Stan 15.01.2021

Stan Tyra
15.01
Religie tego świata skutecznie, wbrew wszelkim oczekiwaniom, przekonały ludzi, że są oddzieleni od Boga i muszą zamknąć tą przepaść przez wiarę i zachowania. Doprowadziło to do tego, że prawdziwa przemiana czy mistyczna podróż, stały się niemożliwe. Takie podejście zmienia religię w służące sobie usługi maklerskie, które mimowolnie wydaje więcej niewierzących niż naśladowców.

Każdy, kto przeżył jakiekolwiek autentyczne wewnętrzne doświadczeni wie, że Bóg jest wyłącznie miłością, a miłość zawsze jest bezwarunkowe, obejmująca wszystko i pełna miłosierdzia. Taki miłosierny i obejmujący wszystko Bóg jest wielkim zagrożeniem dla biznesowej religii ponieważ usuwa strach i w rzeczywistości odbiera możliwość kontrolowania czy reżyserowania procesu przemiany. 
Zmienia to myślenie z osiągania na tajemnicę, zdumienie, poddanie i podatność.

Boga nie można kontrolować absolutnie żadnymi środkami w tym również dobrym zachowaniem.
Każdy, kto próbuje kontrolować Boga swoim zachowaniem, będzie czuł się bezużyteczny i nieskuteczny. Z chwilą, gdy w końcu przyznasz, że Boga nie da się niczym kontrolować albo się poddasz, albo będziesz próbował kontrolować innych, aby wyrównać sobie swoje rzekome niepowodzenie.

Posłuchaj! Nie jest to w ogóle tak skomplikowane, jak ci powiedziano. Jezus powiedział, że Jego głównym celem jest dać ci odpocznienie. Czy jesteś odprężony i wolny od jakiegokolwiek „ciężaru” religijnego obowiązku? Jeśli nie to nie idziesz za Chrystusem, bez względu na to w jak wielu spotkaniach uczestniczysz czy jak wiele wersów zapamiętujesz.

< —- | —- >

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 4.6]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.