Joel News International_542

W TYM WYDANIU (2006):

1. Bóg w Himalajach: demony muszą odejść.

2. Domowe kościoły mają wpływ na górny Egipt.

ERRATA
– W poprzedniej edycji JNI napisaliśmy, że „Zaplanowano założenie 530 domowych kościołów w roku 2005 a założono ponad 6.000”. Powinniśmy w bardziej wyraźny sposób przekazać, że stało się to w ciągu pięciu lat. Przepraszamy.

1. Bóg w Himalajach: demony muszą wychodzić

Silas zakłada kościoły w Płn. Idniach. Zanim przyjął Jezusa 15 lat temu był znachorem, a jeszcze wcześniej przywódcą buntowniczej grupy ludzi, którzy mieszkali w górach. Parę lat temu w czasie szkolenia w Katmandu Silas odczuł powołanie do założenia kościoła w Namchi, dużym mieście w Sikkim, który obecnie liczy około 80 wierzących.

Kiedyś Silas spotkał kobietę, która przyjęła Jezusa. Na imię miała Dilo. Dwa lata później poszedł do jej wioski, aby zobaczyć czy ziarno zakorzeniło się w jej sercu. Tak też było i szybko zaprosiła swoich przyjaciół, aby spotkali się z Silasem, a on przyprowadził ich do Jezusa. Szybko odkrył, że Gatong był terroryzowany od wielu lat przez dziwne stworzenie, którego mieszkańcy umieli określić tylko jako „smok”. Często ogromny stwór z dziwaczną głową i wielkim cielskiem przelatywał nad wsią w nocy. Nie było żadnych wątpliwości, gdy nadchodził; mieszkańcy mówili, że słychać było dźwięk podobny do huku przejeżdżającego pociągu. Gdy przelatywał nad wsią a jego cień padł na kogoś, to ta osoba do następnego dnia była chora. Jeśli potwór wracając miał wokół siebie „czerwoną poświatę” i jego cień padł na kogoś, to ta osoba do rana umierała. Cała wieś była terroryzowana przez to powtarzające się zjawisko. Gdy Silas wraz z żoną zatrzymali się we wsi podjęli wraz z nowymi wierzącymi walkę w modlitwie z tą kreaturą (co okazało się demonicznym duchem). Zajęło im to dwa lata, lecz dzięki smok już więcej nie wrócił. Mieszkańcy wioski, którzy są buddystami i hindusami przypisali to modlitwie chrześcijan. Dilo jest obecnie pastorem kościoła, który ma ponad 100 nowych wierzących i założyli dwa kościoły w pobliskich wioskach.

Pewna wioska znajdująca się o godzinę drogi od Katmandu była wrogo nastawiona do chrześcijan, opierali się wszelkim wysiłkom misyjnym i działaniom kościoła. Kiedyś jedna kobieta z tej wsi udała się do Katmandu na chrześcijańskie przyjęcie, które odbywało w lokalnym kościele. Była od opanowana demonicznie od 22 lat i demony zaczęły się manifestować na przyjęciu. Chrześcijanie wypędzili duchy i została uwolniona. Wróciła do wioski i zwiastowała Jezusa. Obecnie jest w tej wiosce 30-40 wierzących w Chrystusa

Źródło: www.vineyard.ca

2. Domowe kościoły mają wpływ na górny Egipt

Od pracownika z Płn. Afryki otrzymaliśmy kilka raportów o tym, jak kościoły domowe w Górnym Egipcie prowadzą ludzi do spotkania z Jezusem Chrystusem. Chcielibyśmy się podzielić kilkoma z tych historii:

Pewna kobieta, matka pięciu dziewczynek i dwóch chłopców, nie chodziła do kościoła przez 16 lat. Wywoływała problemy i agresywnie zachowywała się wobec swoich sąsiadów. Nie wierzyła w Boga, ani nic jej nie obchodziła wieczność. Po pewnym okresie regularnych odwiedzin chrześcijan przyłączyła się do jednego z kościołów domowych, po raz pierwszy w życiu odpoczęła duchowo i zdecydowała się iść za Chrystusem. Jej życie uległo całkowitej przemianie, a jej relacje z innymi zostały naprawione. Stała się rozważną, pełną miłości kobietą i zaczęła zapraszać innych ludzi na zgromadzenie oraz kierować zakładających kościoły do tych, domów, w których były jakieś potrzeby.

Ma 14 lat, uczy się w średniej szkole (w specjalności biznes) w jednym z miast Górnego Egiptu, żyje z rozbitą rodziną nominalnych chrześcijan. Umawiała się z wieloma muzułmańskimi chłopcami i zaczynała współżycie z nimi. Po odwiedzinach w kościele domowym, poczuła miłość liderek i zaczęła otwierać swoje serce, pokutowała i oddała swoje życie Chrystusowi. Jej życie zmieniło się całkowicie. Przestała się spotykać z chłopcami, zaczęła czytać Biblię, kochać i bać się Boga.

Pewna wdowa mieszkała z dwiema córkami samotnie w bardzo ubogiej dzielnicy, gdzie niektórzy muzułmańscy fanatycy usiłowali ją nawrócić. Gdy chrześcijanie pojawili się w tym rejonie, byli to ludzie wspierani przez grupę zakładania kościołów. Zaczęły czuć się bezpieczne, odzyskały poczucie godności i zaufały Bogu. Zaczęły świadczyć o Chrystusie w swym sąsiedztwie.

Jest starą kobietą, schorowaną na cukrzyce kobietą. Z powodu gangreny został jej amputowany duży palec u nogi. Gdy zespół chrześcijan pracujący w tym obszarze odwiedził ją, cierpiała na poważna gangrenę stopy wywołaną wypadkiem. Stanęła na gwoździu, który przebił jej stopę. Lekarz planował amputację stopy za kilka dni. Grupa modliła się z nią o uzdrowienie i w czasie kolejnej wizyty u lekarza, powiedział: „To jest cud, stopa zdrowieje, nie potrzebujesz już operacji”. Wielbi Pana i jest oddana Chrystusowi.

Źródło: nie ujawniono ze względów bezpieczeństwa


Joel News jest międzynarodowym e-magazynem przekazującym informacje i artykuły na temat modlitwy, przebudzenia i wzrostu kościoła. Jest skierowany do przywódców, wstawienników, zakładających kościoły i innych chrześcijan, którzy niosą w sobie wizję rozszerzania królestwa Bożego we wszystkich dziedzinach życia. Relacje mają na celu zachętę, wyzwanie i informowanie. Ostra selekcja wyłącznie najbardziej odpowiednich informacji z ponad setki dostępnych źródeł z sześciu kontynentów powoduje, że Joel News służy wielką pomocą oraz oszczędza czas chrześcijanom będącym na służbie.

Joel News jest publikowane raz na tydzień i jest zaopatrywany przez wpłaty z rocznej subskrypcji. Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie: http://www.joelnews.org/donation.htm.

Joel News współpracuje z wieloma międzynarodowymi sieciami i służbami związanymi z modlitwą, przebudzeniem i światowymi misjami. Sprawozdania mogą być wysyłane (lecz nie regularne listy) mogą być przekazywane do naszego zespołu wydawniczego na info@joelnews.org. Jeśli ta edycja została do ciebie przekazana to możesz zamówić sobie 2 miesięczną, bezpłatną subskrypcję na


http://www.joelnews.org/subscribe.htm.

 deeo

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.