Wizja dla Izraela_26.0310

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 26 marca 2010

Jak miłe są na górach nogi tego, który zwiastuje radosną wieść, który ogłasza pokój, który zwiastuje dobro, który ogłasza zbawienie, który mówi do Syjonu: Twój Bóg jest królem!“ Izajasz 52,7

ANTYISLAMSCY POLITYCY W NATARCIU – Partia kontrowersyjnego filmowca Geerta Wildersa wygrała właśnie wybory komunalne w Holandii, które odbyły się 3 marca zbierając większość głosów. W programie partia ma zakaz noszenia chust w miejscach publicznych oraz zakaz budowy nowych meczetów. Generalnie Partia Wolności (PVV) jest przeciwna dalszej imigracji muzułmanów. W lokalnych głosowaniach 18 marca antyislamscy politycy otrzymali spore poparcie. W ten sposób stali się poważną siłą przed wyborami parlamentarnymi 9 czerwca. Pierwszym testem nastrojów społecznych po rozpadzie rządu premiera Jana Petera Balkenende było prowadzenie partii Wildersa w mieście Almere i drugi wynik w Hadze. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz PVV otrzymałaby 150 miejsc w parlamencie Holenderskim. (Reuters, Focus.de) Proszę módlcie się o ochronę dla Wildersa, któremu grożą już wszystkie radykalne ugrupowania islamskie.

WIĘKSZOŚĆ EUROPEJCZYKÓW ZA ZAKAZEM BURKI Prawie 70% Francuzek jest zdania, że noszenie zakrywających całą sylwetkę burek powinno być zabronione. Stosowną ankietę przeprowadził Financial Times. Również w Wielkiej Brytanii większość (57%) jest za takim zakazem. W Hiszpanii tego samego zdania jest 65% ankietowanych. We Włoszech 63%, w Niemczech 50% a w Ameryce 33%. (Financial Times)

CLINTON: SPOR Z IZRAELEM SIĘ OPŁACA – Amerykańska minister spraw zagranicznych Hillary Clinton powiedziała w ostatni piątek, że decyzja administracji Obamy wywarcia nacisku na Izrael by zaniechał budowy nowych osiedli we Wschodniej Jerozolimie, opłaciła się. W wywiadzie telewizyjnym Clintonowa odpowiadała na pytanie, czy ostrzejszy ton wobec Izraela coś przyniósł: „Myślę, że doczekamy wznowienia pertraktacji. To znaczy, że się opłaciło; to było naszym celem”. (Haaretz)

W CIĄGU 24 GODZIN PIĘĆ ATAKÓW RAKIETOWYCH Z GAZY – W poprzedni piątek jedna z rakiet wystrzelona przez arabskich terrorystów z Gazy trafiła w izraelski zachodni Negev. Była to jedna z pięciu wystrzelonych w ciągu 24 godzin i skierowanych przeciw państwu żydowskiemu. Izraelskie lotnictwo dokonało nalotu na sześć celów w Gazie, jeden dzień po tym jak wystrzelona z arabskiej enklawy rakieta zabiła jednego tajlandzkiego robotnika pracującego na południu Izraela. Wicepremier Silvan Shalom powiedział, że Izrael od dwunastu miesięcy zdecydowanie reaguje na każdy zagrażający życiu atak dokonany z Gazy. (Reuters) „Berło mocy twojej ześle Pan z Syjonu: Panuj wśród nieprzyjaciół swoich!“ – Psalm 110,2

USA NAKŁADA SANKCJE NA INSTYTUCJE W GAZIE ZA KONTAKTY Z HAMASEM – W ostatnim tygodniu amerykańskie ministerstwo finansów nałożyło sankcje na dwie firmy w Gazie, ponieważ islamski Bank Narodowy i Al-AksaTV pielęgnują kontakty grupą rządzącą Hamasu. Ministerstwo Finansów wyjaśniło, że oznacza to zakaz współpracy Amerykanów z tymi firmami. Istnieje także wola zamrożenia aktywów i majątku znajdującego się na terytorium USA. Ministerstwo wpisało Hamas już wcześniej na czarną listę. W ten sposób został on zakwalifikowany, jako globalna organizacja terrorystyczna. (Reuters)

MĘŻCZYŹNI Z GAZY BIJĄ KOBIETY – ONZ WINĄ OBARCZA IZRAEL – Badania centrum informacji i mediów dla arabskich kobiet wykazały, że 50 do 70% arabskich kobiet w Gazie doznaje przemocy ze strony męskich krewnych. Sporządzony niedawno raport służb informacyjnych ONZ (IRIN) podaje „analizy humanitarne”, według których kobiety z Gazy mówią, że Izrael winny jest wysokim kwotom procentowym przemocy w arabskiej rodzinie. Wysokie bezrobocie powoduje rzekomo spory stres w rodzinie i w rezultacie bicie żon przez mężów. Przemoc w Gazie odróżnia się znacznie od tej w okolicznych krajach muzułmańskich. W Egipcie szacunki podają, że bitych przez swoich mężów jest 33% kobiet. Przemoc ze strony ojców i braci jest jeszcze większa. Badania wykazują też, że 40% zamężnych Turczynek jest bitych przez mężów. Częstotliwość przemocy w Libanie i Jordanii jest podobnie wysoka. (INN) Proszę módlcie się o objawienie Jeszui i ochronę muzułmańskich kobiet i dzieci, które w muzułmańskim społeczeństwie żyją pod niesamowitym uciskiem. Proszę módlcie się również by wywodzące się z islamu problemy nie były ciągle przypisywane Izraelowi.

BYŁY PREMIER EHUD OLMERT BYŁ NAJBARDZIEJ SKORUMPOWANYM POLITYKIEM IZRAELA – W opublikowanej niedawno ankiecie Uniwersytetu w Hajfie były premier Olmert zajął pierwsze miejsce jako najbardziej skorumpowany polityk w historii Izraela. To „osiągnięcie” przypisuje mu 52% badanych. Olmert odpowiada za oszustwa, fałszerstwa, kłamstwa i zatajone dochody. On jednak odrzuca wszystkie zarzuty. (Haaretz)

WĘGRY UCHWALIŁY USTAWĘ PRZECIW KŁAMSTWU O HOLOKAUŚCIE – Szeroka koalicja organizacji chrześcijańskich i żydowskich oraz Attila Mesterházy z partii socjalistycznej grała decydującą rolę, kiedy mijający miesiąc przekonywały węgierski rząd do uchwalenia ustawy karzącej kłamstwa związane z Holokaustem. Ustawa wchodzi w życie w kwietniu. Jednym z postanowień jest: „Ci którzy publicznie znieważają godność ofiar Holokaustu, poprzez zaprzeczaniu Holokaustowi lub zmniejszaniu jego znaczenia, podlegają karze pozbawienia wolności do lat trzech”. Zadowolenie z ustawy wyraził m.in. przewodniczący Komitetu Chrześcijańskich Przyjaciół w Knesecie (Christian Allies Caucus), Josh Reinstein, który powiedział: „Pastor Sándor Németh ze Zborów skupiających na Węgrzech około 140.000 członków wykorzystał swoje wpływy podczas uchwalania ustawy.” (Jerusalem Post)

KANADYJSCY ŻYDZI ZANIEPOKOJENI WZROSTEM ANTYSEMITYZMU – Raport roczny organizacji B’nai Brith w Kanadzie podaje przykłady 1.264 aktów antysemityzmu w 2009 roku. Stanowi to wzrost o 11,4% w stosunku do roku 2008. W ciągu ostatnich dziesięciu lat notuje się wzrost pięciokrotny. W roku poprzednim zanotowano 884 przypadki przemocy i 348 przypadków wandalizmu. Były 32 ataki na osoby, dwukrotnie więcej jak przed rokiem. Poza tym kanadyjscy Żydzi są zaniepokojeni rosnącym wpływem radykalnego islamu, ideologii która stygmatyzuje Żydów jako wrogów oraz pogróżkami pod adresem żydowskich szkół i domów modlitwy. (INN) Proszę mźdlcie się o bezpieczeństwo kanadyjskich Zydów.

BLISKI WSCHÓD: PSIE DROGI – Raporty opublikowane przez magazyn popularno-naukowy Nature bazujące na szerokich badaniach genetycznych wykazują, że bardzo prawdopodobnym jest to, że nasze psy pochodzą od wilków, które najpierw udomowione zostały na Bliskim Wschodzie. Zespół naukowców z prof. Eli Geffenem z uniwersytetu w Tel Avivie analizował geny 921 psów (85 ras) i geny 227 wilków z różnych stron świata. Rezultatem jest stwierdzenie, że geny niemal wszystkich ras psów są identyczne z genami wilków z Bliskiego Wschodu, ale nie z innych części świata. Nie grało przy tym roli jak duży jest pies jest albo skąd pochodzi. Izrael jest jeszcze jedynym krajem Bliskiego Wschodu, gdzie wilki żyją jeszcze na wolności. (Haaretz)

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Prosimy grupy przyjezdnych o artykuły higieniczne dla naszego Składu Józefa zapakowane w samozamykające się plastikowe torby . Takie artykuły są pilnie potrzebne do rozdania potrzebującym. Gdyby jakaś grupa przywiozła większą ilość moglibyśmy odebrać te rzeczy z hotelu. Każdy odwiedzający jest serdecznie widziany i odwiedzać nas może od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium +49 089 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy +972 02 570 4010.

PESACH STOI U DRZWI – Pesach jedno z centralnych świąt Judaizmu stoi u drzwi. Zacznie się wieczorem 29 marca i trwa siedem dni. Jak wiecie przypomina ono wyjście z Egiptu a więc wyswobodzenie Izraela z tamtejszego niewolnictwa. Pesach obchodzony jest od 15 do 22 dnia miesiąca Nissan jako święto rodzinne z różnymi zwyczajami w tym z sederem i z całotygodniowym spożywaniem macy. Dlatego nazywa się też „świętem niekwaszonego chleba”. Opowieści (Haggada) łączą każdą nową generację Żydów z historią jej powstania. Właściwa pascha zaczyna się nabożeństwem w synagodze, po którym rozpoczyna się wielkie święto w rodzinach z wieczerzą – sederem (co oznacza „porządek”). (Wikipedia) Wielu potrzebuje wsparcia by świętować wieczerzę sederową. Narodowy instytut ubezpieczeń opublikował kolejny raport o biedzie. Obraz jest porażający: liczba potrzebujących w Izraelu wynosi 1.651.300 osób w tym 783.600 dzieci. Jest coraz trudniej. Proszę pomóżcie nam wspomagać ofiary terroru i ich rodziny a także ludzi starszych i innych ludzi w Izraelu, którzy cierpią niedostatek. Potrzebujemy waszej pomocy. Nasze konta:

Niemcy:

Vision für Israel e.V.

SEB-Bank München

Konto: 1480 4332 00

BLZ: 700 101 11

Z europejskiej zagranicy:

Vision für Israel e.V.

SEB-Bank München

BIC (Swift-Adresse): ESS EDE 5F700

IBAN: DE 29 700 101 11 1480 4332 00

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

topod

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.