencji wzywa się dostawców Internetu i firmy Hostingowe oraz operatorów mediów społecznościowych do utrzymywania właściwych standardów. Powinny one mieć w swoich warunkach świadczenia usług pozycję kasowania takich wypowiedzi. Zmiany te muszą być wprowadzone w taki sposób by uniknąć ograniczania wolności w Internecie. Przedstawiciel Facebooka pytany na konferencji nie chciał się wypowiedzieć dla mediów w tej sprawie (Jerusalem Post).

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.