Wizja dla Izraela_15.10.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 15 października 2010

Pociechy twoje rozweselają duszę moją W licznych utrapieniach serca mego” (Ps. 94,19).

AMERYKAŃSKI ŻYD PRZEŻYŁ NA PUSTYNI CUDEM – Podróżnik z Los Angeles 64 letni Ed Rosenthal zaskoczył w poprzednim tygodniu ratowników kiedy odnaleźli go żywego. Przeżył na pustyni 6 dni z niewielką ilością żywności i wody. Niewielką ilość wody, którą miał przy sobie wypił pod koniec pierwszego dnia, potem korzystał z deszczówki. Powiedział żurnalistom, że modlił się o deszcz i zaraz spadł: „To był prawdziwy cud, … doszedłem do przekonania, że Bóg jest realny. Naprawdę muszę wam to powiedzieć”. Rosenthal powiedział, że gdyby odnaleźliby go dzień później, na pewno by nie przeżył. (INN)

IZRAELSCY ŻYDZI SĄ ZA KONWERSJĄ NIE ORTODOKSYJNĄ – Najnowsza ankieta izraelskiego rządu pokazuje, że 63% izraelskich Żydów sądzi, że pod uwagę trzeba brać także tych Żydów, których konwersja na judaizm nie odbyła się u ortodoksyjnych rabinów. W ten sposób opinia publiczna nie jest tego zdania co władze, które tylko częściowo akceptują konwersje dokonane przez nieortodoksyjnych rabinów. Ci którzy się nawrócą poza granicami Izraela w nieortodoksyjnych synagogach, mają jak pozostali prawo ubiegania się o izraelskie obywatelstwo. (JTA)

TERRORYŚCI HISB-ALLAH TRENUJĄ W SYRYJSKIM PUNKCIE DOWODZENIA RAKIETOWEGO –Armia syryjska posiada punkt wsparcia rakiet Scud w pobliżu Damaszku, co pokazują też zdjęcia satelitarne. Pokazują one, że aktywiści Hisb-Allah ćwiczeni są w obsłudze tych rakiet. Wiadomości według których Syria dostarcza rakiety terrorystom podgrzała jeszcze bardziej napiętą sytuację między Damaszkiem a Jerozolimą. Cztery lata po wznieceniu wojny z Izraelem przez Hisb-Allah wydaje się on znów gotowy do kolejnej wojny. Przywódca grupy Hassan Nasrallah twierdzi, że jego arsenał rakiet zwiększył się do 40.000 sztuk w porównaniu do 13.000 w roku 2006.(Haaretz)

IRAN ROZBUDOWUJE ZWIĄZKI Z LIBANEM I EGIPTEM – Iran wzmacnia swoje związki z sąsiadami w regionie zwłaszcza z Libanem i Egiptem. Irański minister ds. energii podpisał ze swoim libańskim kolegą umowę o wydobyciu gazu i ropy spod dna wybrzeża Libanu. Iran operował będzie blisko granicy z Izraelem. Przez projekt ten Iran będzie mógł mieszać się jeszcze bardziej w politykę pod bokiem Izraela i bardziej uzależniać Liban od Teheranu. Jednocześnie cały czas „polepszają” się stosunki Egiptu z Iranem. Obecnie zapowiadane są bezpośrednie loty z Kairu do Teheranu, które są zawieszone od 1980 roku. Krok ten świadczy o podjęciu stosunków dyplomatycznych między tymi krajami. Od czasu islamskiej rewolucji w latach 70 XX w. Iran był skonfliktowany z obydwoma krajami, po tym jak Egipt zapewnił azyl polityczny zdetronizowanemu szachowi Iranu. (Arutz-7) Proszę módlcie się by stosunki między wrogami Izraela którzy dążą do zniszczenia państwa żydowskiego, uległy osłabieniu.

TROSKA O ZWIĄZKI TURCJI, IRANU I CHIN – USA i Izrael z troską obserwują zacieśniającą się współpracę militarną między Turcja, Iranem i Chinami, a zwłaszcza wspólne chińsko-tureckie manewry wojskowe w poprzednim tygodniu. Zachód obserwuje zwłaszcza manewry lotnictwa i marynarki, które świadczą o zdolności Chin do prowadzenia wojny daleko od swoich granic. Chińczycy bardzo starają się także o umiejętności prowadzenia wojny cybernetycznej. Według doniesień wywiadowczych zajmuje się tym 60.000 hakerów. Rosnąca współpraca gospodarcza wynika też z faktu zakupów wojskowych. Iran kupuje w Chinach głównie nowoczesne samoloty. Premier Wen Jiabao przybędzie w tym tygodniu do Ankary podpisać różne dokumenty współpracy dwustronnej. Turcja i Chiny są poprzez Iran włączone w projekty budowy nowych rurociągów. (Haaretz)

IZRAEL CHCE UZNANIA SWOICH OSIEDLI MIESZKALNYCH – Premier Netanjahu prosił prezydenta Obamę by odnowił obietnice, które składał prezydent Bush wcześniejszemu premierowi Izraela Arielowi Sharonowi, zwłaszcza poparcie Ameryki by w traktacie pokojowym osiedla mieszkaniowe zostały przypisane do Izraela. Z kręgów dyplomatycznych daje się słyszeć głosy, że Netanjahu próbuje zdobyć wyraźne i jednoznaczne poparcie Amerykanów by zyskać poparcie ministrów w swoim rządzie na przedłużenie zakazu rozpoczynania nowych budów na kolejne 2 miesiące. Dotąd w Białym domu nie był w stanie nic uzyskać i dlatego dotąd temat ten nie stanął pod dyskusję w gabinecie izraelskim. (Yediot Ahronot)

DWA MIESIĄCE MORATORIUM A POTEM? – Według dobrze poinformowanych kręgów premier Netanjahu obawia się, że po minięciu kolejnych 60 dni moratorium Amerykanie położą na stół rokowań swój plan według zasady „Róbcie co chcecie”. Po amerykańskich wyborach na początku listopada w środku swojej kadencji Obama mógłby się czuć w stanie zaproponować takie warunki traktatu pokojowego, którego Netanjahu nie mógłby zaakceptować. Izrael byłby wtedy izolowany i poddany silnej presji z każdej strony. Taki scenariusz próbuje Netanjahu właśnie udaremnić. (JTA, Daily Alert) Proszę módlcie się by premier Izraela nie poddał się tym wrogim naciskom i mieszaniu się w jego własne sprawy i nie ustępował tam gdzie zagrożona jest egzystencja państwa żydowskiego.

HEROICZNE POWITANIE ACHMADINEDŻADA W LIBANIE – Popierani przez Hisb-Allah szyiccy muzułmanie w Libanie przywitali w środę irańskiego prezydenta Mahmnuda Achadinedżada jak bohatera, co zwraca uwagę na rosnącą rolę Teheranu w Libanie. Prezydent islamskiej republiki, który już wielokrotnie groził wymazaniem Izraela z mapy świata, według planu podjedzie pod granicę Izraelską by przyjżeć się scenerii drugiej wojny libańskiej na południu tego kraju. Zamierza podejść do samego płotu granicznego by rzucać kamieniami w żołnierzy IDF. Izrael i USA są coraz bardziej zaniepokojone koalicją syryjsko-irańską i osią Hisb-Allah-Hamas, które ostatnio dokooptowały Turcję, byłą przyjaciółkę Izraela. (INN) „Niech okryją się wstydem i hańbą Ci, którzy nastają na życie moje! Niech cofną się i zawstydzą Ci, którzy myślą o zgubie mojej“ – Psalm 35,4

BARRY SEGAL W TV – Pat Robertson zaprosił Barry’ego Segala do telewizyjnego programu The 700 Club w piątek. Barry będzie opowiadał o pracy Wizji dla Izraela. Club 700 to „okręt flagowy” chrześcijańskich stacji nadawczych istniejący już od 1966 roku. Proszę módklcie się bezproblemowy przebieg wywiadu i by wstrząsnąć milionami widzów żeby zobaczyli jak ważne jest by modlić się o Izrael i wspierać go jego potrzebach.

IRACKIE DZIECKO URATOWANE W IZRAELU – Trzyletnie irackie dziecko siedzi na łóżku w izraelskim szpitalu i się uśmiecha. Operacja izraelskich lekarzy uratowała mu życie. Boland cierpiał na wrodzoną wadę serca, tak że każdy wysiłek powodował jego pracę jeszcze bardziej wyczerpującą. Dr David Mischali szef operacji wrodzonych wad serca powiedział, że bez niej Bolan by nie przeżył. Także matka dziecka Ranjin się śmieje:„Kochamy Izrael“. (Ynet)

NAJWYŻSZA ILOŚĆ ATAKÓW Z GAZY – We wrześniu 2010 terroryści z Gazy wystrzelili największą ilość rakiet i pocisków moździerzowych od czasu operacji „stopiony ołów” z 2009 roku. Najwyraźniej Hamas dąży do zablokowania rozmów pokojowych PA z Izraelem. Pocisków było we wrześniu dwa razy tyle co w sierpniu. (INN) „Udziel nam pomocy przeciw wrogowi, Bo ludzka pomoc jest niczym.“ – Psalm 60,13

ASSAD W TEHERANIE NA ROZMOWACH Z ACHMADINEDZADEM – W ostatnią sobotę syryjski prezydent Bashar Assad spotkał się na rozmowach z irańskim prezydentem Achadinedżadem w Iranie. Rozmowy dotyczyć mają rezultatów międzynarodowych sankcji przeciw Iranowi i stanowisku Syrii w sprawie rozmów pokojowych Izraela z PA. Assad ma też otrzymać najwyższy medal Iranu za poparcie „kwestii palestyńskiej” i arabskiej grupy terrorystycznej Hisb-Allah. Syria jest najważniejszym sojusznikiem Iranu na Bliskim Wschodzie i oba kraje za największego wroga uznają Izrael. (Haaretz)

WASZE DATKI SĄ BARDZO CENNE – Czy wiedzieliście, że 23,6% ludzi w Izraeli i 35,9% dzieci żyje w biedzie. Na początku roku szkolnego Wizja dla Izraela i Skład Józefa rozdały 7.000 tornistrów potrzebującym dzieciom i akcja trwa nadal. To tylko jeden z wielu projektów pomocy najuboższym. Proszę pomagajcie nam dalej byśmy mogli pomagać ofiarom ataków terrorystycznych i rodzinom czy ludziom starszym, którzy żyją w ubóstwie. Dalsze informacje pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden albo dzwońcie do naszego monachijskiego biura 00 49 89-566 595. Serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

deeo.ru

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *