Islamscy ekstremiści z al Shabaab podejrzani są o zamordowanie chrześcijanina

ASSIST News Service (ANS) – PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA


Visit our web site at: www.assistnews.net — E-mail: assistnews@aol.com

12 września 2011

Dan Wooding – założyciel ASSIST Ministries

HUDUR, SOMALIA (ANS) — Compass Direct News (CDN) przekazuje informację o tym, że 2 września na peryferiach Hudur znaleziono pozbawione głowy przez ścięcie ciało porwanego nawróconego z islamu chrześcijanina (prowincja Bakool w południowo zachodniej Somalii)..

 

Inny somalijski chrześcijanin zabierany na ścięcie przez terrorystów.

CDN podaje, że Jum aNuradin Kamil został wciągnięty siłą do samochodu przez trzech podejrzanych islamskich ekstremistów z terrorystycznej grupy al. Shabaab 21 sierpnia. Przywódcy chrześcijańscy mówią, że to porwanie i późniejsze morderstwo wskazują na to, że wojownicy al. Shabaab śledzili go.

„Muzułmańscy ekstremiści z al. Shabaab, wojowniczej grupy powiązanej z al Kaidą, przysięgli oczyścić Somalię z chrześcijan. Kontrolują obszar około 400km od Mogadiszu” –przekazuję CDN.

Chrześcijanin, który widział ciało Kamila powiedział, że ciało nosiło znaki zabójstwa dokonanego przez al. Shabaab, o czym powiedział jeden z przywódców somalijskiego podziemnego kościoła, który mieszka w innym mieście.

„Dla al. Shabaab jest normalne ścinanie głów tych, którzy są podejrzewani o przyjęcie chrześcijańskiej wiary czy sympatyzowanie z zachodnimi ideami. – powiedział. – Nasz brat  przyjął chrześcijańską wiarę trzy lata temu i był zdeterminowany w swej wierze w Boga. Bardzo nam go brakuje”.

 

Wojownik al Shabaab

Pewien chrześcijanin powiedział CDN, że lokalna społeczność początkowo nie chowała ciała, bojąc się, że wojownicy al. Shabaab zobaczą ich razem wraz tymi, którzy niedawno się nawrócili.

„Ta społeczność obawiała się pochować go i jego ciało leżało na otwartym powietrzu przez dwa dni zanim jacyś nieznani ludzie pochowali go w tajemnicy” – powiedział ten chrześcijanin.Inny nawrócony z islamu chrześcijanin, który mieszka w innym mieście powiedział, że Kamil został chrześcijaninem trzy lata temu. „To była bardzo smutna wiadomość dla społeczności”.

Somalijscy chrześcijanie stanowią poniżej 1% ludności kraju, który liczy 9.8 miliona obywateli.

– – – –

For more information, please go to www.compassdirect.org

продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.