TGIF_01.07.07 Dowodząc Słowa Bożego

Today God Is First 

Logo_TGIF2

Nogi jego skrępowano pętami; Dostał się w żelazne kajdany. Aż do czasu, gdy się spełniło słowo jego I wyrok Pana go uniewinnił.
Ps. 105:18-19


Bóg przemówił do młodego Józefa przez sen i wizję o jego przyszłości. Nie mógł zrozumieć pełnego ich znaczenia w tamtym czasie, lecz wiedział że ma to ogromne znaczenie. Józef wiedział, że Bóg ma przeznaczenie dla jego życia. Niemniej, spełnienie słowa Pana zajęło 13 lat czekania, odrzucenia, bólu, smutku i niewątpliwie kwestionowania Bożej wierności.

Jego życie wywierało wpływ wyłącznie wtedy, gdy był więźniem i sługą. Bez wątpienia zastanawiał się nad tym czy ten sen nie był tylko prostym dziełem wyobraźni. Dawid musiał czuć się czasami podobnie, gdy został namaszczony na króla nad Izraelem jako młody mężczyzna tylko po to, aby spędzić wiele lat uciekając przed królem Saulem. Boże przygotowania do wielkości w Jego Królestwie często najeżone jest trudnościami.

Bóg bardziej jest zainteresowany rozwojem wewnętrznego życia Swego sługi. To wewnętrzne życie może być przygotowane wyłącznie przez zamianę wiary w siebie na wiarę w Boga, wiara w Boga zaś rozwija się wyłącznie w piecu życia.

Czy Pan spełnia Swoje słowo w twoim życiu? Być może wykorzystuje okoliczności i wydarzenia do popchnięcia ciebie w stronę cierpliwego czekania, aż On sam umieści cię w takim miejscu, w którym pragnie cię widzieć. Jest to takie miejsce, w którym fundamenty twojej duszy dojrzewają. Pozwól Mu sprawdzić twoją wiarę.

дизайн и раскрутка сайтов

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.