ANS – Zakonnik aresztowany pod zarzutem wymuszania nawroceń


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609
USA
Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Czwartek, 30 sierpnia 2007

James Varghese specjalnie dla ASSIST News Service

BOMBAJ, INDIE (ANS) —Działacz Bajrang Dal przekazał w niedzielę, 26 sierpnia, policji w Bombaju zakonnika pod zarzutem 'wymuszania nawróceń’.
Zgodnie ze sprawozdaniem przekazanym przez http://www.hindujagruti.org, stronę internetową Hindu, o. Edwardowi została złożona fałszywa obietnica pomocy finansowej, zagranicznej pracy, zatroszczenia się o dzieci itd. Ta strona dalej twierdzi, że o. Edward nawrócił 40 „naiwnych hinduskich rodzin”. Działacze Bajrang Dal powiedzieli wiadomościom hindujagruti: „Te nawrócone rodziny pochodzą z biednych, sypiących się obszarów Bhyandar, Jogeshwari oraz Andheri miasta Bombaj”. Dalej historia ta utrzymuje, że „wykorzystując ich ubóstwo o. Edward prosił ich, aby się przyłączyli do Szkoły Vidyavikas w Adheri, gdzie były prowadzone msze każdej niedzieli i skąd, zostali zabrani na wybrzeże Juhu Beach, aby brać udział w programie prowadzącym do nawrócenia. Wyłącznie po tym nawróceniu były im proponowane pewne udogodnienia. „Gdy już tam raz ludzie się dostaną, ojciec prosi ich, aby zanurzyli się w morzu w celu oczyszczenia ich. Później, zaczął mówić takie rzeczy jak: „Wasz bóg jest diabłem. Tylko Jezus jest prawdziwym Panem”. Ten działacz widział już księdza robiącego takie rzeczy w Bajrang Dal wziął ojca i zaprowadził na posterunek policji w Santa Cruz i wniósł skargę na niego. Po odpowiednim przesłuchaniu, policja przegrała sprawę go o nic trzymała w areszcie posterunku D.N. Nagar.
Został przez policje zatrzymany pod zarzutem „oszustwa i korupcji”. Zostanie doprowadzony na przesłuchanie do sądu w Andheri.

———-


*
Bajrang Dal można przetłumaczyć jako „Małpia Brygada” i jest to młode skrzydło Vishwa Hindu Parishad (VHP) i jednej z pokrewnych jej organizacji (Sangh Parivar) opartej na twardej ideologii Hindutva (nacjonalizm hidnuski).


ASSIST News Service jest dostarczany do ciebie częściowo dzięki Gospel for Asia (Ewangelia dla Azji). Program Most Nadziei prowadzony przez GFA (Bridge of Hope) na na celu ratowanie tysięcy dzieci żyjących w Azji w ubóstwie i bez nadziei udzielając im edukacji i przedstawiając im miłość Chrystusa.
Za jedyne 28$ miesięcznie możesz pokryć koszty nauczania, książek, ubioru, jednego lub dwóch posiłków dziennie i rocznej kontroli medycznej jednego dziecka dzięki czemu twoje dziecko, jego rodzina i społeczność usłyszą Ewangelię. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat programu Gospol For Asia’s Bridge of Hope dowiedź naszą stronę na


http://www.gfa.org/child


lub zadzwoń:


1-800-WIN-ASIA (United States)


1-888-WIN-ASIA (Canada).
topodin

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.