Wizja dla Izraela_24.09.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 24 września 2010

„Jak Jeruzalem otaczają góry, Tak Pan otacza lud swój teraz i na wieki” (Psalm 125,2).

ŚWIĘTUJMY SUKKOT (22 DO 29 WRZEŚNIA) – W środku napięć politycznych i ataków rakietowych przez terrorystów w środę wieczorem rozpoczęło się Sukkot – najbardziej radosne z żydowskich świąt. Trwać będzie jeszcze do zachodu słońca 29 września. W całym kraju rodziny budują szałasy (suka) z liśćmi palmowymi służącymi za dach. Dzieci sporządzają dekoracje, które zdobią ten tymczasowy „dom”. Siedem dni i nocy rodziny z gośćmi spożywają posiłki w szałasie i w ogóle to miejsce uważają za swój dom. Święto przypomina o 40 latach w czasie których dzieci Izraela mieszkały w namiotach wędrując przez pustynię Synaj pod wodzą Mojżesza zanim dotarli do ziemi obiecanej. Współpracownicy Wizji dla Izraela i Składu Józefa wysyłają Wam nasi drodzy przyjaciele z kraju i zagranicy serdeczne pozdrowienia z okazji tego święta. Barry i Batya Segal będą świętować Sukot razem z Żydami z całego Izraela i zza granicy na tegorocznej konferencji, na której mówcami i prowadzącymi uwielbienie będą minn. Lance Lambert, Frank i Marlou van Essen, David Silver, Zvi Randelman, Mattheus van der Steen i inni. Jesteście na nią serdecznie zaproszeni!

SĄD PA KARA ŚMIERCIĄ ZA SPRZEDANIE ZIEMI ŻYDOM – Sprzedaż ziemi Izraelowi lub Izraelitom jest pod okupacją arabską najwyższą zdradą. Tak orzekł „sąd najwyższy” autonomii „palestyńskiej” w Jerozolimie przed 8 dniami. W wyjaśnieniu „prokuratury” mówi się o wyroku na zamówienie polityczne „ministra sprawiedliwości” arabskiej Ahmeda Al-Mughniego. „Prokuratura” dodała jeszcze, że chciała podjąć decyzję, by „zabezpieczyć narodowy projekt powołania niezależnego państwa palestyńskiego”. Tuziny Arabów zostało zabitych bez wyroku dlatego, że „kolaborowało” z Izraelem sprzedając mu ziemię. Ostatni wyrok „sądu” jest pierwszym, w którym PA oficjalnie skazuje z powodu „zdrady” za taką sprzedaż. Żydom nie wolno kupować ziemi od Arabów a przywódcy PA nie chcą uznać Izraela za państwo. Izrael jednak nie zabrania Arabom kupowania ziemi i ciągle pojawiają się raporty o szejkach naftowych, którzy z powodów nacjonalistycznych kupowali ziemię w Izraelu. (INN)

ARABSCY MAKLERZY BOJĄ SIĘ O SWOJE ŻYCIE PO SPRZEDAŻY DZIAŁEK IZRAELITOM – Dzień po tym jak PA ogłosiła stosowanie kary śmierci dla Arabów sprzedających ziemię Izraelitom, jeden z najbardziej znanych maklerów arabskich po tym jak jemu i innych arabów życie zostało zagrożone, zwrócił się do izraelskich urzędów o pomoc. Najnowsze pogróżki PA muszą zostać potraktowane poważnie stwierdził jeden z szefów firmy należącej do dużego stowarzyszenia w mieście. Uważa on że kacyki PA sami sprzedawali działki i ziemię Żydom. (Jerusalem Post)

ABBAS: ŻADNYCH ROZMÓW BEZ PRZEDŁUŻENIA ZAKAZU BUDOWY – Przewodniczący PA Mahmud Abbas powiedział w ostatni poniedziałek że nie będzie „ani jednego dnia“ więcej bezpośrednich rozmów z premierem Benjaminem Netanjahu jeśli Izrael będzie zwlekał o tydzień z przedłużeniem zakazu nowych budów osiedli w Samarii i Judei. Arabscy politycy wypowiadali się dzień po tym, jak premier Netanjahu powtórnie zapowiedział, że nie ugnie się pod naciskiem międzynarodowym by nie dopuścić do zerwania rozmów pokojowych. Jego ministrowie na cotygodniowym posiedzeniu rządu powiedzieli premierowi że Izrael nie będzie ryzykował narażając swoich obywateli na takie ataki jakie mają miejsce od 2005 roku po opuszczeniu strefy Gazy. (AFP)

PA: PAŃSTWO LUB WOJNA – Nabil Schaath, wysokiej rangi pertraktator PA zapowiedział, że nigdy nie uzna państwa izraelskiego; poza tym zagroził wojną jeśli żądania PA nie zostaną spełnione. W zeszłym tygodniu Liga Rabska poparła Abbasa w jego odmowie uznania Izraela. Schaath powiedział też, że uznanie Izraela zostało pogrzebane przy odmowie uznania „prawa powrotu“, które polegać ma na tym, że obywatele izraelscy narodowości arabskiej, którzy w czasie wojny o niepodległość dobrowolnie opuścili Izrael i teraz razem z milionami swoich potomków chcą mieć prawo do powrotu. PA żąda także by w przyszłym państwie arabskim nie mieszkał żaden Żyd. Zakazane ma być także przebywanie Żydów w Judei i Samarii, nie wolno im tam mieszkać nawet gdyby chcieli zostać obywatelami PA. (INN) „Opadły mnie jak pszczoły, Zgasły jak ogień z cierni, Bo wytępiłem je w imię Twoje Panie.“ – Psalm 118,12

WASZE DATKI SĄ BARDZO CENNE – Czy wiedzieliście, że 23,6% ludzi w Izraeli i 35,9% dzieci żyje w biedzie. Na początku roku szkolnego Wizja dla Izraela i Skład Józefa rozdały 7.000 tornistrów potrzebującym dzieciom i akcja trwa nadal. To tylko jeden z wielu projektów pomocy najuboższym. Proszę pomagajcie nam dalej byśmy mogli pomagać ofiarom ataków terrorystycznych i rodzinom czy ludziom starszym, którzy żyją w ubóstwie. Dalsze informacje pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden albo dzwońcie do naszego monachijskiego biura 00 49 89-566 595. Serdecznie dziękujemy.

USA: ROSYJSKIE RAKIETY DLA SYRII MOGĄ ZDESTABILIZOWAĆ BLISKI WSCHÓD – USA obawiają się o Izrael po tym jak Rosja sprzedała Syrii nowoczesne rakiety które mają dostać się w ręce terrorystów z Hisb-Allahu. Rosja broni sprzedaży rakiet typu Jachanot twierdząc, że obawy o uzyskanie dostępu do broni przez terrorystów są nieuzasadnione. A jednak Hisb-Allah podczas II wojny Libańskiej niespodziewanie uzyskał przewagę używając rakiet przeciwpancernych wyprodukowanych przez Rosję. Robert Gates amerykański minister obrony powiedział swojemu izraelskiemu koledze, że ta sprzedaż jeszcze bardziej zdestabilizuje Bliski Wschód. Izrael nie kryje swojej irytacji dając jej publicznie znać, jak podczas ostatniej wizyty Baraka w Rosji. (AP, Arutz-7) „Wybawi duszę moją, Obdarzy pokojem od napastników, Choć wielu ich jest przeciwko mnie.“ – Psalm 55,18

IRAN I LIBAN OPUSZCZAJĄ SALĘ PODCZAS PRZEMÓWIENIA IZRAELA – W poniedziałek izraelski minister stanu Szimon Peres przemawiał przed zebraniem ogólnym ONZ. W momencie kiedy wszedł na podium salę opuścili przedstawiciele Iranu i Libanu. Peres już wcześniej powiedział o tym jak Iran wyraźnie nawołuje do zniszczenia państwa izraelskiego i zaopatruje w broń wszystkich terrorystów w regionie. (Haaretz, INN)

WIELKA BRYTANIA NIE INFORMUJE – Podczas badania stwierdzono niedawno, że brytyjskie szkoły, szpitale, knajpy i znane areny sportowe serwują swoim gościom, nie informując ich, potrawy mięsne ze zwierząt zabijanych według islamskiego prawa. Tradycyjnie muzułmanie przygotowują mięso przecinając zwierzęciu gardło, bez uprzedniego ogłuszenia. Zwierzę musi być przytomne kiedy podcina mu się gardło, krew musi sama z niego wypłynąć i recytowany jest wiersz pochwalny dla Allaha. Eksperci doszli do wniosku, że takie „okropne zranienie wszystkich zwierząt aż do utraty tchu wywołuje okropny ból i stres”. (Mail-on-Line)

GRÓB JÓZEFA – W poprzedni czwartek zebrała się setka osób podczas ceremonii obchodu wokół grobu Józefa. Uroczystość odbyła się w gminie Mitzpe Josef w pobliżu Sychem (Nablus). Rabbi Dov Lior powiedział, że charakter Józefa powinien do dzisiaj być przykładem dla współczesnego pokolenia. „Po tym jak wróciliśmy do naszego kraju było nam przyrzeczone, że będziemy mogli go posiąść by w nim mieszkać. Oddanie tych ziem byłoby grzechem i zapłaciliśmy za to cenę jak pokazały ostatnie lata. … Musimy sami się wzmocnić, jak uczynił to Józef.” Grób Józefa otrzymał w ostatnim tygodniu nowy dach. Prace trwały po zdewastowaniu go przez arabskich bandytów. (Aurtz-7) „Przyprowadź Panie naszych więźniów, wyrównaj potoki na południu.“ – Psalm 126,4

IZRAEL: NIE PRZEDŁUŻYMY ZAKAZU – Izrael nie chce przedłużyć moratorium na budowy. „Premier zadecydował inaczej. Kwestia przedłużenia moratorium nie jest do dyskusji“ tak stwierdził wysokiej rangi przedstawiciel izraelskiego rządu. (Haaretz) Nasze modlitwy zostały wysłuchane. Podczas gdy rząd Obamy koniecznie chce „rozwiązania pokojowego”. Proszę módlcie się dalej o wzmocnienie i prosty kręgosłup i mądrość dla czołowych polityków izraelskich.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.